Svenska Orienteringsförbundet

SM, natt - H20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emil Granqvist OK Ravinen 01:02:16 6,52
2 Algirdas Bartkevicius OK Denseln 01:05:02 10,05
3 Jens Rönnols Täby OK 01:05:19 10,42
4 William Pommer Stora Tuna OK 01:05:39 10,84
5 Martin Hunhammar OK Ravinen 01:05:46 10,99
6 Erik Berzell Järla Orientering 01:06:40 12,14
7 Erik Andersson OK Orion 01:07:18 12,95
8 Edvin Smedberg OK Skogsfalken 01:09:33 15,83
9 Niklas Sundqvist Tullinge SK 01:09:47 16,13
10 Daniel Roos Attunda OK 01:10:32 17,09
11 Martin Djerf IK Hakarpspojkarna 01:10:54 17,56
12 Filip Grahn Hestra IF 01:11:07 17,83
13 Fredrik Wigertz Långhundra IF 01:11:08 17,86
14 Oskar Leinonen OK Kolmården 01:11:21 18,13
15 Emil Tellsén OK Roxen 01:11:37 18,47
16 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 01:12:24 19,48
17 Oskar Lundqvist OK Orion 01:12:38 19,77
18 Filip Wadsten OK Landehof 01:13:25 20,78
19 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 01:13:28 20,84
20 Gustav Hindér OK Tisaren 01:14:18 21,91
21 Kevin Ståhl OK Hammaren 01:14:46 22,50
22 Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna 01:15:23 23,29
23 Emil Åberg Korsnäs IF OK 01:15:42 23,70
24 Johannes Knutas Attunda OK 01:15:55 23,97
25 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 01:17:33 26,06
26 Linus Landergren Hestra IF 01:18:10 26,85
27 Filip Ivarsson OK Hammaren 01:18:28 27,23
28 David Hector Snättringe SK 01:19:35 28,66
29 Markus Larsson Hestra IF 01:20:08 29,37
30 Fredrik Levin Svaide Roma SOK 01:20:30 29,83
31 Isak Langerak Järfälla OK 01:20:50 30,26
32 Carl Näslund Västerås SOK 01:21:41 31,35
33 August Kollberg Eksjö SOK 01:22:38 32,56
34 Philip Persson OK Orion 01:24:39 35,14
35 Andreas Zeijlon OK Hällen 01:25:26 36,14
36 Karl Enges Attunda OK 01:28:34 40,15
37 Harald Larsson Hagaby GOIF 01:29:12 40,96
38 Lukas Olsson Väsby OK 01:29:26 41,26
39 Björn Cederberg OK Pan-Kristianstad 01:29:45 41,66
40 Samuel Hedlund Köping-Kolsva OK 01:30:09 42,18
41 Rasmus Svantesson OK Pan-Kristianstad 01:31:04 43,35
42 Albin Bergkvist OK Kåre 01:32:53 45,67
43 Jonas Carlsson Sundbybergs IK 01:33:23 46,31
44 Henrik Eklund Växjö OK 01:34:06 47,23
45 Heino Ollin Sävedalens AIK 01:35:24 48,89
46 Jesper Alfredsson OK Tyr 01:38:07 52,36
47 Albert Askengren Bergnäsets AIK 01:39:52 54,60
48 Mathias Myrefelt Norlinger Järla Orientering 01:47:37 64,51
49 Johan Eklund Växjö OK 01:54:01 72,70
Markus Grätsch Ärla IF
August Mikaelsson Västerås SOK
Simon Martelius Attunda OK
Martin Nilsson Malungs OK Skogsmårdarna
Gustaf Sparrevik IK Hakarpspojkarna

Annonser