Svenska Orienteringsförbundet

OL-Touren, medel, dag 3 - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Robert Palm Västerås SOK 00:27:23 19,91
2 Björn Karlsson OK Denseln 00:28:50 24,35
3 Johan Sundén Västerås SOK 00:28:51 24,40
4 Thomas Johannesson Ronneby OK 00:29:36 26,70
5 Thomas Persson OK Denseln 00:30:00 27,92
7 Johan Alfredsson Stora Tuna OK 00:30:53 30,63
8 Rob Hart OK Linné 00:30:57 30,83
8 Anders Selin FK Göingarna 00:30:57 30,83
10 Per Mårtensson OK Ravinen 00:31:04 31,19
10 Anders Wadsten OK Landehof 00:31:04 31,19
12 Ola Hultin OK Roslagen 00:31:08 31,39
13 Ronny Falk Sundbybergs IK 00:31:20 32,00
14 Stefan Berg OK Ravinen 00:31:21 32,05
15 Johan Hansson Jönköpings OK 00:31:30 32,51
16 Anders Håkansson OK Orion 00:31:36 32,82
17 Pelle Forsberg IFK Enskede 00:31:38 32,92
18 Magnus Larsson FK Göingarna 00:31:52 33,64
19 Thomas Højsgaard Domnarvets GOIF 00:31:53 33,69
20 Henrik Pettersson OK Roxen 00:31:57 33,89
21 Patrik Leickt Tullinge SK 00:31:59 33,99
22 Johan Hofstedt Vallentuna-Össeby OL 00:32:09 34,50
23 Niklas Cedstedt Vallentuna-Össeby OL 00:32:16 34,86
24 Kjell Almgren OK Ravinen 00:32:28 35,47
25 Henrik Ljungemyr OK Kolmården 00:32:29 35,52
26 Sören Sturesson Lerums SOK 00:32:39 36,03
27 Sven-Johan Prytz GOIF Tjalve 00:32:55 36,85
28 Håkan Axelsson FK Göingarna 00:33:01 37,16
29 Jonas Axelsson Lerums SOK 00:33:06 37,41
30 Ulf Karlsson Storviks IF 00:33:12 37,72
31 John Solbreck Långhundra IF 00:33:13 37,77
32 Anders Arfwedson Frölunda OL 00:33:52 39,76
33 Lars Nordgren Eksjö SOK 00:33:56 39,96
33 Thomas Najvik OK Pan-Kristianstad 00:33:56 39,96
35 Magnus Hjorth Domnarvets GOIF 00:34:39 42,16
36 Anders Lillieström OK Roxen 00:34:40 42,21
37 Magnus Larsson Västerås SOK 00:35:05 43,48
38 Lars Sjöberg Tullinge SK 00:35:07 43,59
39 Olle Lindman Finspångs SOK 00:35:26 44,55
40 Magnus Ericsson Växjö OK 00:35:36 45,07
41 Henrik Morast Haninge SOK 00:35:37 45,12
42 Håkan Olofsson Ärla IF 00:36:04 46,49
43 Niklas Edvardsson Hästveda OK 00:36:07 46,65
44 Göran Nord Sol Tranås 00:36:17 47,16
45 Fabian Ljungqvist Lunds OK 00:36:32 47,92
46 Henrik Marmelid OK Roxen 00:36:33 47,97
47 Thomas Ivarsson OK Hammaren 00:36:35 48,08
48 Niklas Nilsson Härlövs IF 00:36:45 48,59
49 Jonas Eklund Vallentuna-Össeby OL 00:36:49 48,79
49 Magnus Forsberg OK Norrvirdarna 00:36:49 48,79
51 Christer Arksand Vallentuna-Össeby OL 00:37:11 49,91
52 Daniel Unnerud Långhundra IF 00:37:39 51,34
53 Magnus Fredriksson Korsnäs IF OK 00:37:44 51,60
54 Erik Berggren Tullinge SK 00:37:52 52,00
55 Christer Mikaelsson Husums IF OK 00:38:51 55,01
56 Torbjörn Nilsson Alatalo Stora Tuna OK 00:39:27 56,85
57 Urban Freij Snättringe SK 00:39:30 57,00
