Svenska Orienteringsförbundet

OL-Touren, medel, dag 3 - H65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Leif Sandgren Frosta OK 00:26:28 52,03
2 Christer Sandh OK Roxen 00:26:48 53,12
3 Göran Larsson Sala OK 00:29:29 61,83
3 Magnus Säveros Nilivaara IS 00:29:29 61,83
5 Ingvar Bergman OK Tranan 00:29:56 63,29
6 Paul Norén OK Södertörn 00:30:42 65,78
7 Per-Martin Gustavson Tjällmo-Godegårds OK 00:30:56 66,54
8 Bengt A Persson Ockelbo OK 00:31:09 67,24
9 Johan Källman Norbergs OK 00:31:26 68,16
10 Ingemar Johansson Växjö OK 00:31:34 68,60
11 Claes Nideborn Stora Tuna OK 00:32:28 71,52
12 Anders Waller Ockelbo OK 00:32:35 71,90
13 Gunnar Ehn Tullinge SK 00:32:38 72,06
14 Bengt Stenerhag Västerbergslagens OL 00:32:39 72,12
15 Torbjörn Wikström OK Orinto 00:33:15 74,06
16 Ola Karlsson Storviks IF 00:33:54 76,17
17 Leif Mathisen Eskilstuna OL 00:34:11 77,09
18 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 00:34:58 79,64
19 Nils-Erik Eriksson Sala OK 00:35:24 81,05
20 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 00:36:12 83,64
21 Roland Nilsson SOK Viljan 00:36:32 84,73
22 Inge Löwegren Katrineholms OK 00:36:44 85,38
23 Anders Hurtig Kvarnsvedens GOIF OK 00:36:52 85,81
24 Bertil Höök Västerbergslagens OL 00:36:56 86,03
25 Mats Mårtensson Stora Tuna OK 00:37:37 88,25
26 Ebbe Malm Markaryds FK 00:38:01 89,54
27 Staffan Westbom Ockelbo OK 00:38:07 89,87
28 Bengt Simonsson Domnarvets GOIF 00:39:01 92,79
29 Tommy Wåhlin OK Enen 00:39:15 93,55
30 Göran Eklund Trosabygdens OK 00:39:25 94,09
31 Gunnar Hedberg Östersunds OK 00:39:29 94,31
32 Leif Nordin Attunda OK 00:39:34 94,58
33 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 00:40:47 98,53
34 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 00:40:59 99,18
34 Lasse Holm Storviks IF 00:40:59 99,18
36 Gunnar Magnusson Lunds OK 00:42:07 102,86
37 Jan Åsberg Häverödals SK 00:42:13 103,18
38 Anders Widén OLG Säuliamt 00:43:16 106,59
39 Sven Erik Frick FK Göingarna 00:43:27 107,19
40 Henry Westman Sala OK 00:43:34 107,57
41 Stanley Holmer IFK Mora OK 00:44:12 109,63
42 Ove Larsson Kvarnsvedens GOIF OK 00:46:10 116,01
43 Ulf Skogtjärn OK Linné 00:49:29 126,78
44 Owe Ek Köping-Kolsva OK 00:57:30 152,82
45 Per Nybons Västerås SOK 01:00:13 161,64
Lars Mårsell Södertälje-Nykvarn OF

Annonser

OOCup 2022