Svenska Orienteringsförbundet

OL-Touren, medel, dag 3 - H40

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Liutauras Bilevicius OK Linné 00:26:18 15,50
2 Martin Lindskog OK Ravinen 00:27:04 17,96
3 Stefan Karlsson OK Denseln 00:27:05 18,01
4 Per Magnusson Linköpings OK 00:27:24 19,03
5 Pär Höök IFK Mora OK 00:27:29 19,30
6 Pär Lilja IFK Lidingö SOK 00:30:35 29,25
7 Daniel Kaipe Leksands OK 00:30:42 29,62
8 Johan Blomster IF Thor 00:30:58 30,48
9 Johan Ingemarsson Hestra IF 00:31:04 30,80
10 Tomas Henriksson Attunda OK 00:31:15 31,39
11 Mattias Boman Tumba-Mälarhöjden OK 00:31:28 32,08
12 Niklas Aldin Stora Tuna OK 00:31:33 32,35
13 Magnus Göras Leksands OK 00:31:46 33,04
14 Lars Åkerman Malungs OK Skogsmårdarna 00:31:49 33,21
15 Henrik Peterson OK Denseln 00:31:51 33,31
16 Mattias Westfält Gotlands Bro OK 00:32:16 34,65
17 Fredrik Stenebo Attunda OK 00:32:19 34,81
18 Fredrik Sone Attunda OK 00:32:35 35,67
19 Ingemar Stålberg Gävle OK 00:32:36 35,72
20 Patrik Johnsson OK Kåre 00:33:14 37,75
21 Andreas Krafft Länna IF 00:33:15 37,81
22 Jörgen Hellgren IF Thor 00:33:42 39,25
23 Fredrik Lindell IF Thor 00:34:05 40,48
24 Mattias Gunnarsson Bredaryds SOK 00:34:06 40,53
25 Mattias Carlstein IFK Lidingö SOK 00:34:51 42,94
26 Per Kämpe OK Denseln 00:34:58 43,32
27 Patric Deboussard IFK Enskede 00:35:16 44,28
28 Donald McCarthy Ärla IF 00:35:21 44,55
29 Bo Segerman IF Thor 00:35:23 44,65
30 Erik Aderstedt Kungälvs OK 00:35:29 44,97
31 Peter Östman Västerbergslagens OL 00:35:33 45,19
32 Daniel Johansson OK Hammaren 00:35:50 46,10
33 Christopher Lindqvist IFK Enskede 00:36:26 48,02
34 Tomas Kristofersson Sundsvalls OK 00:36:39 48,72
35 Jonas Andersson IF Thor 00:36:46 49,09
36 Dan Hörnell OK Linné 00:36:56 49,63
37 Eric Jaremalm Vallentuna-Össeby OL 00:37:17 50,75
38 Björn Groth Kungälvs OK 00:40:04 59,69
39 Sven Arne Karlsson Trollhättans SOK 00:40:35 61,35
40 Fredrik N. Jansson Västerbergslagens OL 00:40:42 61,72
41 Mats Åberg OK Linné 00:41:12 63,32
42 Anders Edvardsson Eksjö SOK 00:41:25 64,02
43 Mats Gustafsson Trosabygdens OK 00:41:28 64,18
44 Roger Lindén Attunda OK 00:42:01 65,95
45 Jonas Håkansson Eksjö SOK 00:42:13 66,59
46 Nic Kruys IF Thor 00:44:48 74,88
47 Stellan Täck OK Hammaren 00:45:18 76,49
48 Jonny Karlsson OK Denseln 00:45:42 77,77
49 Marcus Johnsson Avesta OK 00:45:43 77,82
50 Jakob Wedman Västerbergslagens OL 00:47:27 83,39
51 Roger Norberg OK Hällen 00:47:29 83,49
52 Magnus Nilsson-Ehrnborn Andrarums IF 00:49:48 90,93
53 Henrik Flordal Katrineholms OK 00:50:04 91,79
54 Ola Markholm Skåneslättens OL 00:50:07 91,95
55 Björn Jansson Väsby OK 00:52:52 100,77
56 Klockar Mattias Nääs Leksands OK 00:53:15 102,00
57 Krister Golsäter Korsnäs IF OK 00:54:36 106,34
58 Andreas Carlsson OK Kolmården 00:59:50 123,14
59 Per Jemth IF Thor 01:00:47 126,18
60 Jonathan Nealis Länna IF 01:09:28 154,06
61 Patrik Lundqvist Nybro OK 01:15:26 173,21
Staffan Eriksson Stora Tuna OK
Örjan Sandell OK Roxen

Annonser

OOCup 2022