Swedish Orienteering Federation

Gotland 3-dagars Etapp 1, medel - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Per Ek Nyköpings OK 00:25:47 11.89
2 Andreas Rangert IK Hakarpspojkarna 00:28:24 19.62
3 Fridolf Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:29:31 22.92
4 Fredrik Sone Attunda OK 00:30:11 24.88
5 Våge Rindstig SOK Viljan 00:30:13 24.98
6 Henrik Lindblad OK Djerf 00:30:24 25.52
7 Per Nilsson Järfälla OK 00:30:44 26.51
8 Pär Ericson Nyköpings OK 00:31:26 28.58
9 Lars Håkan Sandvik Attunda OK 00:31:33 28.92
10 Kristian Palm IK Hakarpspojkarna 00:31:54 29.95
11 Per Erlandsson Vimmerby OK 00:32:12 30.84
12 Niklas Cedstedt Vallentuna-Össeby OL 00:32:19 31.18
13 Henrik Marmelid OK Roxen 00:33:05 33.45
14 Magnus Larsson FK Göingarna 00:33:18 34.09
15 Rune Lindström Sundsvalls OK 00:33:23 34.33
16 Anders Wisén Snättringe SK 00:33:26 34.48
17 Ola Jernström Avesta OK 00:33:34 34.88
18 Mathias Axelson OK Tyr 00:33:41 35.22
19 Klas Birgersson Långhundra IF 00:33:46 35.47
20 Patrik Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:33:53 35.81
21 Håkan Axelsson FK Göingarna 00:34:00 36.16
22 Fabian Ljungqvist Lunds OK 00:34:21 37.19
23 Ola Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:34:35 37.88
24 Ola Hultin OK Roslagen 00:34:38 38.03
25 Johan Jakobsson Långhundra IF 00:35:24 40.29
26 Peter Lind SOK Viljan 00:35:29 40.54
28 Niklas Hermansson IF Hansa-Hoburg 00:36:02 42.16
29 Peter Albinsson Järfälla OK 00:36:16 42.85
30 Anders Arfwedson Frölunda OL 00:36:29 43.49
30 Håkan Johansson IK Hakarpspojkarna 00:36:29 43.49
32 Ulrik Ivers Attunda OK 00:38:01 48.02
33 Anders Älvegran Västerås SOK 00:38:09 48.41
34 Stefan Nordin Ulricehamns OK 00:39:21 51.96
35 Jonas Roth Linköpings OK 00:39:26 52.20
36 Erik Österlin Sävedalens AIK 00:39:34 52.60
37 Håkan Grubb Malmö OK 00:40:09 54.32
38 Ronny Falk Sundbybergs IK 00:40:10 54.37
39 Dan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:40:22 54.96
40 Anders Selin FK Göingarna 00:40:31 55.40
41 Ulf Jansson OK Triangeln 00:40:54 56.53
42 Anders Svensk Tjällmo-Godegårds OK 00:41:34 58.50
43 Ola Bovallius Järfälla OK 00:43:29 64.16
44 Johan Balck Vallentuna-Össeby OL 00:44:13 66.33
45 Erik Löseth Falköpings AIK OK 00:45:14 69.33
46 Thord Salenbäck Kristinehamns OK 00:45:43 70.76
47 Erik Berg Garda OK 00:46:50 74.06
48 Pontus Gustafsson Svaide Roma SOK 00:46:59 74.50
49 Stefan Karlsson OK Ravinen 00:48:01 77.55
50 Thomas Borne Frölunda OL 00:48:06 77.80
51 Ola Ravald Östersunds OK 00:48:20 78.49
52 Anders Ekinge OK Motala 00:48:46 79.77
53 Robert Hjelm Vimmerby OK 00:50:27 84.74
54 Per Hultin OK Roslagen 00:50:44 85.58
55 Jörgen Theander Haninge SOK 00:51:00 86.36
56 Magnus Sneitz Järfälla OK 00:51:12 86.95
56 Thomas Roos IF Thor 00:51:12 86.95
58 Stefan Jonsson OK Hedströmmen 00:52:12 89.91
59 Fredrik Urberg Hammarkinds OK 00:53:18 93.16
60 Johan Fridström Finspångs SOK 00:57:33 105.71
61 Erik Johansson Umeå OK 00:59:17 110.83
62 Anders Hane OK Tyr 01:00:47 115.26
63 Erik Berggren Tullinge SK 01:00:51 115.45
64 Pär Johannesson Frölunda OL 01:01:01 115.95
65 Thomas Ljungqvist Tibro OK 01:03:08 122.20
66 Jonathan Nealis Länna IF 01:04:06 125.05
67 Magnus Ö Bernhed Sävedalens AIK 01:05:04 127.91
68 Mats Gunnemyr Söders-Tyresö 01:07:12 134.21
69 Ulf Isaksson Hässleby SOK 01:09:16 140.31
70 Per Carlsson IF Hagen 01:12:22 149.47
71 Niklas Rystedt Lunds OK 01:16:30 161.67
72 Jörgen Lundberg OK Österåker 01:22:42 179.99
Staffan Broman OK Roslagen
John Solbreck Långhundra IF
Anders Hedberg OK Södertörn

Advertisements

Bagheera