Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, medel, med OL-Touren, dag 2 - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tilda Östberg Stora Tuna OK 00:20:04 24,39
2 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 00:20:55 27,89
3 Clara Dahl Härlövs IF 00:21:05 28,58
4 Hanna Johannesson Ronneby OK 00:21:17 29,41
5 Alicia Lundgren Växjö OK 00:21:36 30,71
6 Emilia Engel OK Ravinen 00:21:42 31,12
7 Julia Wanner Avesta OK 00:22:12 33,18
8 Elin Berg OK Ravinen 00:22:39 35,03
9 Malin Kristiansson Trollhättans SOK 00:22:52 35,93
10 Tove Pettersson OK Roxen 00:23:12 37,30
11 Sofie Franzén Almby IK 00:23:15 37,51
12 Therese Nilsson OK Österåker 00:23:22 37,99
13 Lovisa Wigertz Långhundra IF 00:23:30 38,54
14 Hilda Axelsson FK Göingarna 00:23:33 38,74
15 Agnes Broman OK Roslagen 00:23:39 39,15
16 Lovisa Weiden Skåneslättens OL 00:23:45 39,57
17 Moa Karlsson Storviks IF 00:24:02 40,73
18 Kajsa Bogren Sundbybergs IK 00:24:32 42,79
19 Alma Hjertberg Hestra IF 00:24:41 43,41
20 Alva Rytther Västerbergslagens OL 00:24:45 43,69
21 Malin Bierfeldt Ärla IF 00:25:10 45,40
22 Cornelia Ivarsson OK Hammaren 00:25:12 45,54
23 Linnea Skalberg Bredaryds SOK 00:25:25 46,43
24 Matilda Lindh Sundbybergs IK 00:25:30 46,77
25 Elsa Nilsson Domnarvets GOIF 00:25:36 47,19
26 Clara Johansson OK Skärmen 00:25:38 47,32
27 Cecilia Lindgren OK Kåre 00:25:46 47,87
28 Clara Spik Leksands OK 00:26:00 48,83
29 Emma Lilje Gävle OK 00:26:11 49,59
30 Matilda Hagstrand Lerums SOK 00:26:23 50,41
31 Klara Andersson Domnarvets GOIF 00:26:29 50,82
32 Ellen Sigvardson Bredaryds SOK 00:26:39 51,51
33 Rebecca Harden FK Boken 00:26:42 51,72
34 Klara Höglund Eksjö SOK 00:27:12 53,78
35 Nellie Rydlund Hässleholms OK 00:27:22 54,46
36 Lovisa Moqvist Lerums SOK 00:27:23 54,53
37 Tea Markholm Skåneslättens OL 00:27:27 54,81
38 Wilma Bergander Eksjö SOK 00:27:44 55,97
39 Julia Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:27:53 56,59
40 Ellen Stålberg OK Hällen 00:27:55 56,73
41 Tilda Johansson OK Pan-Kristianstad 00:27:58 56,94
42 Tilda Golsäter Korsnäs IF OK 00:28:00 57,07
43 Lovisa Johansson OK Dacke 00:28:02 57,21
44 Tilda Andersson Tullinge SK 00:28:24 58,72
45 Ida Skantze Sundbybergs IK 00:28:26 58,86
46 Stina Möller Skåneslättens OL 00:28:29 59,06
47 Olivia Asketun OK Roxen 00:28:39 59,75
48 Ebba Lindell IF Thor 00:28:54 60,78
49 Linnea Sjödin Avesta OK 00:29:11 61,95
50 Maja Tenghagen Härlövs IF 00:29:45 64,28
51 Matilda Larsson OK Hällen 00:29:54 64,90
52 Julia Funke Leksands OK 00:29:59 65,24
53 Ida Larsson Västerås SOK 00:30:17 66,48
53 Sara Sundin Waxholms OK 00:30:17 66,48
55 Tina Ljungqvist Lunds OK 00:30:18 66,55
56 Klara Bolin Tullinge SK 00:30:30 67,37
57 Lisa Hallmén OK Tisaren 00:30:37 67,85
58 Hedvig Severinsson Bredaryds SOK 00:31:43 72,38
59 Sofia Magnusson Linköpings OK 00:31:59 73,48
60 Alice Marmelid OK Roxen 00:32:05 73,89
61 Maja Sandvik Attunda OK 00:32:37 76,09
62 Amelie Rajan IFK Lidingö SOK 00:33:53 81,31
63 Ida Helgesson Hestra IF 00:33:55 81,44
64 Katja Leickt Tullinge SK 00:34:04 82,06
65 Alma Leijon Härlövs IF 00:34:11 82,54
66 Hanna Lundgren Linköpings OK 00:35:17 87,07
67 Nellie Månsson Göteborg-Majorna OK 00:36:04 90,30
68 Ida Edvardsson Eksjö SOK 00:38:05 98,61
69 Tuva Falk Sundbybergs IK 00:38:16 99,36
70 Agnes Malmgren Ockelbo OK 00:39:07 102,86
71 Sigrid Fröberg OK Roxen 00:42:08 115,29
72 Elsa Forsgren Västerbergslagens OL 00:42:57 118,65
73 Clara Ehrnborn Andrarums IF 00:43:09 119,48
74 Alma Sand Västerbergslagens OL 00:43:42 121,74
75 Alva Nyström IF Thor 00:47:56 139,18
76 Nora Aroneng Hestra IF 00:52:26 157,72
Isabella Joons Leksands OK

Annonser

OOCup 2022