Svenska Orienteringsförbundet

OL-Touren, medel, dag 3 - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Filip Trofast Bredaryds SOK 00:23:10 14,01
2 Albin Andersson Tullinge SK 00:23:44 16,14
4 Axel Granqvist OK Ravinen 00:23:52 16,64
5 Ruben Bryngelsson Tullinge SK 00:24:17 18,20
6 August Mollén OK Denseln 00:24:32 19,14
7 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:24:33 19,21
8 Felix Axelsson Markbygdens OK 00:25:16 21,89
9 Emil Auselius Bredaryds SOK 00:25:34 23,02
10 Hugo Lillieström OK Roxen 00:26:25 26,21
11 Johan Lindman Finspångs SOK 00:26:41 27,21
12 Victor Hansson Jönköpings OK 00:26:56 28,15
13 Filip Rosjö Jönköpings OK 00:26:59 28,34
14 Algot Najvik OK Pan-Kristianstad 00:27:30 30,28
15 Oskar Forsberg Tullinge SK 00:27:45 31,21
16 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 00:27:54 31,78
16 Olle Sörqvist Markbygdens OK 00:27:54 31,78
18 Jonas Andersson OK Roxen 00:27:57 31,96
19 Erik Vinblad Lunds OK 00:28:13 32,96
20 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 00:29:04 36,15
21 Oscar Modig OK Pan-Kristianstad 00:29:28 37,66
22 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:29:44 38,66
23 Oscar Prytz GOIF Tjalve 00:29:47 38,84
24 Isac Ericsson Växjö OK 00:29:57 39,47
25 Gabriel Sturesson Lerums SOK 00:30:29 41,47
26 Sixten Elehed Linköpings OK 00:32:12 47,91
27 Loke Östangård Gamleby OK 00:32:37 49,48
28 Isak Hertin Västerviks OK 00:32:54 50,54
29 Simon Harden FK Boken 00:33:02 51,04
30 Fredrik Stenbeck OK Österåker 00:33:40 53,42
31 Lukas Arkäng Tullinge SK 00:33:49 53,98
32 Anders Björklund Trollhättans SOK 00:33:54 54,29
33 Vidar Persson Täby OK 00:34:21 55,98
34 Rasmus Täck OK Hammaren 00:35:13 59,23
35 Tobias Karlsson Snättringe SK 00:35:18 59,55
36 Erik Eriksson OK Älgen 00:35:24 59,92
37 Viktor Berg Leksands OK 00:36:06 62,55
38 Eric Berlin Trollhättans SOK 00:36:19 63,36
39 Daniel Bogren IF Hagen 00:36:28 63,92
40 Christian Lindh Sundbybergs IK 00:36:33 64,24
41 Hampus Brunander Attunda OK 00:36:34 64,30
42 Carl Ekbring Kexholms SK 00:36:37 64,49
43 Robert Cole Väsby OK 00:37:40 68,43
44 Jonathan Uller Kils OK 00:39:13 74,24
45 Gustaf Hedegård OK Kolmården 00:39:16 74,43
46 Joel Wahlqvist OK Roslagen 00:40:06 77,56
47 Daniel Hellberg Lunds OK 00:40:09 77,75
48 Petter Boding IFK Lidingö SOK 00:40:54 80,56
49 Ludvig Lindén Attunda OK 00:41:12 81,69
50 Hugo Dalhammer OK Roxen 00:41:17 82,00
51 Sixten Törnqvist Västerås SOK 00:41:26 82,56
52 Axel Halvarsson OK Kroppefjäll 00:41:47 83,88
53 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:42:06 85,06
54 Jonathan Jylltorp Linköpings OK 00:42:49 87,75
55 Anton Håkansson Lunds OK 00:43:50 91,57
56 Lucas Granberg OK Kåre 00:44:34 94,32
57 Tobias Abrahamsson Sundbybergs IK 00:45:15 96,89
58 Jakob Näslund OK Roslagen 00:46:34 101,83
59 Viking Freij Snättringe SK 00:47:08 103,95
60 Oscar Karlsson Trollhättans SOK 00:49:34 113,08
61 Fabian Lundell Hestra IF 00:50:17 115,77
62 Mattias Kallhauge Snättringe SK 00:52:54 125,59
63 Rasmus Nordgren OK Kåre 00:53:43 128,66
64 Ludvig Forslund Linköpings OK 00:59:37 150,80
65 Thorsten Svensson Finspångs SOK 01:01:45 158,80
66 Axel Nilsson OK Pan-Kristianstad 01:02:03 159,93
67 Oscar Ehrnborn Andrarums IF 01:04:28 169,00
68 Martin Skärlén Haninge SOK 01:08:13 183,07
69 Nils Babtist Bromma-Vällingby SOK 01:17:15 216,97
Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK
Lukas Hellgren OK Ravinen
Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK

Annonser