Svenska Orienteringsförbundet

Friskusträffen - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Niclas Jonasson IFK Göteborg 00:28:11 6,87
2 Ola Skepp Sävedalens AIK 00:28:37 8,10
3 Fredrik Mattsson OK Kåre 00:28:53 8,85
4 Marcus Millegård Halden SK 00:28:54 8,90
5 Anders Axenborg Göteborg-Majorna OK 00:29:33 10,74
6 Pontus Karlsson Markbygdens OK 00:29:47 11,41
7 Pär Hansson IFK Göteborg 00:30:04 12,21
8 Benjamin Edlund Hestra IF 00:30:51 14,43
9 Tobias Ahnoff Göteborg-Majorna OK 00:30:58 14,76
10 Björn Karlsson Halmstad OK 00:31:20 15,80
11 Jonas Andersson IF Rigor 00:32:14 18,36
12 Thomas Asp IFK Göteborg 00:32:22 18,74
13 Mikael Öhgren Sävedalens AIK 00:33:23 21,62
14 Martin Ahlberger Hestra IF 00:33:24 21,67
15 Joakim Antonsson OK Löftan 00:33:30 21,95
16 Martin Boberg IF Rigor 00:33:36 22,24
17 Jan-Olof Svensson Halmstad OK 00:33:52 22,99
18 Henrik Bengtsson Falkenbergs OK 00:34:06 23,66
19 Johan Antonsson OK Löftan 00:34:14 24,03
19 Anders Oksvold OK Kåre 00:34:14 24,03
21 Olle Winroth OK Löftan 00:34:19 24,27
22 Mattias Karlsson IK Trenne Ullared 00:34:39 25,22
23 Sven Granfors OK Landehof 00:34:52 25,83
24 Adam Georgsson OK Nackhe 00:35:05 26,45
25 Simon Skogman Markbygdens OK 00:35:29 27,58
26 Jonatan Andersson Falkenbergs OK 00:35:41 28,15
28 Mikael Lundqvist Falkenbergs OK 00:36:06 29,33
29 Fredrik Andersson IF Rigor 00:36:27 30,32
30 Fredrik Svensson Jönköpings OK 00:36:44 31,13
31 Anton Hemlin IK Uven 00:38:47 36,95
32 Mikael Trofast Jönköpings OK 00:39:08 37,94
33 Sven-Åke Bengtsson Falkenbergs OK 00:40:12 40,97
34 Claes Andersson Falkenbergs OK 00:41:57 45,93
35 Filip Andersson Markbygdens OK 00:43:56 51,56
36 Emil Berger Halmstad OK 00:45:44 56,67
37 David Johansson Falkenbergs OK 00:46:34 59,03
38 Jan Grahn IK Uven 00:49:10 66,41
39 Erik Persson Markbygdens OK 00:53:31 78,76
40 Johan Löfström Jönköpings OK 00:55:28 84,29

Annonser