Swedish Orienteering Federation

Swedish League, sprint, WRE, med OL-Touren, dag 1 - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Samuel Pihlström OK Landehof 00:10:07 27.70
1 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:10:07 27.70
3 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 00:10:30 31.51
4 Jakob Sjöberg Gävle OK 00:10:46 34.16
5 Arvid Westerberg OK Kolmården 00:10:50 34.82
6 Simon Frisk Gustavsbergs OK 00:11:12 38.47
7 Leo Johansson OK Kolmården 00:11:16 39.13
7 Emanuel Herberthson Linköpings OK 00:11:16 39.13
9 Allan Hedberg Lunds OK 00:11:22 40.13
10 Hugo Mandinger Trollhättans SOK 00:11:43 43.61
11 Axel Elmblad Bredaryds SOK 00:11:52 45.10
12 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 00:12:08 47.75
13 Povel Hedberg Lunds OK 00:12:14 48.75
14 Arvid Aronsson OK Kroppefjäll 00:12:37 52.56
15 Alfred Längheim Tullinge SK 00:12:38 52.73
16 Anton Gunnarsson Bredaryds SOK 00:12:39 52.89
17 Isac Eriksson OK Nolaskogsarna 00:12:52 55.05
18 Linus Täck OK Hammaren 00:13:00 56.37
19 Fredrik Junevik Leksands OK 00:13:02 56.70
20 Gustav Graas Domnarvets GOIF 00:13:03 56.87
21 Max Hoppe Waxholms OK 00:13:07 57.53
22 Aron Thorén Ronneby OK 00:13:13 58.53
22 Jonatan Graversen IFK Lidingö SOK 00:13:13 58.53
24 Axel Johansson Sol Tranås 00:13:18 59.36
25 Albin Kronkvist Örkelljunga FK 00:13:27 60.85
26 Gustav Perman OK Tyr 00:13:28 61.01
26 Melker Lundin Katrineholms OK 00:13:28 61.01
28 Oskar Källman OK Hällen 00:13:38 62.67
29 Karl Lundin Katrineholms OK 00:13:42 63.33
30 Andreas Ottosson Örkelljunga FK 00:13:46 64.00
31 Carl Ås Lunds OK 00:13:47 64.16
32 Martin Rinnbäck OK Ravinen 00:14:08 67.64
33 Erik Thoresson Andrarums IF 00:14:10 67.98
34 Henrik Petrisi Västerbergslagens OL 00:14:15 68.80
35 Philip Forngren Vallentuna-Össeby OL 00:14:21 69.80
36 Samuel Eriksson Eds SK 00:14:28 70.96
37 Viggo Johansson Skåneslättens OL 00:14:29 71.13
38 Erik Ingemarsson Hestra IF 00:14:44 73.61
39 Axel Berglund Ulricehamns OK 00:14:48 74.27
40 Elon Albrektsson OK Ravinen 00:14:50 74.61
41 Johan Vinblad Lunds OK 00:14:53 75.10
42 Melker Nordgren OK Kåre 00:14:56 75.60
42 Nils Rundström IFK Enskede 00:14:56 75.60
44 Henry Svens Västerbergslagens OL 00:15:23 80.08
45 Jakob Wilhelmsson OK Dacke 00:15:26 80.57
46 Brian Ahlm Andrarums IF 00:15:34 81.90
47 Karl Granath Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 00:15:56 85.55
48 Per Jutterström IFK Mora OK 00:16:21 89.69
49 Malte Eveborn OK Roxen 00:16:47 94.00
50 Hannes Lindahl Sundsvalls OK 00:17:00 96.16
51 Ola Eklund Katrineholms OK 00:17:03 96.65
52 Emil Byberg Kvarnsvedens GOIF OK 00:17:20 99.47
53 Fabian Andersson Andrarums IF 00:17:21 99.64
54 Elias Skott IFK Enskede 00:17:32 101.46
55 Melvin Nilsson Härlövs IF 00:17:34 101.79
56 Niklas Evaldsson IFK Hedemora OK 00:17:39 102.62
57 Ludde Blom IFK Enskede 00:19:15 118.53
58 Maxim Johansson Sol Tranås 00:19:26 120.36
59 Pontus Axell IFK Enskede 00:22:34 151.52
60 Jonatan Ståhl Sundbybergs IK 00:27:08 196.94
61 Klas Bränström IFK Enskede 00:34:34 270.87

Advertisements

Bagheera