Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, medel, med OL-Touren, dag 2 - H20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jens Rönnols Täby OK 00:29:03 7,72
2 Björn Cederberg OK Pan-Kristianstad 00:29:24 8,69
3 Emil Granqvist OK Ravinen 00:30:23 11,42
4 Gustaf Sparrevik IK Hakarpspojkarna 00:30:57 13,00
5 Erik Andersson OK Orion 00:31:01 13,18
6 Filip Grahn Hestra IF 00:31:07 13,46
7 Edvin Smedberg OK Skogsfalken 00:31:27 14,38
8 Algirdas Bartkevicius OK Denseln 00:31:58 15,82
9 Oskar Lundqvist OK Orion 00:32:01 15,96
10 Filip Wadsten OK Landehof 00:32:22 16,93
11 Markus Larsson Hestra IF 00:33:05 18,92
12 Niklas Sundqvist Tullinge SK 00:33:18 19,52
13 Gustav Hindér OK Tisaren 00:33:22 19,70
14 William Pommer Stora Tuna OK 00:33:24 19,80
15 Anton Nilsson OK Tranan 00:34:29 22,80
16 Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna 00:34:43 23,45
17 Daniel Roos Attunda OK 00:34:59 24,19
18 Oskar Leinonen OK Kolmården 00:35:11 24,75
19 Konstantin Serebryanitskii Rehns BK 00:36:36 28,68
20 Fredrik Wigertz Långhundra IF 00:36:44 29,05
21 Emil Tellsén OK Roxen 00:36:47 29,19
22 Linus Landergren Hestra IF 00:36:48 29,24
23 Krzysztof Wolowczyk OK Denseln 00:36:56 29,61
24 Johannes Kuhlin Göteborg-Majorna OK 00:37:17 30,58
25 Martin Hunhammar OK Ravinen 00:37:22 30,81
26 Albin Bergkvist OK Kåre 00:37:26 30,99
27 Oskar Lindqvist Sävedalens AIK 00:37:42 31,73
28 Carl Näslund Västerås SOK 00:37:57 32,43
29 Jesper Alfredsson OK Tyr 00:38:16 33,31
30 Johannes Eklöf IF Hallby SOK 00:38:47 34,74
31 Karl Enges Attunda OK 00:40:03 38,26
32 August Mikaelsson Västerås SOK 00:40:32 39,60
33 Harald Larsson Hagaby GOIF 00:40:35 39,74
34 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 00:40:39 39,92
34 Arvid Våg IFK Göteborg 00:40:39 39,92
36 Henrik Eklund Växjö OK 00:41:03 41,03
36 Martin Norrbom Sala OK 00:41:03 41,03
38 Andreas Petersson Burseryds IF 00:41:10 41,36
39 Martin Djerf IK Hakarpspojkarna 00:41:11 41,40
40 David Hector Snättringe SK 00:41:46 43,02
41 Filip Ivarsson OK Hammaren 00:42:17 44,46
42 Sixten Walheim OK Rodhen 00:42:43 45,66
43 Erik Berzell Järla Orientering 00:42:52 46,08
44 Andreas Hultqvist Tullinge SK 00:42:55 46,21
45 Henrik Håkansson OK Kolmården 00:42:57 46,31
46 Samuel Hedlund Köping-Kolsva OK 00:43:04 46,63
47 Johan Söderlund Leksands OK 00:43:09 46,86
48 Simon Martelius Attunda OK 00:43:32 47,93
49 Sven Engström Linköpings OK 00:44:24 50,33
50 Heino Ollin Sävedalens AIK 00:44:57 51,86
51 Apostol Atanasov Stora Tuna OK 00:46:30 56,16
52 Felix Persson OK Skogsfalken 00:47:37 59,26
53 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 00:48:46 62,45
54 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:51:06 68,93
55 Frej Hegg Svaide Roma SOK 00:52:17 72,22
56 Martin Nilsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:53:05 74,44
57 William Nilsson OK Södertörn 00:55:02 79,85
58 Robin Larsson FK Göingarna 00:56:44 84,57
Isak Langerak Järfälla OK
Mathias Myrefelt Norlinger Järla Orientering
Jesper Haglund OK Djerf
Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF

Annonser