Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, medel, med OL-Touren, dag 2 - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Alfons Peterson OK Denseln 00:15:01 64,41
2 Arvid Björk Trollhättans SOK 00:15:05 65,02
3 Eric Hallner Ockelbo OK 00:15:06 65,17
4 Loke Hedberg Lunds OK 00:16:20 76,45
5 Marcus Stenebo Attunda OK 00:16:26 77,36
6 Mattias Östberg Stora Tuna OK 00:16:36 78,89
7 Albin Nyqvist OK Landehof 00:17:33 87,57
8 Aron Hellgren IF Thor 00:17:42 88,94
9 Alvin Craig OK Ravinen 00:17:54 90,77
10 Markus Melén OK Kåre 00:18:13 93,67
10 Carl Hedegård OK Kolmården 00:18:13 93,67
12 Henrik Franzén Almby IK 00:18:19 94,58
13 Hugo Ericsson Växjö OK 00:19:33 105,86
14 Christoffer Lindgren OK Kåre 00:19:51 108,61
15 Viktor Jemth IF Thor 00:20:22 113,33
16 Simon Holmer IFK Mora OK 00:20:34 115,16
17 Ludvig Bylund Fagersta OK 00:21:00 119,12
18 Filip Broling Bredaryds SOK 00:21:04 119,73
19 Filip Håkansson OK Orion 00:21:05 119,89
20 Ivar Helmersson Hässleholms OK 00:21:12 120,95
21 Arvid Ekström Stenungsunds OK 00:21:45 125,98
22 Hugo Persson OK Denseln 00:22:09 129,64
23 Olle Ekbring Kexholms SK 00:22:23 131,77
24 Jakob Carlsson Stora Tuna OK 00:22:28 132,54
25 Olof Ekman Finspångs SOK 00:22:30 132,84
26 Rasmus Karlsson OK Denseln 00:22:47 135,43
27 Eskil Widehag Sundbybergs IK 00:23:19 140,31
28 Elmer Ögren Karlsbyhedens IK 00:23:21 140,61
29 Elis Rundström IFK Enskede 00:23:45 144,27
30 Lucas Wanner Avesta OK 00:24:15 148,84
31 Johan Fochsen Waxholms OK 00:24:47 153,72
32 Viktor Sone Attunda OK 00:25:00 155,70
33 Olle Melén Trollhättans SOK 00:25:38 161,50
34 Einar Edlund Katrineholms OK 00:25:50 163,32
35 Jakob Widelund OK Kåre 00:27:07 175,06
36 Markus Ljungqvist Kexholms SK 00:27:25 177,80
37 Edvin Sundström Hestra IF 00:28:11 184,82
38 Max Lönnqvist OK Ravinen 00:28:59 192,13
39 Edvin Selin FK Göingarna 00:29:07 193,35
40 Gustav Norberg OK Hällen 00:30:25 205,24
41 Viktor Lundqvist Nybro OK 00:30:28 205,70
42 Loke Holmgren OK Hammaren 00:30:30 206,00
43 Ludvig Karlsson Trollhättans SOK 00:30:41 207,68
44 Klas Ljungqvist Lunds OK 00:32:19 222,61
45 Viktor Karlsson Storviks IF 00:32:38 225,51
46 Eric Johansson OK Kåre 00:33:49 236,33
47 Anton Karlsson Länna IF 00:33:55 237,25
48 Joel Golsäter Korsnäs IF OK 00:34:47 245,17
49 David Näslund OK Roslagen 00:35:05 247,92
50 David Olander Lunds OK 00:35:24 250,81
51 Vilgot Kämpe OK Denseln 00:35:34 252,34
52 Erik Fredriksson Stora Tuna OK 00:36:07 257,37
53 Gustav Lyckebäck Sigtuna OK 00:40:38 298,67
54 Simon Petersson OK Roslagen 00:49:51 300,00
55 Linus Folkjern Dalaportens OL 01:05:56 300,00
Marcus Nordvall Domnarvets GOIF
Albin Gezelius IFK Mora OK

Annonser

Bagheera