Svenska Orienteringsförbundet

Kinnekullesprinten Etapp 1 - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 00:14:24 25,56
2 Alva Sonesson Falköpings AIK OK 00:14:38 26,92
3 Emma Ling Jönköpings OK 00:14:53 28,38
4 Alma Vilhelmsson Falköpings AIK OK 00:15:08 29,85
5 Nellie Rydlund Hässleholms OK 00:15:27 31,70
6 Ida Roos IF Hagen 00:15:31 32,09
7 Kajsa Bogren Sundbybergs IK 00:15:36 32,57
8 Moa Alsiö Falköpings AIK OK 00:16:03 35,20
9 Malin Bierfeldt Ärla IF 00:17:26 43,29
10 Emilia Brangefält Västerås SOK 00:17:48 45,43
11 Matilda Lindh Sundbybergs IK 00:17:50 45,63
12 Agnes Källström Sala OK 00:17:57 46,31
13 Erica Bogren IF Hagen 00:18:28 49,33
14 Beatrice Eriksson OK Hällen 00:18:29 49,43
15 Sofia Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:18:36 50,11
16 Tove Eriksson Ryda SK 00:18:38 50,30
17 Maja Holmgren Västerås SOK 00:18:40 50,50
18 Ellen Stålberg OK Hällen 00:18:56 52,06
19 Lovisa Tunesson Skogspojkarnas OK 00:19:20 54,39
19 Matilda Larsson OK Hällen 00:19:20 54,39
21 Nickolina Hedenlund Täby OK 00:19:55 57,80
22 Alva Pleiner Täby OK 00:20:36 61,80
23 Ida Skantze Sundbybergs IK 00:20:41 62,29
24 Ida Larsson Västerås SOK 00:20:52 63,36
25 Ingrid Olsson OK Tor 00:20:53 63,45
26 Sofia Tolonen OK Amne 00:21:08 64,92
27 Hanna Kromnér Skogspojkarnas OK 00:21:24 66,47
28 Agnes Olsson OK Tor 00:21:28 66,86
29 Ella Stenils OK Hällen 00:21:34 67,45
30 Alice Thornell Västerås SOK 00:22:57 75,53
31 Sara Mouazzen Västerås SOK 00:23:17 77,48
32 Agnes Ljungkvist Ärla IF 00:23:55 81,18
33 Vera Wallin Falköpings AIK OK 00:24:20 83,62
34 Tindra Bedoire Sala OK 00:24:34 84,98
35 Matilda Honeth Växjö OK 00:26:21 95,41
36 Mildred Pettersson Södertälje-Nykvarn OF 00:27:15 100,67
37 Tuva Falk Sundbybergs IK 00:30:25 119,18
38 Ida Franzén Lidköpings VSK 00:32:56 133,89
39 Elsa Kärnsund Sala OK 00:36:06 152,39
40 Felicia Lindberg Hässleholms OK 00:36:09 152,69
41 Linnea Sjöström Ärla IF 00:36:37 155,41
42 Sara Hede Södertälje-Nykvarn OF 00:37:41 161,65
Andrea Lamprecht Köping-Kolsva OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
OK Orion