Svenska Orienteringsförbundet

Stockholm City Cup, E2 - H17-

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gustav Bergman OK Ravinen 00:15:42 1,07
2 Ruslan Glebov OK Ravinen 00:16:06 2,96
3 Mårten Boström IFK Lidingö SOK 00:16:27 4,62
4 Espen Hultgreen Weltzien Järla Orientering 00:16:33 5,09
5 Julian Dent IFK Lidingö SOK 00:16:41 5,73
6 Michael Refors Järla Orientering 00:16:48 6,28
7 Erik Berzell Järla Orientering 00:16:58 7,07
8 Love Berzell OK Ravinen 00:17:08 7,86
9 Jens Rönnols Täby OK 00:17:16 8,49
11 Nicolas Simonin IFK Lidingö SOK 00:17:19 8,72
12 Morten Jarvis Westergård Järla Orientering 00:17:20 8,80
13 Kalle Bergman OK Ravinen 00:17:21 8,88
14 David Bejbom Järla Orientering 00:17:35 9,99
15 Giancarlo Simion IFK Lidingö SOK 00:17:39 10,30
15 Øystein Kvaal Østerbø IFK Lidingö SOK 00:17:39 10,30
17 Assar Hellström OK Ravinen 00:17:43 10,62
18 Oskar Daniels Attunda OK 00:17:54 11,49
19 Anton Forsberg Långhundra IF 00:17:55 11,57
20 Nick Barrable OK Ravinen 00:18:02 12,12
21 Jacob Lindstam OK Ravinen 00:18:05 12,35
22 Jörgen Ohlin Tullinge SK 00:18:12 12,91
23 Casper Giding Kamrat och IF KIF 00:18:22 13,70
24 Rickard Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:18:27 14,09
25 Markus Adolfsson Tullinge SK 00:18:28 14,17
26 Henrik Persson Tullinge SK 00:18:31 14,41
27 Mikael Nilsson Snättringe SK 00:18:34 14,64
29 Martin Bellander Gustavsbergs OK 00:18:39 15,04
30 Sebastian Månsson Hagaby GOIF 00:18:40 15,12
31 Tintin Karlberg Tullinge SK 00:18:49 15,83
31 Jonas Kjäll OK Löftan 00:18:49 15,83
33 Gustav Eklöf Ulricehamns OK 00:18:54 16,22
34 Robert Wallstén Leksands OK 00:19:12 17,64
35 Baptiste Girard OK Ravinen 00:19:20 18,27
36 Andreas Hultqvist Tullinge SK 00:19:30 19,06
37 Johan Persson OK Österåker 00:19:32 19,22
38 Mattias Ågren Centrum OK 00:19:33 19,30
39 Nils Edvardsson Järfälla OK 00:19:34 19,38
40 Oskar Gustafsson Centrum OK 00:19:38 19,69
41 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 00:19:43 20,09
41 Alfred Lönn Västerås SOK 00:19:43 20,09
43 Anders Boström Järfälla OK 00:19:47 20,40
44 Simon Schuster Vallentuna-Össeby OL 00:19:48 20,48
45 Christoffer Schönning Järfälla OK 00:19:49 20,56
46 Mattias Millinger Järla Orientering 00:19:50 20,64
47 Arvid Henriksson Järla Orientering 00:19:51 20,72
47 Magnus Yngvesson Robertsfors IK 00:19:51 20,72
49 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 00:19:53 20,88
49 Christian Rotviker Centrum OK 00:19:53 20,88
49 Joakim Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:19:53 20,88
52 Johan Aronsson OK Tisaren 00:19:57 21,19
52 Pelle Forsberg IFK Enskede 00:19:57 21,19
54 Stuart Fell Centrum OK 00:19:58 21,27
55 Robert Johansson Täby OK 00:20:01 21,51
56 Viktor Janrik Bromma-Vällingby SOK 00:20:02 21,59
57 Morgan Karlsson Sundbybergs IK 00:20:12 22,38
58 Tobias Forsén Tullinge SK 00:20:14 22,53
