Swedish Orienteering Federation

DM, sprint, Stockholm - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Mårten Boström IFK Lidingö SOK 00:17:35 1.92
2 Andreas Kyburz Tullinge SK 00:17:56 3.41
3 Øystein Kvaal Østerbø IFK Lidingö SOK 00:18:15 4.76
5 Nicolas Simonin IFK Lidingö SOK 00:18:40 6.53
6 Love Berzell OK Ravinen 00:18:52 7.39
7 Kalle Bergman OK Ravinen 00:19:04 8.24
8 Eduardo Gil Marcos IFK Umeå 00:19:19 9.30
9 Matthias Reiner OK Hammaren 00:19:52 11.64
10 Ruslan Glebov OK Ravinen 00:19:53 11.71
11 Janis Tamuzs OK Älvsjö-Örby 00:19:54 11.78
12 Pau LLorens Caellas IFK Umeå 00:20:02 12.35
14 Oskar Daniels Attunda OK 00:20:16 13.35
15 Henrik Olsson Täby OK 00:20:34 14.62
16 Robert Johansson Täby OK 00:20:35 14.69
17 Edgars Lakis OK Älvsjö-Örby 00:20:37 14.84
18 Mikael Nilsson Snättringe SK 00:20:40 15.05
19 Jacob Lindstam OK Ravinen 00:20:42 15.19
20 Roman Nazarov Hellas Orientering 00:20:51 15.83
21 Markus Adolfsson Tullinge SK 00:20:53 15.97
22 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 00:21:04 16.75
23 Michael Refors Järla Orientering 00:21:22 18.03
24 Henrik Persson Tullinge SK 00:21:50 20.01
24 Mikus Purins OK Älvsjö-Örby 00:21:50 20.01
26 Jeremy Genar Järfälla OK 00:22:05 21.08
27 Håkon Jarvis Westergård Järla Orientering 00:22:14 21.72
28 Martin Bellander Gustavsbergs OK 00:22:19 22.07
29 Tintin Karlberg Tullinge SK 00:22:22 22.28
30 Anton Bordyukov Hellas Orientering 00:22:26 22.57
31 Jakob Pauser OK Hammaren 00:22:44 23.85
32 Tobias Forsén Tullinge SK 00:22:54 24.55
33 Anders Boström Järfälla OK 00:23:06 25.41
34 Joel Bergkvist Centrum OK 00:23:09 25.62
35 Andrew Quin IFK Lidingö SOK 00:23:32 27.25
36 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 00:23:40 27.82
37 Mattias Ågren Centrum OK 00:24:10 29.95
38 Baptiste Girard OK Ravinen 00:24:23 30.87
38 Jens Wicksén Centrum OK 00:24:23 30.87
40 Gustav Lindeborg Täby OK 00:24:35 31.72
41 Erik Mattsson Järla Orientering 00:25:28 35.48
42 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 00:25:40 36.33
43 Tobias Andersson OK Österåker 00:26:22 39.31
44 Jonas Rinnbäck OK Ravinen 00:26:24 39.45
45 Joakim Olsson Väsby OK 00:27:19 43.35
46 Patrik Nilsson Snättringe SK 00:27:47 45.34
47 Andreas Schönning Järfälla OK 00:27:56 45.98
48 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 00:28:07 46.76
49 Linus Holmqvist OK Österåker 00:28:19 47.61
50 Jacob Svensson Söders-Tyresö 00:28:31 48.46
51 Mattias Henriksson Centrum OK 00:29:02 50.66
52 Johan Forsstedt Söders-Tyresö 00:32:26 65.13
53 Johnny Rahlén OK Ravinen 00:34:00 71.80
54 John Alexander Centrum OK 00:37:39 87.34
Eddie Bjärrenholt Rånäs OK
Gustav Bergman OK Ravinen

Advertisements