Svenska Orienteringsförbundet

SM, natt - H18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Simon Hector Snättringe SK 00:48:08 4,41
2 Anton Forsberg Långhundra IF 00:51:10 9,30
3 Simon Imark Tullinge SK 00:53:06 12,41
4 Andreas Uller Kils OK 00:54:06 14,02
5 Lucas Sundblad Eksjö SOK 00:54:19 14,37
6 Jonas Gustafsson OK Kåre 00:54:24 14,51
7 Gustaf Sundbüe OK Hällen 00:56:19 17,59
8 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:56:37 18,08
9 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 00:58:14 20,68
10 Isac von Krusenstierna OK Kåre 00:58:16 20,73
11 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 00:59:00 21,91
12 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 01:00:20 24,06
13 Nils Wärnsberg Eksjö SOK 01:00:29 24,30
13 Johannes Ridefelt OK Linné 01:00:29 24,30
15 Samuel Plumppu Hestra IF 01:00:52 24,92
16 Oskar Edvardsson Järfälla OK 01:00:57 25,06
17 Daniel Bjernald OK Linné 01:01:14 25,51
18 August Mollén OK Denseln 01:02:10 27,01
19 Tuve Möller OK Linné 01:02:44 27,93
20 Axel Granqvist OK Ravinen 01:03:29 29,14
21 Filip Jakobsson Degerfors OK 01:03:48 29,65
22 Simon Schuster Vallentuna-Össeby OL 01:04:03 30,05
23 Tom Campbell Lustens OK 01:04:24 30,61
24 Albin Lillieström OK Roxen 01:05:00 31,58
25 Johan Olson IK Uven 01:05:01 31,61
26 Olle Andersson Tullinge SK 01:05:26 32,28
27 Gustaf Berglund Sigtuna OK 01:06:15 33,59
28 Ville Johansson OK Kolmården 01:06:29 33,97
29 Simon Wikström OK Pan-Kristianstad 01:06:57 34,72
30 Robin Salén Bergnäsets AIK 01:07:19 35,31
31 Hugo Dahlberg Haninge SOK 01:07:22 35,39
32 Rasmus Möller Arboga OK 01:07:32 35,66
33 Jakob Fransson OK Milan 01:08:27 37,13
34 Oskar Lind Eksjö SOK 01:09:09 38,26
35 Martin Särnbrink OK Tisaren 01:10:07 39,82
36 Johan Edenhamn Länna IF 01:11:09 41,48
37 Viktor Janrik Bromma-Vällingby SOK 01:11:36 42,21
38 Mattis Hallberg IK Uven 01:11:43 42,40
39 Olle Nilsson OK Linné 01:12:25 43,52
40 Jonas Hammarskiöld OK Skogsfalken 01:14:23 46,69
41 John Gunnarsson Surahammars SOK 01:15:10 47,95
42 Daniel Rönnqvist OK Linné 01:17:30 51,71
43 Viktor Wassén Vänersborgs SK 01:17:50 52,25
44 Henrik Hamrefors Västerås SOK 01:18:45 53,72
45 Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 01:19:10 54,40
46 Lukas Eveborn OK Roxen 01:21:54 58,80
47 Albin Andersson OK Ravinen 01:21:56 58,85
48 Linus Backlund OK Södertörn 01:23:46 61,80
49 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 01:24:08 62,39
50 Oskar Öqvist Bergnäsets AIK 01:24:36 63,15
51 Jesper Vikman OK Nolaskogsarna 01:25:31 64,62
52 Rasmus Wickbom Vittjärvs IK 01:26:24 66,05
53 Christian Redtzer Attunda OK 01:26:44 66,58
54 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 01:28:33 69,51
55 Sixten Hillerhag IFK Lidingö SOK 01:32:12 75,39
56 Eric Danielsson OK Kåre 01:32:21 75,63
57 Erik Berglund OK Kåre 01:32:30 75,87
58 Henrik Sparr IFK Mora OK 01:34:10 78,55
59 Jason Bransome Skogsluffarnas OK 01:38:29 85,51
60 Oscar Sundbaum Vittjärvs IK 01:41:26 90,26
61 David Levin Svaide Roma SOK 01:43:51 94,15
62 Alexander Hörnquist Örnsköldsviks OK 01:44:14 94,77
63 Ludwig Bergfalk Järfälla OK 01:46:00 97,61
64 Oscar Wiberg Järla Orientering 01:54:03 110,58
Nils Henriksson Bergnäsets AIK
Erik Zeilon Skåneslättens OL
Alfred Lönn Västerås SOK
Amadeus Hansson Gotlands Bro OK
Philip Edvardsson Eksjö SOK
Felix Hellgren OK Ravinen
Alexander Wiklund Finspångs SOK
Viktor Wohlgemuth OK Ravinen
Mattias Perneby IFK Lidingö SOK
Johan Persson OK Österåker
Rasmus Arfwedson Frölunda OL
Rasmus Lundberg OK Bävern
Waldemar Andersson OK Roslagen
Fredrik Hamrefors Västerås SOK
Jakob Höst Hjärnarps GH OL
André Andersson Västerbergslagens OL
Nils Alexandersson Stora Tuna OK

Annonser