Svenska Orienteringsförbundet

Göteborgsdubbeln, medel - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 00:33:41 5,54
2 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 00:33:59 6,11
3 Tobias Ahnoff Göteborg-Majorna OK 00:34:46 7,60
4 Viktor Runnby Göteborg-Majorna OK 00:35:00 8,04
5 Filip Wadsten OK Landehof 00:35:27 8,89
6 Anders Axenborg Göteborg-Majorna OK 00:35:38 9,24
7 Henrik Lundgren Sävedalens AIK 00:35:39 9,27
8 Ola Skepp Sävedalens AIK 00:36:03 10,03
10 Rickard Holmqvist Hestra IF 00:36:45 11,35
11 Jakob Eng IFK Göteborg 00:36:47 11,42
12 Måns Sandgren OK Orion 00:36:52 11,57
13 Jonas Palm Sävedalens AIK 00:36:54 11,64
14 Magnus Carlstedt Sävedalens AIK 00:37:09 12,11
15 Fredrik Sturesson OK Alehof 00:37:24 12,58
16 Martin Larsson Hestra IF 00:37:45 13,25
17 Jonas Merz OK Tisaren 00:37:46 13,28
18 Petter Jönsson Göteborg-Majorna OK 00:37:50 13,41
19 Otto Stuhlhofer OK Landehof 00:37:52 13,47
20 Benjamin Edlund Hestra IF 00:38:44 15,11
21 Odd Wallum Sävedalens AIK 00:38:53 15,39
22 Raffael Huber Göteborg-Majorna OK 00:39:23 16,34
23 Anders Höije Göteborg-Majorna OK 00:39:25 16,41
24 Jesper Sjögren OK Kullingshof 00:39:31 16,59
25 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 00:39:41 16,91
26 Pontus Karlsson Markbygdens OK 00:40:01 17,54
27 Johan Levin Sävedalens AIK 00:40:04 17,64
28 Joakim Kaminsky Göteborg-Majorna OK 00:41:13 19,82
29 Tobias Johansson OK Skogshjortarna 00:41:38 20,60
30 Elias Ekvall Trollhättans SOK 00:41:43 20,76
31 Stefan Roos IFK Göteborg 00:41:52 21,05
32 Karl Levin Sävedalens AIK 00:42:05 21,46
33 Ken Peeters Göteborg-Majorna OK 00:42:06 21,49
34 Rasmus Larsson OK Alehof 00:42:13 21,71
35 Andreas Bjärkmar Sävedalens AIK 00:42:31 22,28
36 Sven Granfors OK Landehof 00:42:49 22,85
37 Albin Thunberg OK Alehof 00:44:27 25,94
38 Alexander Westberg OK Tranan 00:44:29 26,00
39 Joakim Eliasson Göteborg-Majorna OK 00:45:35 28,09
40 Ilya Belianka Sävedalens AIK 00:45:48 28,50
41 Victor Axbom OK Landehof 00:46:42 30,20
42 Jonas Andersson IF Rigor 00:46:59 30,74
43 Torbjörn Almegius Stenungsunds OK 00:47:51 32,38
44 Marcus Kempe Sävedalens AIK 00:49:08 34,81
45 Mikael Lundqvist Falkenbergs OK 00:49:13 34,97
46 Erik Tholén OK Skogshjortarna 00:49:22 35,25
48 Sven Larsson Leksands OK 00:49:43 35,92
49 Filip Holm Halmstad OK 00:51:09 38,63
50 David Runemalm Nybro OK 00:52:11 40,59
52 Jonas Ekström Göteborg-Majorna OK 00:55:52 47,57
53 Jonas Hemlin IK Uven 00:55:56 47,69
55 Magnus Bertilsson OK Skogshjortarna 00:56:45 49,24
57 Johnny Hålsjö Vänersborgs SK 01:01:22 57,99
59 Anders Frick Trollhättans SK 01:02:36 60,32
60 Fredrik Andersson IF Rigor 01:03:45 62,50
61 Patrik Corneliusson OK Löftan 01:04:02 63,04
63 Filip Andersson Markbygdens OK 01:08:59 72,42
64 Henrik Hellborg Centrum OK 01:25:41 104,05
Erik Classon OK Orinto

Annonser

OOCup 2022