Svenska Orienteringsförbundet

Kolmårdsmedeln - H18E

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Simon Hector Snättringe SK 00:26:53 6,35
2 Isac von Krusenstierna OK Kåre 00:27:44 8,87
3 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:28:39 11,58
4 Lucas Sundblad Eksjö SOK 00:30:16 16,35
5 Oskar Lind Eksjö SOK 00:30:51 18,08
6 Philip Edvardsson Eksjö SOK 00:30:56 18,32
7 Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 00:30:59 18,47
8 Olle Andersson Tullinge SK 00:31:01 18,57
9 Johannes Ridefelt OK Linné 00:31:18 19,41
10 Simon Larsson OK Hällen 00:31:45 20,74
11 Gustaf Sundbüe OK Hällen 00:31:55 21,23
12 Simon Wikström OK Pan-Kristianstad 00:32:12 22,07
13 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 00:32:13 22,12
14 Jonas Gustafsson OK Kåre 00:33:58 27,29
15 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 00:34:07 27,73
16 Johan Persson OK Österåker 00:34:10 27,88
18 Alexander Wiklund Finspångs SOK 00:35:37 32,17
19 Loke Agmarken Halmstad OK 00:36:24 34,48
20 Rasmus Lundberg OK Bävern 00:36:52 35,86
21 Pontus Lindblom OK Roxen 00:37:52 38,82
22 Daniel Bjernald OK Linné 00:38:13 39,85
23 Eric Danielsson OK Kåre 00:39:28 43,55
24 Christian Redtzer Attunda OK 00:40:09 45,57
25 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 00:40:51 47,64
26 Olle Nilsson OK Linné 00:40:59 48,03
27 Olle Hansson OK Roxen 00:41:01 48,13
28 Andreas Persson OK Hammaren 00:41:20 49,07
29 Waldemar Andersson OK Roslagen 00:41:45 50,30
30 Nils Wärnsberg Eksjö SOK 00:42:21 52,07
31 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 00:42:47 53,35
32 Bobby Brahm Långhundra IF 00:43:18 54,88
33 Henrik Hamrefors Västerås SOK 00:43:28 55,37
34 Johan Edenhamn Länna IF 00:44:38 58,82
35 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 00:45:22 60,99
36 Felix Hellgren OK Ravinen 00:49:21 72,76
37 Albin Andersson OK Ravinen 00:53:21 84,59
38 Eric Jehrlander GOIF Tjalve 00:55:44 91,63
39 Marcus Beckius OK Tyr 00:57:28 96,76
40 Mårten Olsson Gävle OK 00:57:59 98,28
41 Erik Olsson Gävle OK 01:05:45 121,24
42 Johan Stenström Linköpings OK 01:13:12 143,26
Gustav Ögren Korsnäs IF OK
Albin Larsson Katrineholms OK
Oliwer Lundberg OK Bävern
Viktor Skoog Kils OK
André Andersson Västerbergslagens OL

Annonser