Svenska Orienteringsförbundet

SM, natt - H21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Olle Boström Järla Orientering 01:19:05 0,15
2 Pavlo Ushkvarok OK Denseln 01:20:42 1,65
3 Albin Ridefelt OK Linné 01:21:17 2,19
4 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 01:21:25 2,31
5 Peter Öberg OK Hällen 01:22:52 3,66
6 Johan Högstrand IFK Göteborg 01:24:00 4,71
7 Erik Pettersson OK Denseln 01:24:26 5,11
8 Gustav Bergman OK Ravinen 01:24:44 5,39
9 Josef Nordlund OK Linné 01:25:17 5,90
10 Artem Panchenko IFK Mora OK 01:25:23 5,99
11 Jakob Löv Malungs OK Skogsmårdarna 01:25:52 6,44
12 Matt Ogden OK Linné 01:25:55 6,48
13 Ivar Lundanes Södertälje-Nykvarn OF 01:25:56 6,50
14 Henrik Löfås OK Linné 01:26:27 6,98
15 Anders Carlsson IFK Lidingö SOK 01:27:01 7,50
16 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 01:27:13 7,69
17 Joakim Svensk Stora Tuna OK 01:27:32 7,98
18 Jan Troeng OK Linné 01:27:54 8,32
19 Oskar Sjöberg OK Linné 01:28:12 8,60
20 Rassmus Andersson OK Linné 01:28:41 9,05
21 Daniel Attås OK Tisaren 01:30:20 10,57
22 David Bejbom Järla Orientering 01:30:42 10,91
23 Julian Dent IFK Lidingö SOK 01:31:06 11,28
24 Pontus Petersson OK Orion 01:32:04 12,18
25 Ludvig Åhlund OK Nolaskogsarna 01:32:06 12,21
26 Love Sintring Hagaby GOIF 01:32:26 12,52
27 Fredrik Ingelsson Rehns BK 01:32:45 12,81
28 Erik Åhlin Långhundra IF 01:32:50 12,89
29 Jakob Andersson OK Linné 01:32:59 13,03
29 Andreas Höye Göteborg-Majorna OK 01:32:59 13,03
31 Assar Hellström OK Ravinen 01:33:01 13,06
32 Nicolas Simonin IFK Lidingö SOK 01:33:32 13,54
33 Morten Jarvis Westergård Järla Orientering 01:33:50 13,82
34 Jörgen Ohlin Tullinge SK 01:34:08 14,09
35 Andreas Jansson IK Hakarpspojkarna 01:34:24 14,34
36 Robbin Kantarp Ärla IF 01:34:25 14,36
37 Andreas Holmqvist Hestra IF 01:34:37 14,54
39 Mathias Hallmén OK Denseln 01:34:40 14,59
40 Mattias Karlsson Malungs OK Skogsmårdarna 01:34:52 14,77
41 Ulrik Nordberg Bergnäsets AIK 01:35:16 15,14
42 Erik Boman Gävle OK 01:35:20 15,21
42 John Persson IFK Göteborg 01:35:20 15,21
44 Gustaf Wennerberg OK Pan-Kristianstad 01:36:10 15,98
45 Oskar Daniels Attunda OK 01:36:16 16,07
46 Martin Hederskog Malungs OK Skogsmårdarna 01:36:55 16,67
47 Viktor Larsson Hagaby GOIF 01:37:07 16,86
48 Denys Shcherbakov OK Pan-Kristianstad 01:37:08 16,87
49 Jonathan Rosendahl Ärla IF 01:37:16 17,00
50 Johan Hamelius OK Linné 01:38:02 17,71
51 Viktor Runnby Göteborg-Majorna OK 01:38:18 17,95
52 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 01:38:37 18,25
53 Martin Larsson Hestra IF 01:38:49 18,43
54 Anton Hallor OK Tisaren 01:38:56 18,54
55 Henrik Jonsson OK Rodhen 01:39:37 19,17
56 John Fredriksson IFK Lidingö SOK 01:40:16 19,78
57 Nils Spetz Ulricehamns OK 01:40:24 19,90
58 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 01:40:32 20,02
59 Robin Pousette Långhundra IF 01:40:34 20,05
60 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 01:41:12 20,64
61 Ivan Forsgren OK Tisaren 01:41:15 20,69
62 Daniel Nilsson Nyköpings OK 01:41:44 21,13
63 Martin Jansson OK Rodhen 01:42:10 21,54
64 Emil Kalered OK Denseln 01:42:32 21,88
65 Viktor Antonsson Eksjö SOK 01:44:52 24,04
66 Simon Lundin Finspångs SOK 01:44:53 24,05
67 Tommy Lindberg OK Roslagen 01:45:13 24,36
68 Simon Smedberg IFK Göteborg 01:45:25 24,55
69 Patrik Lind Ärla IF 01:45:39 24,76
70 Martin Ahlberger Hestra IF 01:46:28 25,52
70 Oskar Andrén OK Tisaren 01:46:28 25,52
72 Jacob Lindstam OK Ravinen 01:47:08 26,14
73 Love Berzell OK Ravinen 01:48:15 27,17
74 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 01:48:20 27,25
75 Mattias Johansson IFK Lidingö SOK 01:49:52 28,67
76 Gunnar Holmgren Bergnäsets AIK 01:50:22 29,13
77 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 01:51:11 29,89
78 Anders Håkansson OK Linné 01:51:59 30,63
79 Oskar Eklöf Rehns BK 01:53:21 31,90
80 Robert Johansson Täby OK 01:54:10 32,65
81 Jonas Engström OK Hällen 01:58:20 36,51
82 Anton Sundgren Långhundra IF 02:01:28 39,42
83 Simon Andersson OK Rodhen 02:01:57 39,86
84 Brent Godman Gotlands Bro OK 02:04:07 41,87
85 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 02:05:55 43,54
86 Anders Axling Sundsvalls OK 02:10:33 47,83
87 Magnus Björk OK Rodhen 02:18:22 55,07
88 Jonas Lindahl OK Milan 02:18:25 55,12
Fredrik Mattsson OK Kåre
Kalle Bergman OK Ravinen
Martin Bellander Gustavsbergs OK
Johan Kärrström Tullinge SK
Erik Thorsson Tullinge SK
Göran Winblad Rehns BK
Oleksandr Kratov OK Orion
Aleksandr Manoilov Järfälla OK
Andreas Liljegren Gotlands Bro OK
Niklas Aldén OK Linné
Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna
Fredrik Ahnlén OK Hammaren
Markus Adolfsson Tullinge SK
Anders Jansson Täby OK
Jonas Nordström Tullinge SK
Anders Vedin Sundsvalls OK
Mikael Eliasson Göteborg-Majorna OK

Annonser