Svenska Orienteringsförbundet

OL-Touren, medel, dag 3 - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Mattias Östberg Stora Tuna OK 00:17:17 61,47
2 Arvid Björk Trollhättans SOK 00:17:22 62,11
3 Eric Hallner Ockelbo OK 00:18:16 69,11
4 Loke Hedberg Lunds OK 00:18:41 72,35
5 Hugo Ericsson Växjö OK 00:19:16 76,89
6 Alfons Peterson OK Denseln 00:20:42 88,03
7 Aron Hellgren IF Thor 00:20:45 88,42
8 Marcus Stenebo Attunda OK 00:20:59 90,24
9 Ivar Helmersson Hässleholms OK 00:21:02 90,62
10 Johan Fochsen Waxholms OK 00:22:41 103,45
11 Viktor Jemth IF Thor 00:22:56 105,40
12 Alvin Craig OK Ravinen 00:23:01 106,05
13 Simon Holmer IFK Mora OK 00:23:04 106,44
14 Carl Hedegård OK Kolmården 00:23:31 109,93
15 Albin Gezelius IFK Mora OK 00:23:46 111,88
16 Markus Melén OK Kåre 00:23:48 112,14
17 Albin Nyqvist OK Landehof 00:23:55 113,04
18 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:24:00 113,69
19 Olof Ekman Finspångs SOK 00:24:01 113,82
20 Christoffer Lindgren OK Kåre 00:24:15 115,64
21 Edvin Selin FK Göingarna 00:24:58 121,21
22 Hugo Persson OK Denseln 00:25:00 121,47
23 Edvin Sundström Hestra IF 00:25:15 123,41
24 Malte Johansson OK Hammaren 00:26:01 129,37
25 Filip Håkansson OK Orion 00:26:33 133,52
26 Klas Ljungqvist Lunds OK 00:26:56 136,50
27 Olle Melén Trollhättans SOK 00:27:00 137,02
28 Filip Broling Bredaryds SOK 00:27:18 139,35
29 Hugo Lindskog OK Ravinen 00:27:44 142,72
30 Olle Ekbring Kexholms SK 00:28:01 144,92
31 Marcus Ekman Vallentuna-Össeby OL 00:28:11 146,22
32 Joel Golsäter Korsnäs IF OK 00:29:07 153,48
33 Viktor Sone Attunda OK 00:29:37 157,37
34 Lukas Groth Kungälvs OK 00:29:58 160,09
35 Jakob Carlsson Stora Tuna OK 00:30:13 162,03
36 Eskil Fläck Grycksbo IF OK 00:30:40 165,53
37 Gustav Lyckebäck Sigtuna OK 00:30:42 165,79
38 Klockar Eskil Nääs Leksands OK 00:31:53 174,99
39 Viktor Karlsson Storviks IF 00:32:12 177,45
40 Anton Fors HJS-Vansbro OK 00:32:37 180,69
41 Ludvig Karlsson Trollhättans SOK 00:33:59 191,32
42 Tobias Dahlmark Västerås SOK 00:34:37 196,24
43 Eskil Widehag Sundbybergs IK 00:34:39 196,50
44 Viktor Lundqvist Nybro OK 00:36:44 212,70
45 Rasmus Karlsson OK Denseln 00:37:06 215,55
46 Sebastian Åkärbjär IFK Mora OK 00:37:12 216,33
47 Markus Ljungqvist Kexholms SK 00:38:10 223,85
48 David Näslund OK Roslagen 00:39:55 237,45
49 Erik Fredriksson Stora Tuna OK 00:40:36 242,77
50 Eric Johansson OK Kåre 00:41:40 251,06
51 Vilgot Kämpe OK Denseln 00:41:59 253,52
52 Linus Sjödén Älvdalens IF OK 00:42:14 255,47
53 Anton Karlsson Länna IF 00:42:22 256,50
54 Simon Petersson OK Roslagen 00:42:28 257,28
55 David Olander Lunds OK 00:42:37 258,45
56 Simon Schmutz Leksands OK 00:43:55 268,56
57 Gustav Norberg OK Hällen 00:46:17 286,96
58 Einar Edlund Katrineholms OK 00:47:02 292,79
59 Jonathan Blomlöf IFK Lidingö SOK 00:48:04 300,00
60 Elis Rundström IFK Enskede 00:48:35 300,00
61 Elias Javehed Vallentuna-Össeby OL 00:50:10 300,00
Albin Sjöblom OK Kåre
Gustaf Hofstedt Vallentuna-Össeby OL
Alex Kalinichenko Stora Tuna OK
Arvid Ekström Stenungsunds OK

Annonser

Bagheera