58 Magnus Trofast Bredaryds SOK 00:39:54 58,23
59 Jan Moberg Gävle OK 00:40:04 58,74
60 Mikael Ringi OK Kåre 00:40:09 58,99
61 Daniel Wärnsberg Eksjö SOK 00:40:11 59,10
62 Svante Jonsell Vallentuna-Össeby OL 00:40:17 59,40
63 Mikael Palmberg OK Hammaren 00:40:23 59,71
64 Jonas Pettersson OK Tisaren 00:40:39 60,53
65 Pär Moqvist Lerums SOK 00:40:43 60,73
66 Peo Berg Leksands OK 00:40:56 61,39
67 Johan Sundin Waxholms OK 00:41:11 62,16
68 Mats Ekman Vallentuna-Össeby OL 00:42:08 65,07
69 Pär-Magnus Bjurek Tibro OK 00:42:25 65,93
70 Per Nordahl Domnarvets GOIF 00:42:56 67,52
71 Joakim Ahlström Västerås SOK 00:43:42 69,86
72 Thomas Roos IF Thor 00:43:53 70,42
72 Thomas Babtist Bromma-Vällingby SOK 00:43:53 70,42
74 Benny Wiklund Finspångs SOK 00:44:06 71,09
75 Per Damberg IFK Lidingö SOK 00:44:07 71,14
76 Mattias Ganslandt IFK Lidingö SOK 00:44:31 72,36
77 Per-Anders Axelsson Markbygdens OK 00:44:39 72,77
78 Jonas Johansson OK Nackhe 00:45:01 73,89
79 Olof Eriksson IFK Mora OK 00:45:13 74,51
80 Per Edström Härnösands OK 00:45:15 74,61
81 Anders Ericsson Lunds OK 00:45:22 74,97
82 Thomas Josarp FK Friskus-Varberg 00:45:46 76,19
83 Ulf Åman OK Vilse 87 00:46:36 78,74
84 Lars Thorén Ronneby OK 00:46:45 79,20
85 Thord Salenbäck Kristinehamns OK 00:46:47 79,30
86 Stefan Nordström Sigtuna OK 00:46:56 79,76
87 Tomas Svennberg Degerfors OK 00:47:16 80,78
87 Staffan Johansson Sol Tranås 00:47:16 80,78
89 Peter Sjödén Älvdalens IF OK 00:47:24 81,19
90 Christer Lindell Linköpings OK 00:47:56 82,82
91 Ulf Nyqvist OK Landehof 00:48:12 83,64
92 Per Sigvardson Bredaryds SOK 00:48:39 85,02
93 Johan Balck Vallentuna-Össeby OL 00:49:18 87,01
94 Mattias Zeijlon OK Hällen 00:49:22 87,21
95 Bengt Andersson IFK Mora OK 00:50:29 90,63
96 Björn Karlsson Kexholms SK 00:51:09 92,67
97 Ola Jönsson OK Vilse 87 00:51:38 94,15
98 Tomas Lindqvist Västerås SOK 00:51:49 94,71
99 Rune Graversen IFK Lidingö SOK 00:52:57 98,18
100 Joakim Hoppe Waxholms OK 00:53:58 101,29
101 Lars Halvarsson Leksands OK 00:54:00 101,40
102 Peter Risberg Skattkärrs SOK 00:54:07 101,75
103 Svante Berglund Ulricehamns OK 00:54:21 102,47
104 Per Carlsson Stora Tuna OK 00:55:26 105,78
105 Patrik Eveborn OK Roxen 00:56:19 108,49
106 Urban Ståhl Sundbybergs IK 00:56:49 110,02
107 Mattias Robertson Centrum OK 00:59:09 117,16
108 David Lindgren Västerås SOK 00:59:52 119,36
109 Torbjörn Jarlemark IFK Lidingö SOK 01:00:42 121,91
110 Hans Jonsson Väsby OK 01:01:55 125,63
111 Lars Hall Västerås SOK 01:07:31 142,78
112 Magnus Strömqvist Attunda OK 01:07:41 143,29
113 Per Nygren Säterbygdens OK 01:08:52 146,91
Johan Wänström Finspångs SOK
Mats Ajling Täby OK
Peter Lund OK Kolmården

Annonser

OOCup 2022