59 Anders Boström Tumba-Mälarhöjden OK 00:20:17 22,77
60 Olle Skog Tullinge SK 00:20:21 23,09
61 Daniel Lind Tumba-Mälarhöjden OK 00:20:24 23,32
62 Anders Oksvold OK Kåre 00:20:26 23,48
63 Joakim Skärlén Haninge SOK 00:20:27 23,56
64 Erik Mattsson Järla Orientering 00:20:28 23,64
64 Jonas Carlsson Sundbybergs IK 00:20:28 23,64
66 Emil Andersson Tullinge SK 00:20:35 24,19
67 Martin Nilsson Snättringe SK 00:20:40 24,58
67 Ola Hultin OK Roslagen 00:20:40 24,58
69 Conny Forsberg Långhundra IF 00:20:42 24,74
70 Johan Kärrström Tullinge SK 00:20:43 24,82
71 Jesper Lund Tullinge SK 00:20:45 24,98
72 Andrew Quin IFK Lidingö SOK 00:21:01 26,24
72 Albin Andersson OK Ravinen 00:21:01 26,24
72 Mikael Tjernberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:21:01 26,24
75 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 00:21:03 26,40
76 Christopher Wilestedt Attunda OK 00:21:08 26,79
77 Hampus Olesund OK Landehof 00:21:09 26,87
77 Christian Pettersson Centrum OK 00:21:09 26,87
79 Ulf Bylund IFK Enskede 00:21:17 27,50
80 David Hector Snättringe SK 00:21:23 27,98
81 Peter Albrektsson OK Ravinen 00:21:25 28,14
82 Henrik Sjögren Haninge SOK 00:21:31 28,61
83 Ove Oksvold Centrum OK 00:21:34 28,85
84 Jan Hollbeck Bromma-Vällingby SOK 00:21:35 28,92
85 Jonas Nylund Centrum OK 00:21:44 29,63
86 Hugo Dahlberg Haninge SOK 00:21:45 29,71
87 Hans Tarandi IFK Lidingö SOK 00:21:46 29,79
88 Lars Berzell Väsby OK 00:21:50 30,11
89 Erik Wåhlin OK Södertörn 00:21:54 30,42
90 Nils Malm IFK Lidingö SOK 00:21:57 30,66
91 Daniele Orler IFK Lidingö SOK 00:21:58 30,74
92 Tommy Holmér Väsby OK 00:22:04 31,21
93 Torbjörn Lännevall OK Roslagen 00:22:07 31,45
94 Arne Jansson OK Klemmingen 00:22:11 31,76
95 Harald Henriksson Järla Orientering 00:22:12 31,84
96 Felix Hellgren OK Ravinen 00:22:15 32,08
97 Johan Sällfors IFK Lidingö SOK 00:22:18 32,32
98 Emil Wipp Järla Orientering 00:22:19 32,40
99 Adam Nyman Kristinehamns OK 00:22:20 32,48
99 Thomas Warenius Rånäs OK 00:22:20 32,48
101 Mikael Andersson Järla Orientering 00:22:21 32,55
102 Jörgen Axelsson Tullinge SK 00:22:24 32,79
103 Sverker Lenas Centrum OK 00:22:29 33,19
104 Martin Dahlgren-Rosén Järla Orientering 00:22:30 33,26
105 Peter Granath Snättringe SK 00:22:34 33,58
106 Roland Sannicolo Täby OK 00:22:36 33,74
107 Johan Kaminsky IF Hagen 00:22:44 34,37
108 Waldemar Andersson OK Roslagen 00:22:46 34,53
109 Max Klasson OK Ravinen 00:22:47 34,61
109 Joel Bergkvist Centrum OK 00:22:47 34,61
109 Oscar Wiberg Järla Orientering 00:22:47 34,61
112 Henrik Hellborg Centrum OK 00:22:50 34,84
112 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 00:22:50 34,84
114 Piero Sannicolo Täby OK 00:22:54 35,16
114 Ola Carlén Bromma-Vällingby SOK 00:22:54 35,16
116 Lukas Olsson Väsby OK 00:22:57 35,39
117 Peter Enoksson OK Österåker 00:22:58 35,47
118 Mats Fryxell Tullinge SK 00:23:00 35,63
119 Jens Wicksén Centrum OK 00:23:01 35,71
120 Stefan Berg OK Ravinen 00:23:03 35,87
121 Per Lembre Järla Orientering 00:23:05 36,03
122 Carl-Johan Thorell OK Ravinen 00:23:11 36,50
122 Henrik Morast Haninge SOK 00:23:11 36,50
124 Simon Sandgren Bromma-Vällingby SOK 00:23:17 36,97
125 Anders Sjöbom Njurunda OK 00:23:18 37,05
126 Pontus Gille OK Roslagen 00:23:19 37,13
126 Ola Henriksson Järla Orientering 00:23:19 37,13
128 Lars Jakobsson Centrum OK 00:23:23 37,45
129 Ulf Burman Gustavsbergs OK 00:23:24 37,53
130 Martin Lundberg Attunda OK 00:23:27 37,76
131 Karl Mårtensson OK Älvsjö-Örby 00:23:28 37,84
132 Jonas Giding Vallentuna-Össeby OL 00:23:31 38,08
133 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:23:37 38,55
134 Erik Lindh OK Linné 00:23:39 38,71
135 Magnus Rajan IFK Lidingö SOK 00:23:40 38,79
136 Filip Brunander Attunda OK 00:23:41 38,87
136 Peter Landén Gustavsbergs OK 00:23:41 38,87
138 Alistair Landels Stora Tuna OK 00:23:45 39,18
138 Patrik Frisk Gustavsbergs OK 00:23:45 39,18
140 Douglas Lundin Skogsluffarnas OK 00:23:48 39,42
141 Christofer Näsholm Ärla IF 00:23:53 39,81
142 Tomas Hultqvist Tullinge SK 00:23:54 39,89
143 Peder Kock Järla Orientering 00:23:56 40,05
144 Gunnar Langs Skarpnäcks OL 00:24:05 40,76
145 Johan Lidmar Snättringe SK 00:24:08 41,00
146 Lars Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:24:11 41,23
146 Robert Pedersen Järfälla OK 00:24:11 41,23
148 Anders Karlsson Snättringe SK 00:24:13 41,39
149 Håkan Rolfsson Skarpnäcks OL 00:24:14 41,47
150 Per Oksvold IF Thor 00:24:15 41,55
151 Love Ottosson Haninge SOK 00:24:18 41,79
152 Petter Lind Skogsluffarnas OK 00:24:20 41,94
152 Christoffer Norrman Attunda OK 00:24:20 41,94
154 Mattias Holmberg Centrum OK 00:24:22 42,10
154 Marcus Wiklund Stora Tuna OK 00:24:22 42,10
156 Mats Carlsson Sundbybergs IK 00:24:25 42,34
156 Anders Platt Järla Orientering 00:24:25 42,34
158 Staffan Broman OK Roslagen 00:24:34 43,05
158 Niklas Wansölin OK Ravinen 00:24:34 43,05
160 Kalle Persson OK Österåker 00:24:38 43,36
161 Björn Nyqvist Järla Orientering 00:24:39 43,44
162 Daniel Bengtsson Tullinge SK 00:24:42 43,68
163 Göran Hellgren OK Södertörn 00:24:46 44,00
164 Göran Längheim Tullinge SK 00:25:13 46,13
165 Daniel Hallberg Rånäs OK 00:25:17 46,44
166 Thomas Westerström OK Ravinen 00:25:18 46,52
167 Joakim Olsson Väsby OK 00:25:19 46,60
168 Linus Rispling Centrum OK 00:25:20 46,68
169 Ulrik Ivers Attunda OK 00:25:22 46,84
170 Ola Bovallius Järfälla OK 00:25:28 47,31
171 Sven Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 00:25:35 47,86
171 Andreas Schönning Järfälla OK 00:25:35 47,86
173 Dan Nilsson Nyköpings OK 00:25:45 48,65
174 Fredric Johansson Snättringe SK 00:25:50 49,05
175 Erik Andersson OK Österåker 00:25:52 49,20
176 Matts Andersson OK Ravinen 00:26:01 49,91
176 Samuel Henriksson Skarpnäcks OL 00:26:01 49,91
178 Henrik Wolff Skogsluffarnas OK 00:26:05 50,23
179 David Johansson Falkenbergs OK 00:26:10 50,62
180 Lars Greilert Haninge SOK 00:26:17 51,18
181 Joakim Persson Haninge SOK 00:26:19 51,33
182 Jörgen Stegard Skarpnäcks OL 00:26:20 51,41
183 Rolf Karlsson Järla Orientering 00:26:23 51,65
184 Mikael Cronhjort Solna OK 00:26:26 51,89
185 Michael Granqvist OK Ravinen 00:26:28 52,04
185 Örjan Sahl OK Klemmingen 00:26:28 52,04
187 Tom Svensson Hammarby IF OF 00:26:30 52,20
188 Anders Hedberg OK Södertörn 00:26:32 52,36
189 Henrik Flordal Katrineholms OK 00:26:33 52,44
189 Lars Nylund OK Ravinen 00:26:33 52,44
191 Björn Reger Söders-Tyresö 00:26:35 52,60
191 Eric Huijsers Hammarby IF OF 00:26:35 52,60
193 Anders Franzén Lidköpings VSK 00:26:41 53,07
194 David Granath Tjällmo-Godegårds OK 00:26:46 53,46
195 Torbjörn Persson Nässjö OK 00:26:49 53,70
196 Oskar Nederheim Haninge SOK 00:26:50 53,78
197 Nils Eklöw OK Södertörn 00:26:56 54,25
198 Svante Jonsell Vallentuna-Össeby OL 00:26:57 54,33
198 Leif Mattsson Järla Orientering 00:26:57 54,33
200 Anders Haag Centrum OK 00:26:58 54,41
201 Göran Lundqvist Järfälla OK 00:26:59 54,49
202 Anders Lindgren Långhundra IF 00:27:00 54,57
203 Göran Eklund Skarpnäcks OL 00:27:07 55,12
204 Matz Tapper Bromma-Vällingby SOK 00:27:22 56,30
205 Stefan Martelius Attunda OK 00:27:32 57,09
207 Christer Johansson Köping-Kolsva OK 00:27:41 57,80
208 Fredrik Morast Haninge SOK 00:27:42 57,88
209 Daniel Halvardsson Nässjö OK 00:27:46 58,20
211 Andreas Herne OK Ravinen 00:27:55 58,91
212 Mats Karlsson Tullinge SK 00:27:58 59,15
213 Robin Eriksson OK Roslagen 00:28:03 59,54
214 Kennet Nilsson OK Älvsjö-Örby 00:28:05 59,70
215 Gunnar Svanberg Järfälla OK 00:28:06 59,78
216 Lucas Norrman Attunda OK 00:28:10 60,09
217 Lars Grankvist Täby OK 00:28:11 60,17
217 Jan Dahlberg Haninge SOK 00:28:11 60,17
220 Bo Lauri Snättringe SK 00:28:18 60,72
221 Harald Nordlund Tumba-Mälarhöjden OK 00:28:21 60,96
222 Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK 00:28:26 61,35
223 Tomas Holmberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:28:28 61,51
224 Björn Salomonsson Snättringe SK 00:28:31 61,75
225 Roger Tinglöf Väsby OK 00:28:35 62,06
226 Jacob Wiklund Stora Tuna OK 00:28:48 63,09
227 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 00:28:50 63,25
228 Anders Kärrström Tullinge SK 00:28:52 63,41
229 Anders Lavfors Centrum OK 00:28:59 63,96
229 Sven-Anders Olsson Attunda OK 00:28:59 63,96
231 Tobias Andersson OK Österåker 00:29:02 64,20
231 Anders Holmqvist Snättringe SK 00:29:02 64,20
233 Per Öhlund Gustavsbergs OK 00:29:04 64,35
233 Ludvig Myrenberg OK Älvsjö-Örby 00:29:04 64,35
235 Joakim Thörne Kjula IF 00:29:17 65,38
236 Mårten Marcus Hellas Orientering 00:29:21 65,69
237 Thomas Eriksson Tumba-Mälarhöjden OK 00:29:23 65,85
238 Mattias Henriksson Centrum OK 00:29:26 66,09
239 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 00:29:33 66,64
240 Stefan Nordström Sigtuna OK 00:29:42 67,35
241 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 00:29:53 68,22
242 Ulf Andersson Haninge SOK 00:30:09 69,48
243 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:30:11 69,64
244 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 00:30:27 70,90
245 Matz Larsson Gustavsbergs OK 00:30:36 71,61
246 Martin Lennartsson Nässjö OK 00:30:41 72,01
247 Mats Lundblad Täby OK 00:30:48 72,56
248 Anders S Nyberg Säterbygdens OK 00:31:13 74,53
249 Mikael Sundqvist Tullinge SK 00:31:19 75,01
250 Torsten Cordes Söders-Tyresö 00:31:24 75,40
251 Matts Björke Söders-Tyresö 00:31:34 76,19
252 Filip Olsson Väsby OK 00:31:35 76,27
253 Johan Karlsten Solna OK 00:31:40 76,66
254 Stig Löfgren Attunda OK 00:32:02 78,40
255 Lennart Lundin Kvarnsvedens GOIF OK 00:32:07 78,79
256 Mats Nord Tumba-Mälarhöjden OK 00:32:08 78,87
257 Pär Gustavsson Vallentuna-Össeby OL 00:32:23 80,06
258 Leif Lundin Järla Orientering 00:32:26 80,29
259 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 00:32:28 80,45
260 Göran Modin Bromma-Vällingby SOK 00:32:59 82,90
261 Martin Kihl Sundbybergs IK 00:33:49 86,84
262 Peter Östlund OK Milan 00:33:51 87,00
263 Håkan Ihrfors IFK Lidingö SOK 00:33:52 87,08
264 John Alexander Centrum OK 00:33:55 87,31
265 Johnny Rahlén OK Ravinen 00:34:24 89,60
266 Björn Bylund IFK Enskede 00:34:44 91,18
267 Leif Mörkfors Järfälla OK 00:34:45 91,26
268 Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL 00:35:22 94,18
269 Jacob Hård af Segerstad OK Södertörn 00:35:48 96,23
270 Håkan Elderstig Tumba-Mälarhöjden OK 00:36:00 97,18
271 Lennart Hävrén Tullinge SK 00:36:05 97,57
272 Lars Rönnols Täby OK 00:36:22 98,91
273 Henrik Lundgren Centrum OK 00:36:42 100,49
275 Albin Grahn Centrum OK 00:37:29 104,20
276 Yngve Rahlén OK Ravinen 00:38:03 106,88
277 Bo Winander Järfälla OK 00:38:15 107,83
278 Gunnar Skärlén Haninge SOK 00:38:47 110,36
279 Anders Ryrman Centrum OK 00:39:45 114,93
280 Henrik Nordström Sigtuna OK 00:41:28 123,06
281 Robert Puusta OK Älvsjö-Örby 00:42:40 128,74
282 Leif Kling Ockelbo OK 00:43:39 133,40
283 Lars Göran Sörqvist Sigtuna OK 00:45:16 141,05
284 Bo Westling Häverödals SK 00:46:27 146,65
Jonas Eklund Vallentuna-Össeby OL
Erik Forsberg OK Ravinen
Tomas Sjökvist OK Österåker
Johan Hedman Söders-Tyresö
Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
Magnus Bolander Snättringe SK
Harald Mild Gustavsbergs OK
Rolf E. Nilsson Tullinge SK
Mats Hainke Snättringe SK
Dan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK
Fredrik Jonsson Attunda OK
Andreas Nordfors Stora Tuna OK
Axel Mattsson Järla Orientering

Annonser