Svenska Orienteringsförbundet

OL-Touren, medel, dag 3 - D12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Kerstin Ljungemyr OK Kolmården 00:18:03 57,53
2 Agnes Djurstedt Eksjö SOK 00:18:36 61,06
3 Klara Sjöström Västerås SOK 00:18:38 61,28
4 Vendela Söderqvist OK Kåre 00:19:36 67,48
5 Linnea Lund OK Kolmården 00:19:55 69,51
6 Emma Eliasson Domnarvets GOIF 00:20:01 70,15
7 Cornelia Krafft Länna IF 00:21:11 77,64
8 Elsa Karlsson OK Landehof 00:21:57 82,55
9 Kristin Herberthson Linköpings OK 00:21:59 82,77
10 Tilda Mårtensson OK Ravinen 00:22:07 83,62
11 Julia Näslund OK Hammaren 00:22:47 87,90
11 Maja Ahlström Västerås SOK 00:22:47 87,90
13 Ida Rosjö Jönköpings OK 00:22:53 88,54
14 Alice Johansson Finspångs SOK 00:22:58 89,08
15 Amanda Hall Västerås SOK 00:23:32 92,71
16 Sara Wänström Finspångs SOK 00:24:13 97,10
17 Lisa Thunell IFK Lidingö SOK 00:24:14 97,20
18 Ellen Funke Leksands OK 00:24:17 97,52
19 Ronja Ståhl Sundbybergs IK 00:24:28 98,70
20 Alma Wallman Västerbergslagens OL 00:25:02 102,34
21 Maja Bergqvist Korsnäs IF OK 00:25:06 102,76
22 Fanny Östlund OK Kolmården 00:25:16 103,83
22 Tove Sjöberg Tullinge SK 00:25:16 103,83
24 Elsa Hermansson IFK Mora OK 00:25:27 105,01
25 Rebecka Pihlström OK Landehof 00:25:34 105,76
27 Eira Hertin Västerviks OK 00:25:59 108,43
28 Sara Åbom Gävle OK 00:26:16 110,25
29 Ina Åman OK Vilse 87 00:26:19 110,57
30 Wilma Leickt Tullinge SK 00:26:20 110,68
31 Elisabeth Larsson OK Södertörn 00:26:44 113,24
32 Sofie Thornell Västerås SOK 00:27:18 116,88
33 Klara Ersson OK Kåre 00:28:09 122,33
34 Ester Blomster IF Thor 00:28:20 123,51
35 Emma Almgren OK Ravinen 00:28:27 124,26
36 Elsa Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:29:02 128,00
37 Lovisa Mases Stora Tuna OK 00:29:18 129,71
38 Agnes Damberg IFK Lidingö SOK 00:29:25 130,46
39 Emilia johnsson OK Kåre 00:29:27 130,67
40 Moa Eriksson Trollhättans SOK 00:29:29 130,88
40 Elsa Lindahl Härnösands OK 00:29:29 130,88
40 Klara Graversen IFK Lidingö SOK 00:29:29 130,88
43 Katja Gustafsson Trosabygdens OK 00:29:33 131,31
44 Kristina Lindgren Västerås SOK 00:30:12 135,48
45 Märta Sandvik Attunda OK 00:30:20 136,34
46 Elin Lindberg Vandrarringen 00:30:32 137,62
47 Tuva-Cajsa Spik Leksands OK 00:31:17 142,43
48 Tuva Nylund Bredaryds SOK 00:31:33 144,14
49 Signe Hillerhag IFK Lidingö SOK 00:31:35 144,36
50 Thea Abaji Eksjö SOK 00:31:38 144,68
51 Emma Palm OK Roslagen 00:32:17 148,85
52 Doris Iko Vallentuna-Össeby OL 00:33:11 154,62
53 Elin Bryggar Grycksbo IF OK 00:33:36 157,29
54 Ebba Kolmodin Tumba-Mälarhöjden OK 00:34:19 161,89
55 Johanna Almgren OK Ravinen 00:35:33 169,81
56 Linnea Fridolfsson Stora Tuna OK 00:37:45 183,92
57 Elsa Ericsson Lunds OK 00:40:34 201,99
58 Selma Ivarsson OK Hammaren 00:40:48 203,49
59 Sanna Rinnbäck OK Ravinen 00:42:22 213,54
60 Vilmalee Suwan OK Vilse 87 00:46:13 238,24
61 Elmina Molin Härnösands OK 00:47:46 248,18
62 Felicia Sahlén Västerås SOK 00:48:12 250,96
63 Annika Källman OK Hällen 00:48:35 253,42
64 Elin Wolgast Snättringe SK 00:52:15 276,94
65 Sara Wallin Korsnäs IF OK 00:53:33 285,28
66 Hanny Edström Härnösands OK 01:21:33 300,00
Emma Lundberg OK Roslagen
Agnes Wallin Korsnäs IF OK

Annonser

Bagheera