Svenska Orienteringsförbundet

Kolmårdsmedeln - H50

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Joakim Ingelsson OK Hammaren 00:25:00 21,86
2 Lasse Jansson Gävle OK 00:25:45 24,32
3 Magnus Rajan IFK Lidingö SOK 00:28:50 34,43
4 Niklas Rönnbäck OK Eken 00:29:01 35,03
5 Hans Melin Göteborg-Majorna OK 00:29:53 37,87
6 Mikael Kindborn OK Hällen 00:30:09 38,75
7 Jonas Giding Vallentuna-Össeby OL 00:30:24 39,57
8 Mats Ljungqvist Kexholms SK 00:31:19 42,57
9 Kenneth Svensson Finspångs SOK 00:31:46 44,05
10 Tommy Åhman Långhundra IF 00:31:51 44,32
11 Peo Svensk Stora Tuna OK 00:32:10 45,36
12 Michael Granqvist OK Ravinen 00:32:40 47,00
13 Lars Karlsson Valbo AIF 00:33:23 49,35
14 Carl-Johan Thorell OK Ravinen 00:34:16 52,25
15 Magnus Herberthson Linköpings OK 00:36:15 58,75
16 Ulf Johnsson Skogspojkarnas OK 00:36:31 59,62
17 Sven Wigertz Långhundra IF 00:36:38 60,01
18 Michael Hertin Västerviks OK 00:36:43 60,28
19 Rikard Borg Linköpings OK 00:37:27 62,68
20 Per Carlsson Nyköpings OK 00:37:37 63,23
21 Stefan Tellsén OK Roxen 00:37:39 63,34
22 Håkan Redtzer Attunda OK 00:37:51 64,00
23 Roine Pettersson IFK Göteborg 00:38:18 65,47
24 Torbjörn Johansson OK Södertörn 00:39:02 67,88
25 Erik Stigsmark Kvarnsvedens GOIF OK 00:39:03 67,93
26 Jörgen Sköld Linköpings OK 00:39:06 68,09
27 Mats Jönsson Korsnäs IF OK 00:39:09 68,26
28 Per Sandberg Säterbygdens OK 00:40:21 72,19
29 Håkan Lindberg OK Djerf 00:42:47 80,17
30 Torbjörn Söderlund Leksands OK 00:42:48 80,23
31 Jonas Karlsson OK Tylöskog 00:43:36 82,85
32 Thomas Rimhagen Linköpings OK 00:43:49 83,56
33 Ulf Hamrefors Västerås SOK 00:44:44 86,57
34 Håkan Wåhlander Frölunda OL 00:45:38 89,52
35 Johan Scherlin Nyköpings OK 00:46:07 91,10
36 Christer Broström OK Denseln 00:46:12 91,37
37 Christer Gustavsson OK Tylöskog 00:46:23 91,98
38 Håkan Persson Laxå OK 00:48:29 98,86
39 Peter Eriksson KFUM Örebro OK 00:49:16 101,43
40 Karri Lindell OK Måsen 00:50:04 104,05
41 Stefan Musslinder Nyköpings OK 00:51:15 107,93
42 Robert Östlund Säterbygdens OK 01:01:01 139,96
Per Grywenz OK Linné
Torbjörn Wrighed Motala AIF OL

Annonser

OOCup 2022