Svenska Orienteringsförbundet

3+3 i Sälen Etapp 1 - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Erik Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:16:09 14,18
2 Felix Persson Haninge SOK 00:17:08 19,51
3 Emil Auselius Bredaryds SOK 00:17:41 22,49
4 John Larsson Rånäs OK 00:17:58 24,02
5 Oskar Nyman OK Tyr 00:17:59 24,11
6 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:18:00 24,20
7 Gustav Jonsson OK Tor 00:18:03 24,47
8 Benjamin Näslund Skogslöparna 00:18:51 28,80
9 Olle Grywenz OK Linné 00:18:53 28,98
9 Felix Axelsson Markbygdens OK 00:18:53 28,98
11 Emil Hornliden Umedalens IF 00:18:54 29,07
12 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 00:18:58 29,43
13 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:18:59 29,52
14 Olof Skoglund Kils OK 00:19:19 31,33
15 Håkan Ramberg Hallstahammars OK 00:19:28 32,14
17 Carl Holmberg IF Hagen 00:19:32 32,50
18 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 00:19:43 33,50
19 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 00:20:04 35,39
20 Johannes Ögren Korsnäs IF OK 00:20:13 36,20
21 William Ernlund OK Linné 00:20:18 36,65
22 Daniel Rönnqvist OK Linné 00:20:28 37,56
23 Hugo Dalhammer OK Roxen 00:20:40 38,64
24 Oliver Angelsiöö OK Linné 00:20:54 39,90
24 Rasmus Täck OK Hammaren 00:20:54 39,90
26 Joel Wahlqvist OK Roslagen 00:21:06 40,99
26 Albin Norén Piteå IF 00:21:06 40,99
28 Albin Björnudd Vännäs OK 00:21:23 42,52
28 Hampus Nyström IF Hagen 00:21:23 42,52
30 Isak Hertin Västerviks OK 00:21:29 43,06
31 Jakob Ingström Bottnaryds IF 00:21:34 43,51
32 Truls Lindholm IFK Kiruna 00:21:42 44,23
33 Nils Lundgren Sundsvalls OK 00:22:02 46,04
34 Lukas Olm Kils OK 00:22:10 46,76
35 Sixten Törnqvist Västerås SOK 00:22:14 47,12
35 Filip Trofast Bredaryds SOK 00:22:14 47,12
35 John Granath Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 00:22:14 47,12
38 Gustav Kvarnbrink Umedalens IF 00:22:39 49,38
38 Filip Elihn OK Linné 00:22:39 49,38
40 Viktor Berg Leksands OK 00:23:17 52,81
41 Mattias Kallhauge Snättringe SK 00:23:27 53,71
42 Björn Johansson Sundsvalls OK 00:23:33 54,25
43 Eric Berlin Trollhättans SOK 00:23:38 54,70
44 Måns Eriksson Östersunds OK 00:24:04 57,05
45 Hugo Bäsén IF Thor 00:24:15 58,04
46 Lukas Katvala OK Älgen 00:24:19 58,40
47 Tobias Karlsson Snättringe SK 00:24:46 60,84
48 Hampus Brunander Attunda OK 00:24:58 61,92
49 Walter Lagerhäll Rehns BK 00:25:10 63,00
50 Erik Eriksson OK Älgen 00:25:37 65,44
51 Adrian Lundberg IK Vikings OK 00:26:15 68,87
52 Nils Strand OK Linné 00:26:47 71,76
53 Karl Brahm Långhundra IF 00:26:58 72,75
54 Jakob Näslund OK Roslagen 00:27:08 73,65
55 Nils Kangas OK Hammaren 00:27:26 75,28
56 Viktor Wallin Korsnäs IF OK 00:28:37 81,68
57 Viktor Alfredsson OK Tyr 00:29:13 84,93
58 Gabriel Larsson Gammelstads IF 00:29:15 85,11
59 Måns Holmgren OK Hammaren 00:29:21 85,65
60 Carl Westerlund OK Roslagen 00:29:40 87,37
61 Martin Danielsson OK Kåre 00:30:10 90,08
62 Jonathan Magnusson Rehns BK 00:32:04 100,36
63 Harald Larsson Bergnäsets AIK 00:32:14 101,27
64 Axel Lindqvist Sundsvalls OK 00:32:34 103,07
65 Ingmar Holmer OK Nipan 00:33:06 105,96
66 Rasmus Nordgren OK Kåre 00:34:59 116,16
67 Erik Kärrlander Umedalens IF 00:35:33 119,22
68 Martin Skärlén Haninge SOK 00:38:31 135,29
Lucas Granberg OK Kåre
Anders Ruhn OK Roslagen
Pontus Bierfeldt Ärla IF
Gustav Frænell Sundsvalls OK
Tim Johansson FK Friskus-Varberg

Annonser