Svenska Orienteringsförbundet

OL-Touren, medel, dag 3 - M18E/H18E

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Mattis Hallberg IK Uven 00:27:51 16,30
2 Andreas Uller Kils OK 00:27:54 16,46
3 Johan Olson IK Uven 00:29:32 21,69
4 Nils Alexandersson Stora Tuna OK 00:29:42 22,23
5 Waldemar Andersson OK Roslagen 00:30:04 23,40
6 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 00:30:13 23,88
7 Ole Hennseler Jönköpings OK 00:31:20 27,46
8 Simon Schuster Vallentuna-Össeby OL 00:31:24 27,67
9 Arvid Claesson Jönköpings OK 00:31:33 28,15
10 Mattias Perneby IFK Lidingö SOK 00:31:37 28,37
11 Fritiof Axelsson FK Göingarna 00:31:55 29,33
12 Egil Morast Haninge SOK 00:32:55 32,53
13 Isac Johansson Sol Tranås 00:32:59 32,74
14 Daniel Bjernald OK Linné 00:33:26 34,19
15 Olle Nilsson OK Linné 00:33:43 35,09
16 Gustaf Berglund Sigtuna OK 00:33:48 35,36
17 Arvid Linder OK Hällen 00:33:59 35,95
18 Joakim Skärlén Haninge SOK 00:34:00 36,00
19 Johan Edenhamn Länna IF 00:34:08 36,43
20 Sixten Hillerhag IFK Lidingö SOK 00:34:43 38,30
21 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 00:34:55 38,94
22 Robin Svennberg Degerfors OK 00:35:12 39,85
23 Lukas Eveborn OK Roxen 00:35:37 41,18
24 John Gunnarsson Surahammars SOK 00:36:38 44,44
25 Adam Johansson Trollhättans SOK 00:36:53 45,24
26 Hugo Dahlberg Haninge SOK 00:37:02 45,72
27 Bobby Brahm Långhundra IF 00:37:11 46,20
28 Erik Hansson Härnösands OK 00:37:43 47,91
29 Johan Persson OK Österåker 00:38:02 48,92
30 Victor Thörnkvist Sol Tranås 00:38:48 51,38
31 David Risberg Kils OK 00:39:06 52,34
32 Simon Österlund Västerås SOK 00:40:26 56,61
33 Albin Andersson OK Ravinen 00:40:45 57,63
34 Hugo Thunberg OK Alehof 00:41:15 59,23
35 Christian Redtzer Attunda OK 00:42:23 62,86
36 Johan Stenström Linköpings OK 00:43:39 66,92
37 Felix Björkblom Söders-Tyresö 00:43:56 67,82
38 David Levin Svaide Roma SOK 00:45:30 72,84
39 Oliver Malmkvist Jönköpings OK 00:45:31 72,90
40 Oliver Klingefjord IFK Lidingö SOK 00:46:06 74,77
41 Oskar Öqvist Bergnäsets AIK 00:46:42 76,69
42 Erik Nallgård Västerås SOK 00:47:49 80,27
43 Nicklas DeWitt Länna IF 00:48:00 80,85
44 Filip Hahne Insjöns IF OK 00:48:25 82,19
45 Jesper Ågren Lunds OK 00:50:33 89,02
Dan Österlund Västerås SOK
Albin Larsson Katrineholms OK
Felix Hellgren OK Ravinen

Annonser