Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, medel, med OL-Touren, dag 2 - D21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emma Klingenberg Järla Orientering 00:31:05 2,33
2 Helena Jansson Leksands OK 00:31:50 3,80
3 Josefine Engström Alfta-Ösa OK 00:32:41 5,45
4 Catherine Taylor OK Linné 00:32:44 5,55
5 Tatyana Riabkina Hellas Orientering 00:33:20 6,72
6 Helena Karlsson IFK Lidingö SOK 00:33:29 7,01
7 Anna Bachman IFK Lidingö SOK 00:33:37 7,27
8 Sara Hagström Falköpings AIK OK 00:34:10 8,35
9 Kajsa Risby OK Kåre 00:34:25 8,83
10 Emma Johansson Domnarvets GOIF 00:35:02 10,04
11 Johanna Lönnkvist Tullinge SK 00:35:03 10,07
12 Anna Forsberg Göteborg-Majorna OK 00:35:56 11,79
13 Lisa Risby OK Kåre 00:36:25 12,73
14 Sara Eskilsson Alfta-Ösa OK 00:36:34 13,03
15 Alva Olsson Linköpings OK 00:36:39 13,19
16 Lilian Forsgren OK Tisaren 00:36:40 13,22
17 Josefine Klintberg Eksjö SOK 00:37:06 14,06
18 Maria Magnusson Sävedalens AIK 00:37:07 14,10
19 Frida Bakkman IFK Lidingö SOK 00:37:08 14,13
20 Karolin Ohlsson Järla Orientering 00:37:57 15,72
21 Nadiya Volynska OK Orion 00:38:11 16,18
21 Viktoria Ernstsson Göteborg-Majorna OK 00:38:11 16,18
23 Elna Forsberg IK Hakarpspojkarna 00:38:57 17,67
24 Karolina Højsgaard Domnarvets GOIF 00:39:07 18,00
25 Amilia Björklund Sävedalens AIK 00:39:12 18,16
26 Kristin Löfgren Varegg Fleridrett 00:39:37 18,97
27 Bettina Aebi OK Linné 00:41:03 21,77
28 Ingjerd Myhre Järla Orientering 00:41:21 22,35
29 Rebecka Nylin OK Tisaren 00:41:34 22,77
30 Anna Wallin Göteborg-Majorna OK 00:41:39 22,94
31 Fredrika Vångell Linköpings OK 00:41:45 23,13
32 Jana Knapová Södertälje-Nykvarn OF 00:42:21 24,30
33 Olga Panchenko IFK Mora OK 00:42:37 24,82
34 Lisa Carlsson OK Linné 00:42:38 24,85
35 Marie Pettersson OK Djerf 00:43:02 25,63
36 Jenny Lönnkvist Tullinge SK 00:43:05 25,73
37 Kristin Hylander Nyköpings OK 00:43:27 26,44
38 Rebecka Lindberg OK Roslagen 00:43:47 27,09
39 Hanna Wisniewska OK Orion 00:44:12 27,91
40 Ellinor Tjernlund OK Vilse 87 00:44:51 29,17
40 Riina Kuuselo OK Linné 00:44:51 29,17
42 Rebecka Olsson OK Linné 00:45:02 29,53
43 Malin Leandersson OK Tyr 00:46:06 31,61
44 Frida Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 00:46:42 32,78
45 Josefin Tjernlund OK Vilse 87 00:47:06 33,56
45 Evelina Wickbom Vittjärvs IK 00:47:06 33,56
47 Inga Kazlauskaite OK Linné 00:47:10 33,69
48 Rebecka Heinrup Tullinge SK 00:48:28 36,22
49 Galina Vinogradova Alfta-Ösa OK 00:48:56 37,13
51 Linnea Gustafsson Leksands OK 00:49:43 38,66
52 Julia Olsson Uddevalla OK 00:50:02 39,28
53 Anna Mårsell Stora Tuna OK 00:50:04 39,34
54 Agnes Leo Göteborg-Majorna OK 00:50:29 40,16
55 Nicole Ljungdahl OK Pan-Kristianstad 00:54:59 48,93
56 Jannie Hagård OK Pan-Kristianstad 00:56:17 51,46
57 Lovisa Persson OK Tisaren 00:58:30 55,79
58 Sofia Törnqvist IFK Lidingö SOK 00:59:38 57,99
Elin Dahlin Domnarvets GOIF
Moa Enmark Göteborg-Majorna OK
Emma Bergman Göteborg-Majorna OK
Lena Eliasson Domnarvets GOIF

Annonser

OOCup 2022