Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, medel, med Högåkersträffen - D21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Helena Jansson Leksands OK 00:39:15 1,03
2 Anna Forsberg Göteborg-Majorna OK 00:40:23 2,74
3 Tove Alexandersson Stora Tuna OK 00:41:00 3,68
4 Anna Bachman IFK Lidingö SOK 00:41:21 4,21
5 Elin Hemmyr Skantze Järla Orientering 00:42:12 5,49
6 Sara Eskilsson Alfta-Ösa OK 00:42:21 5,72
7 Helena Karlsson IFK Lidingö SOK 00:42:50 6,45
8 Lilian Forsgren OK Tisaren 00:42:54 6,55
9 Maria Magnusson Sävedalens AIK 00:43:06 6,85
10 Nadiya Volynska OK Orion 00:43:46 7,86
11 Emma Klingenberg Järla Orientering 00:44:42 9,27
12 Karolin Ohlsson Järla Orientering 00:44:45 9,34
13 Johanna Bergman Sundsvalls OK 00:46:17 11,66
14 Lovisa Persson OK Tisaren 00:46:22 11,78
15 Josefine Engström Alfta-Ösa OK 00:46:53 12,56
16 Magdalena Olsson IFK Mora OK 00:47:15 13,12
17 Kristin Hylander Nyköpings OK 00:47:23 13,32
18 Viktoria Ernstsson Göteborg-Majorna OK 00:47:26 13,40
19 Anna Wallin Göteborg-Majorna OK 00:47:44 13,85
20 Ellinor Tjernlund OK Vilse 87 00:48:28 14,96
21 Sara Hagström Falköpings AIK OK 00:49:08 15,96
23 Evelina Wickbom Vittjärvs IK 00:49:15 16,14
24 Annika Björk OK Linné 00:49:25 16,39
25 Frida Sandberg Säterbygdens OK 00:49:34 16,62
26 Linnea Sundström OK Renen 00:49:39 16,74
27 Elna Forsberg IK Hakarpspojkarna 00:49:41 16,79
28 Josefine Klintberg Eksjö SOK 00:49:44 16,87
29 Åsa Otterbjörk Umeå OK 00:50:08 17,47
30 Lisa Risby OK Kåre 00:50:23 17,85
31 Amilia Björklund Sävedalens AIK 00:50:47 18,46
32 Hilda Forsgren OK Linné 00:50:59 18,76
33 Jannie Hagård OK Pan-Kristianstad 00:51:27 19,46
34 Emma Kantarp Ärla IF 00:52:08 20,50
35 Lisa Carlsson OK Linné 00:52:31 21,07
36 Anneke Hald Bjørgum Järla Orientering 00:53:01 21,83
37 Amanda Holmgren Vittjärvs IK 00:54:25 23,95
38 Emma Bergman Göteborg-Majorna OK 00:54:44 24,42
39 Annika Carlberg Sundsvalls OK 00:54:54 24,68
40 Amy Rankka Linköpings OK 00:55:27 25,51
41 Sofia Levin Umeå OK 00:56:58 27,80
42 Andrea Wickbom Vittjärvs IK 00:57:40 28,86
43 Louise Markstedt OK Södertörn 01:00:25 33,01
44 Tove Lagerberg OK Södertörn 01:03:47 38,10
45 Sara Lundsten Sundsvalls OK 01:04:58 39,88
46 Stina Persson Umeå OK 01:06:15 41,82
47 Emma Bergström OK Vargen 01:07:17 43,38
48 Josefine Tuoremaa Vittjärvs IK 01:10:47 48,67
49 Maja Pettersson OK Dacke 01:11:49 50,23
50 Sarah-Jane Barrable OK Ravinen 01:13:59 53,51
Johanna Lönnkvist Tullinge SK
Alice Hugosson IFK Lidingö SOK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr