Swedish Orienteering Federation

Swedish League, medel, med OL-Touren, dag 2 - D12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Kerstin Ljungemyr OK Kolmården 00:15:37 49.89
2 Agnes Djurstedt Eksjö SOK 00:15:42 50.47
3 Eira Hertin Västerviks OK 00:17:08 60.39
4 Emma Eliasson Domnarvets GOIF 00:17:12 60.85
5 Tilda Mårtensson OK Ravinen 00:17:34 63.39
6 Moa Eriksson Trollhättans SOK 00:17:36 63.62
7 Maja Bergqvist Korsnäs IF OK 00:17:43 64.43
8 Linnea Lund OK Kolmården 00:18:10 67.55
9 Ebba Ottosson Gävle OK 00:18:40 71.01
10 Sara Wänström Finspångs SOK 00:18:56 72.86
11 Cornelia Krafft Länna IF 00:18:59 73.20
12 Kristin Herberthson Linköpings OK 00:19:27 76.44
12 Vendela Söderqvist OK Kåre 00:19:27 76.44
14 Alice Johansson Finspångs SOK 00:19:33 77.13
16 Maja Ahlström Västerås SOK 00:19:52 79.32
17 Tove Sjöberg Tullinge SK 00:19:57 79.90
18 Klara Sjöström Västerås SOK 00:20:05 80.82
19 Märta Sandvik Attunda OK 00:20:22 82.78
20 Elsa Karlsson OK Landehof 00:20:42 85.09
21 Sigrid Carlsson Sundbybergs IK 00:20:50 86.02
22 Rebecka Pihlström OK Landehof 00:20:55 86.59
23 Amanda Hall Västerås SOK 00:21:00 87.17
24 Wilma Leickt Tullinge SK 00:21:11 88.44
25 Liv Herne OK Ravinen 00:21:13 88.67
26 Thea Abaji Eksjö SOK 00:21:17 89.13
27 Ronja Ståhl Sundbybergs IK 00:21:23 89.83
28 Ina Åman OK Vilse 87 00:21:34 91.10
29 Ester Blomster IF Thor 00:21:44 92.25
30 Tuva Nylund Bredaryds SOK 00:21:58 93.87
31 Tova Jansson Vänersborgs SK 00:22:52 100.10
32 Kristina Lindgren Västerås SOK 00:23:01 101.14
33 Ida Rosjö Jönköpings OK 00:23:07 101.83
34 Saga Mattsson Dalaportens OL 00:24:10 109.10
35 Vilmalee Suwan OK Vilse 87 00:24:33 111.76
36 Emma Palm OK Roslagen 00:26:38 126.18
37 Fanny Östlund OK Kolmården 00:26:59 128.61
38 Elisabeth Larsson OK Södertörn 00:27:10 129.88
39 Alice Helmersson Vandrarringen 00:27:12 130.11
40 Alice Eriksson Björling Domnarvets GOIF 00:27:16 130.57
41 Katja Gustafsson Trosabygdens OK 00:27:59 135.53
42 Lisa Thunell IFK Lidingö SOK 00:28:18 137.73
43 Lova Perman Kils OK 00:28:34 139.57
44 Alma Wallman Västerbergslagens OL 00:29:09 143.61
45 Elsa Ericsson Lunds OK 00:29:37 146.85
46 Felicia Sahlén Västerås SOK 00:30:36 153.66
47 Elin Wolgast Snättringe SK 00:31:22 158.97
48 Lovisa Mases Stora Tuna OK 00:32:27 166.47
49 Emma Ehrin IFK Hedemora OK 00:33:30 173.74
50 Ebba Kolmodin Tumba-Mälarhöjden OK 00:34:17 179.16
51 Tilde Blixt Avesta OK 00:34:37 181.47
52 Sanna Rinnbäck OK Ravinen 00:35:27 187.24
53 Malin Borg Linköpings OK 00:35:57 190.71
54 Emilia Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:36:24 193.82
55 Selma Ivarsson OK Hammaren 00:36:47 196.48
56 Olga Rindeskog Ludvika OK 00:37:00 197.98
57 Thea Nordin Korsnäs IF OK 00:40:03 219.10
58 Emma Lundberg OK Roslagen 00:51:14 296.55
59 Malva Möller OK Linné 01:11:07 300.00
Annika Källman OK Hällen
Amanda Granqvist OK Ravinen

Advertisements

Bagheera