Svenska Orienteringsförbundet

Ösaträffen, dag 2, medel - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jesper Lysell Rehns BK 00:28:49 2,58
2 Johan Bäckman Malungs OK Skogsmårdarna 00:30:26 6,84
3 Linus Rapp IFK Mora OK 00:30:59 8,29
4 Petter Eriksson Ärla IF 00:31:19 9,16
5 Fredrik Ingelsson Rehns BK 00:31:22 9,30
6 Zsolt Lenkei IFK Mora OK 00:31:28 9,56
6 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:31:28 9,56
8 Andreas Holmberg IFK Mora OK 00:31:43 10,22
9 Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn OF 00:31:45 10,30
10 Jonas Gustafsson OK Kåre 00:31:52 10,61
11 Anders Johansson Rehns BK 00:32:07 11,27
12 Simon Hodler IFK Mora OK 00:32:26 12,10
13 Peter Hemmyr Järla Orientering 00:32:27 12,15
14 Erik Boman Gävle OK 00:33:07 13,90
15 Vladimir Tregubov Malungs OK Skogsmårdarna 00:33:17 14,34
16 Emil Andersson Ärla IF 00:33:25 14,69
17 Patrik Lind Ärla IF 00:34:01 16,27
18 Viktor Silvemark Ärla IF 00:34:03 16,36
19 Simon Fors Stora Tuna OK 00:34:45 18,20
20 Kristian Dahlström IFK Mora OK 00:34:54 18,60
21 Johan Söderlund Leksands OK 00:35:01 18,90
22 Patrik Svedberg Gävle OK 00:35:05 19,08
22 Joakim Ingelsson OK Hammaren 00:35:05 19,08
24 Markus Lang Stora Tuna OK 00:35:40 20,61
25 Peter Fredriksson IFK Mora OK 00:36:10 21,93
26 Linus Bohman Hjärnarps GH OL 00:36:14 22,10
27 Robin Pousette Långhundra IF 00:36:41 23,29
28 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 00:37:09 24,52
29 Oscar Vångell Ärla IF 00:37:19 24,96
30 Andreas Calleberg Rehns BK 00:37:25 25,22
31 Mathias Wilhelmsson Stora Tuna OK 00:38:13 27,32
32 Björn Ljunggren OK Hammaren 00:38:21 27,68
33 Jon Eklund IK Jarl Rättvik 00:39:10 29,82
34 Mattias Mårts Stora Tuna OK 00:39:16 30,09
35 Johan Lindahl Täby OK 00:39:19 30,22
36 Daniel Alneberg Strängnäs-Malmby OL 00:39:20 30,26
37 Kevin Ståhl OK Hammaren 00:39:26 30,53
38 Peder Kock Järla Orientering 00:39:33 30,83
39 Robert Johansson Täby OK 00:39:50 31,58
40 Anton Sundgren Långhundra IF 00:39:54 31,75
41 Jonatan Lysell Rehns BK 00:40:00 32,02
42 Oskar Eklöf Rehns BK 00:40:01 32,06
43 Erik Björklund Leksands OK 00:40:02 32,11
44 Magnus Björk OK Rodhen 00:40:12 32,54
45 Markus Grätsch Ärla IF 00:40:29 33,29
46 Torbjörn Jakobsson OK Rodhen 00:41:01 34,69
47 Erik Hållström Gävle OK 00:43:02 40,00
48 Erik Lundh Rehns BK 00:44:50 44,74
49 Charlie Stolt Rehns BK 00:44:51 44,78
50 Jonas Eriksson Länna IF 00:45:06 45,44
51 Tintin Karlberg Tullinge SK 00:46:28 49,04
52 Johan Höök IK Jarl Rättvik 00:47:02 50,53
53 Henrik Fröjd Rehns BK 00:47:03 50,57
54 Henrik Brus Sävedalens AIK 00:51:44 62,90
55 Mikael Persson Gävle OK 00:53:04 66,41
56 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 00:53:41 68,03
57 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 00:54:42 70,71
59 Robin Offermo Valbo AIF 01:31:07 166,55
Lasse Jansson Gävle OK
Göran Winblad Rehns BK
Simon Sjöhed Gävle OK
Björn Bylund IFK Enskede
Olov Ericson Rehns BK
Per Holm IFK Mora OK
Kalle Dalin Leksands OK

Annonser