Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, medel, med Högåkersträffen - H21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gustav Bergman OK Ravinen 00:36:28 -1,18
2 Jonas Leandersson Södertälje-Nykvarn OF 00:37:53 1,60
3 Olle Boström Järla Orientering 00:38:21 2,52
4 Filip Dahlgren IFK Lidingö SOK 00:38:34 2,95
5 Jens Wängdahl Nyköpings OK 00:39:37 5,01
6 Vetle Ruud Bråten IFK Göteborg 00:39:58 5,70
7 Rassmus Andersson OK Linné 00:39:59 5,73
8 Pavlo Ushkvarok OK Denseln 00:40:03 5,86
9 David Andersson Malungs OK Skogsmårdarna 00:40:18 6,36
10 Emil Svensk Stora Tuna OK 00:40:24 6,55
11 Oleksandr Kratov OK Orion 00:40:27 6,65
12 Lukas Peterson IFK Umeå 00:40:45 7,24
13 Ralph Street Södertälje-Nykvarn OF 00:40:53 7,50
14 Olle Kalered OK Denseln 00:41:01 7,77
15 Ruslan Glebov OK Ravinen 00:41:06 7,93
15 Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn OF 00:41:06 7,93
17 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:41:23 8,49
18 Joakim Svensk Stora Tuna OK 00:41:34 8,85
19 Martin Regborn Hagaby GOIF 00:41:47 9,27
20 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 00:42:09 10,00
21 Ola Martner Göteborg-Majorna OK 00:42:21 10,39
22 Emil Andersson Ärla IF 00:42:49 11,31
23 Oskar Andrén OK Tisaren 00:43:02 11,73
24 David Bejbom Järla Orientering 00:43:07 11,90
25 Robbin Kantarp Ärla IF 00:43:14 12,13
26 Börje Pauler Skogslöparna 00:43:30 12,65
27 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 00:43:55 13,47
28 Gustav Nordström Gävle OK 00:44:02 13,70
29 Kalle Bergman OK Ravinen 00:44:08 13,90
30 Jakob Löv Malungs OK Skogsmårdarna 00:44:09 13,93
31 Niklas Olofsson OK Pan-Kristianstad 00:44:50 15,27
32 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 00:45:12 16,00
33 Jacob Lindstam OK Ravinen 00:45:30 16,59
34 Per Carlborg Linköpings OK 00:45:35 16,75
35 Peter Hemmyr Järla Orientering 00:46:34 18,68
36 Albin Sjöhed Gävle OK 00:46:38 18,82
37 Ludvig Åhlund OK Nolaskogsarna 00:46:55 19,37
38 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:46:57 19,44
39 Mattias Mårts Stora Tuna OK 00:47:49 21,14
40 Stefan Sjölund Skogslöparna 00:48:03 21,60
41 Markus Hederskog IK Hakarpspojkarna 00:48:18 22,09
42 Hans Persson Gävle OK 00:48:36 22,68
43 Mattias Karlsson Växjö OK 00:48:40 22,82
44 Johan Högstrand IFK Göteborg 00:48:44 22,95
44 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:48:44 22,95
46 Erik Blomgren Stora Tuna OK 00:48:52 23,21
47 Erik Boman Gävle OK 00:49:32 24,52
48 Anders Axling Sundsvalls OK 00:49:55 25,27
49 Erik Karlsson OK Ravinen 00:50:29 26,39
50 erik johansson OK Tranan 00:50:31 26,45
51 Anders Boström Järfälla OK 00:50:40 26,75
52 Josh Beech OK Södertörn 00:50:48 27,01
53 Simon Andersson OK Rodhen 00:50:50 27,08
54 Love Sintring Hagaby GOIF 00:50:54 27,21
55 Anders Bennitz OK Renen 00:52:01 29,41
56 Jonas Byström Skogslöparna 00:52:04 29,50
57 Francois Joly OK Linné 00:52:45 30,85
58 Anders Vedin Sundsvalls OK 00:54:04 33,44
59 Erik Lind OK Linné 00:54:21 34,00
60 Joel Hallberg Umeå OK 00:55:59 37,21
61 Henrik Johansson Umeå OK 00:56:14 37,70
62 Simon Nilsson Umeå OK 00:56:37 38,45
63 Anders Hultgren Sundsvalls OK 00:57:09 39,50
64 Nick Barrable OK Ravinen 00:58:01 41,21
65 Fredrik Ögren Bergnäsets AIK 00:58:24 41,96
66 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 00:58:55 42,98
67 Philip Pålsson Skåneslättens OL 00:59:10 43,47
68 Emil Nilsson Umeå OK 00:59:20 43,80
69 Thomas Pettersson IF Thor 01:00:19 45,73
70 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 01:00:30 46,09
71 Mattias Johansson IFK Mora OK 01:00:32 46,16
72 Dag Stridh Umeå OK 01:01:22 47,80
73 Carl Magnusson IFK Mora OK 01:01:39 48,36
74 Baptiste Girard OK Ravinen 01:02:35 50,19
75 Jesper Lund Tullinge SK 01:03:22 51,73
76 Erik Toomingas Sundsvalls OK 01:08:03 60,95
77 Jonas Sundell Umeå OK 01:15:47 76,16
78 Elis Franzén Leksands OK 01:30:12 104,52
Henrik Persson Umeå OK
Mathias Hallmén OK Denseln
Johnny Rahlén OK Ravinen

Annonser