Svenska Orienteringsförbundet

OL-Touren, medel, dag 3 - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:19:28 19,38
3 Arvid Westerberg OK Kolmården 00:20:52 26,02
4 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 00:23:44 39,62
5 Emanuel Herberthson Linköpings OK 00:23:45 39,69
6 Linus Kristiansson Trollhättans SOK 00:23:51 40,17
7 Johan Langerak Järfälla OK 00:23:56 40,56
8 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 00:24:12 41,83
9 Allan Hedberg Lunds OK 00:24:14 41,99
10 Leo Johansson OK Kolmården 00:25:30 47,99
11 Samuel Pihlström OK Landehof 00:25:52 49,73
12 Jonatan Graversen IFK Lidingö SOK 00:25:57 50,13
13 Valter Pettersson OK Tisaren 00:26:07 50,92
14 Anton Gunnarsson Bredaryds SOK 00:26:10 51,15
15 Linus Lundberg OK Bävern 00:27:16 56,37
16 Henrik Petrisi Västerbergslagens OL 00:27:21 56,76
17 Axel Elmblad Bredaryds SOK 00:27:35 57,87
18 Kalle Sjöström Västerås SOK 00:27:37 58,03
19 Fredrik Junevik Leksands OK 00:27:59 59,77
20 Gustav Åman OK Vilse 87 00:28:14 60,95
21 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:28:33 62,45
22 Lukas Werner IFK Lidingö SOK 00:28:36 62,69
23 Karl Lundin Katrineholms OK 00:28:42 63,17
24 Max Hoppe Waxholms OK 00:29:54 68,86
25 Arvid Aronsson OK Kroppefjäll 00:30:08 69,96
25 Felix Drejmo OK Landehof 00:30:08 69,96
27 Gustav Wärnsberg Eksjö SOK 00:30:41 72,57
28 Viggo Johansson Skåneslättens OL 00:31:31 76,52
29 Simon Frisk Gustavsbergs OK 00:31:54 78,34
30 Martin Rinnbäck OK Ravinen 00:32:16 80,08
31 Hugo Mandinger Trollhättans SOK 00:32:17 80,16
32 Emil Byberg Kvarnsvedens GOIF OK 00:32:32 81,34
33 Melker Lundin Katrineholms OK 00:33:08 84,19
34 Jesper Lidmar Snättringe SK 00:33:15 84,74
36 Povel Hedberg Lunds OK 00:33:20 85,14
37 Albin Forsberg Långhundra IF 00:33:41 86,80
38 Linus Täck OK Hammaren 00:34:00 88,30
39 Otto Balck Vallentuna-Össeby OL 00:34:25 90,27
40 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 00:34:28 90,51
41 Carl Ås Lunds OK 00:34:34 90,98
42 Mattis Persson Eksjö SOK 00:34:51 92,33
43 Henry Svens Västerbergslagens OL 00:34:54 92,57
44 Alfred Längheim Tullinge SK 00:35:06 93,51
45 Jakob Gunnarsson Lerums SOK 00:35:34 95,73
46 Hugo Jakobsson Eksjö SOK 00:36:16 99,05
47 Philip Forngren Vallentuna-Össeby OL 00:36:25 99,76
48 Oskar Källman OK Hällen 00:36:28 99,99
49 Erik Thoresson Andrarums IF 00:36:40 100,94
50 Markus Österlund Västerås SOK 00:36:41 101,02
51 Malte Eveborn OK Roxen 00:37:23 104,34
52 Gustav Björklund IFK Mora OK 00:37:31 104,97
53 Albin Lindskog OK Ravinen 00:38:14 108,37
54 Samuel Eriksson Eds SK 00:38:28 109,48
55 Anton Segerman IF Thor 00:40:47 120,46
56 Albin Kronkvist Örkelljunga FK 00:41:02 121,65
57 Axel Berglund Ulricehamns OK 00:42:02 126,39
58 Emil Axelsson Lerums SOK 00:42:17 127,58
59 Melker Nordgren OK Kåre 00:42:25 128,21
60 Johan Vinblad Lunds OK 00:43:09 131,68
61 Axel Johansson Sol Tranås 00:44:07 136,27
62 Axel Flordal Katrineholms OK 00:44:08 136,35
63 Anders Widlund IFK Lidingö SOK 00:44:19 137,22
64 Axel Målargård Täby OK 00:44:27 137,85
65 Ruben Edlund Katrineholms OK 00:45:00 140,46
66 Ludvig Jarlemark IFK Lidingö SOK 00:45:57 144,96
67 Aron Thorén Ronneby OK 00:46:01 145,28
68 Pontus Lindgren Västerås SOK 00:46:55 149,55
69 Sander Krouwel Stora Tuna OK 00:47:04 150,26
70 Andreas Ottosson Örkelljunga FK 00:48:02 154,84
71 Jakob Wilhelmsson OK Dacke 00:48:06 155,16
72 Seth Borglund Härnösands OK 00:48:33 157,29
73 Emil Sone Attunda OK 00:48:46 158,32
74 Simon Lilja IFK Lidingö SOK 00:49:02 159,58
75 Arvid Bylund IF Thor 00:55:43 191,27
76 Tobias Lindqvist Västerås SOK 00:58:37 205,02
77 Ola Eklund Katrineholms OK 00:58:53 206,29
78 Adam Hahne Insjöns IF OK 00:59:08 207,47
79 Maxim Johansson Sol Tranås 01:03:42 229,13
80 Isak Berggren Gävle OK 01:07:48 248,57
81 Melvin Nilsson Härlövs IF 01:16:17 288,79
82 Fabian Andersson Andrarums IF 01:17:35 294,96
83 Arvid Henning Härnösands OK 01:23:30 300,00
84 John Wolgast Snättringe SK 01:43:10 300,00
85 Jacob Wolgast Snättringe SK 01:45:41 300,00
Joar Tryggö Trollhättans SOK
Brian Ahlm Andrarums IF
Erik Ingemarsson Hestra IF
Joar Hertin Västerviks OK

Annonser