Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, lång, WRE, med OL-Touren, dag 4 - M18E/H18E

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emil Ljungemyr OK Kolmården 00:56:18 11,34
2 Samuel Plumppu Hestra IF 00:57:17 12,81
3 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 00:57:33 13,21
4 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 00:58:01 13,91
5 Victor Imark Tullinge SK 00:58:19 14,35
6 Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 00:59:17 15,80
7 Oliwer Lundberg OK Bävern 00:59:58 16,82
8 Gustaf Sundbüe OK Hällen 01:00:45 18,00
9 August Mollén OK Denseln 01:01:06 18,52
10 Johannes Ridefelt OK Linné 01:01:18 18,82
11 Elias Ekvall Trollhättans SOK 01:01:38 19,32
12 Emil Björnlinger IK Hakarpspojkarna 01:01:55 19,74
13 Lucas Sundblad Eksjö SOK 01:02:27 20,54
14 Tom Campbell Lustens OK 01:02:31 20,64
15 Johan Lenning OK Pan-Kristianstad 01:02:43 20,94
16 Albin Lillieström OK Roxen 01:02:53 21,19
17 Simon Wikström OK Pan-Kristianstad 01:03:04 21,46
18 Oskar Lind Eksjö SOK 01:03:14 21,71
19 Mattias Perneby IFK Lidingö SOK 01:03:50 22,61
20 Otto Stuhlhofer OK Landehof 01:05:04 24,46
21 Simon Larsson OK Hällen 01:05:14 24,71
22 Ole Hennseler Jönköpings OK 01:05:37 25,28
23 Erik Herne OK Ravinen 01:06:03 25,93
24 Alexander Wiklund Finspångs SOK 01:07:24 27,95
25 Philip Edvardsson Eksjö SOK 01:07:36 28,25
26 Gustaf Berglund Sigtuna OK 01:07:42 28,40
27 Fredrik Johansson OK Nackhe 01:08:00 28,85
28 Johan Olson IK Uven 01:08:06 29,00
28 Henrik Johannesson Ronneby OK 01:08:06 29,00
30 Arvid Claesson Jönköpings OK 01:09:06 30,49
31 Felix Axelsson Markbygdens OK 01:09:51 31,62
32 Rickard Djerf Tibro OK 01:10:23 32,41
33 Olle Nilsson OK Linné 01:11:03 33,41
34 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 01:11:25 33,96
35 Lukas Lundgren Växjö OK 01:12:12 35,13
36 Andreas Uller Kils OK 01:12:24 35,43
37 Waldemar Andersson OK Roslagen 01:13:03 36,40
38 Viktor Wassén Vänersborgs SK 01:13:34 37,18
39 Nils Wärnsberg Eksjö SOK 01:14:04 37,93
40 Amadeus Hansson Gotlands Bro OK 01:15:31 40,10
41 Fabian Steen OK Enen 01:15:33 40,15
42 Hugo Dahlberg Haninge SOK 01:15:34 40,17
43 Nils Henriksson Bergnäsets AIK 01:16:09 41,04
44 Oscar Johansson OK Dacke 01:16:15 41,19
45 Daniel Bjernald OK Linné 01:17:22 42,86
46 Viktor Janrik Bromma-Vällingby SOK 01:18:04 43,91
47 Mattis Hallberg IK Uven 01:18:46 44,96
48 Filip Karlsson IF Hagen 01:22:29 50,52
49 Martin Särnbrink OK Tisaren 01:25:58 55,74
50 Nils Alexandersson Stora Tuna OK 01:27:15 57,66
51 Rasmus Möller Arboga OK 01:29:33 61,10
52 Martin Mörsell OK Kåre 01:29:56 61,67
53 Simon Schuster Vallentuna-Össeby OL 01:44:20 83,22
54 Albin Larsson Katrineholms OK 01:46:17 86,14
Olle Josarp FK Friskus-Varberg
Olle Andersson Tullinge SK

Annonser