Svenska Orienteringsförbundet

Vårduetten, medel - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 00:30:05 4,36
2 Ola Martner Göteborg-Majorna OK 00:30:35 5,65
3 Johan Lindberg IFK Mora OK 00:30:37 5,74
4 Marcus Millegård Halden SK 00:31:22 7,67
7 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 00:32:32 10,67
8 Mikael Andersson Linköpings OK 00:32:33 10,72
11 Dmitriy Mihalkin Sävedalens AIK 00:34:27 15,61
12 Richard Sjöholm OK Pan-Kristianstad 00:34:33 15,87
13 Ewan McCarthy Malungs OK Skogsmårdarna 00:34:40 16,17
14 Fredrik Mattsson OK Kåre 00:35:28 18,23
15 Jonas Merz OK Tisaren 00:35:52 19,26
16 Ola Skepp Sävedalens AIK 00:36:07 19,90
17 Jonas Palm Sävedalens AIK 00:36:10 20,03
17 Joakim Kaminsky Göteborg-Majorna OK 00:36:10 20,03
19 Simon Wikström OK Pan-Kristianstad 00:36:17 20,33
20 Mattias Karlsson IK Trenne Ullared 00:36:36 21,15
21 Nils Tärk Halmstad OK 00:36:52 21,83
22 Simon Larsson Sävedalens AIK 00:36:58 22,09
23 Robbie Anderson Göteborg-Majorna OK 00:37:26 23,29
24 Johan Norberg OK Orion 00:37:28 23,38
25 Karl Levin Sävedalens AIK 00:37:57 24,62
26 Jonas Martner Frölunda OL 00:37:59 24,71
27 Ilya Belianka Sävedalens AIK 00:38:31 26,08
28 Mikael Öhgren Sävedalens AIK 00:38:42 26,56
29 Fredrik Weihard Sävedalens AIK 00:39:00 27,33
30 Erik Bengtsson OK Skogsfalken 00:39:24 28,36
31 Anders Höije Göteborg-Majorna OK 00:40:38 31,53
32 Sven Granfors OK Landehof 00:40:45 31,83
33 Fredrik Wennermark OK Skogsfalken 00:40:59 32,44
34 Lars Jakobsson Centrum OK 00:41:09 32,87
35 Johan Antonsson OK Löftan 00:42:02 35,14
36 Viktor Tovesson OK Orion 00:42:31 36,38
37 David Runemalm Nybro OK 00:42:34 36,51
38 Marcus Svensson FK Boken 00:43:11 38,10
39 Andreas Bjärkmar Sävedalens AIK 00:44:57 42,65
40 Johan Larsson OK Skogshjortarna 00:45:08 43,12
41 Oscar Svalin OK Alehof 00:45:10 43,21
42 Victor Axbom OK Landehof 00:45:16 43,47
43 Jonatan Andersson Falkenbergs OK 00:45:49 44,88
44 Thorbjörn Ekström Uddevalla OK 00:45:51 44,97
45 Erik Hansson Bredareds IF 00:47:13 48,49
46 Anton Hemlin IK Uven 00:47:18 48,70
47 Johan Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 00:48:06 50,76
48 Anton Blom Göteborg-Majorna OK 00:52:19 61,62
49 Henrik Brus Sävedalens AIK 00:53:35 64,89
50 Simon Börjeson Ryda SK 00:53:42 65,19
51 Jonas Ekström Göteborg-Majorna OK 01:03:23 90,12
52 Christoffer Andersen IK Gandvik 01:05:37 95,88

Annonser