Svenska Orienteringsförbundet

Kinnekullesprinten Etapp 1 - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Joar Hertin Västerviks OK 00:12:26 37,85
2 Valter Pettersson OK Tisaren 00:12:34 39,04
3 Alfred Pettersson Falköpings AIK OK 00:12:55 42,17
4 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:13:09 44,25
5 Ludvig Holmqvist OK Tor 00:13:24 46,48
6 Gustav Ohlin OK Tranan 00:13:27 46,93
6 Hugo Setthagen OK Tranan 00:13:27 46,93
8 Melker Forsberg KFUM Örebro OK 00:13:28 47,08
9 Hugo Ström Ulricehamns OK 00:13:39 48,72
10 Casper Hedar OK Tor 00:13:48 50,06
11 Hugo Mandinger Trollhättans SOK 00:13:54 50,95
12 Albin Falk Nyköpings OK 00:14:00 51,85
13 Kalle Sjöström Västerås SOK 00:14:55 60,04
14 Gustav Östensson OK Tranan 00:15:08 61,97
15 Anton Karlsson Mariestads FK 00:15:15 63,02
16 Aron Östangård Gamleby OK 00:15:16 63,16
17 Hampus Andersson Lidköpings VSK 00:15:32 65,55
18 Erik Ingemarsson Hestra IF 00:15:42 67,04
19 Nils Schagerström Garphyttans IF 00:15:50 68,23
20 Oskar Källman OK Hällen 00:15:51 68,38
21 Johan Holmberg IF Hagen 00:15:59 69,57
22 Axel Berglund Ulricehamns OK 00:16:03 70,16
23 Linus Malm KFUM Örebro OK 00:16:07 70,76
24 Emil Ahlström Västerås SOK 00:16:25 73,44
25 Felix Abrahamsson Halmstad OK 00:16:31 74,34
26 Anton Svensson Hässleholms OK 00:16:32 74,48
27 Lucas Laagen Lidköpings VSK 00:16:44 76,27
28 Joel Magnusson OK Tor 00:16:55 77,91
29 Mac Erlandsson Hässleholms OK 00:17:06 79,55
30 Pontus Lindgren Västerås SOK 00:17:16 81,04
31 Marcus Klasenius KFUM Örebro OK 00:17:19 81,48
31 Martin Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:17:19 81,48
33 Olle Elfström OK Orinto 00:17:26 82,53
34 Albin Persson Halmstad OK 00:17:35 83,87
35 Tobias Lindqvist Västerås SOK 00:17:42 84,91
36 Martin Sandqvist Västerås SOK 00:17:45 85,36
37 Ludwig Gertzell Garphyttans IF 00:18:23 91,02
38 Jacob Österman Vänersborgs SK 00:18:30 92,06
39 Ludvig Carlbom Ulricehamns OK 00:18:33 92,51
40 Fabian Vallerius Gamleby OK 00:18:52 95,33
41 Hugo Frisk Västerås SOK 00:19:07 97,57
42 Gustav Svärdhagen Lidköpings VSK 00:19:23 99,95
43 Oscar Ingvarsson Lindebygdens OK 00:19:24 100,10
44 Johan Vestin OK Tor 00:19:30 100,99
45 Mathias Ohlsson Ärla IF 00:20:37 110,97
46 Adam Hertz Tenhults SOK 00:21:54 122,44
47 Joel Ingemarsson Hestra IF 00:22:44 129,89
48 Samuel Rosén Mariestads FK 00:25:54 158,18
49 Christoffer Wall Mariestads FK 00:27:19 170,84
50 Hugo Emmes Tenhults SOK 00:33:19 224,46
August Abrahamsson Gällstadbygdens SOK
Edvin Sidemyr Hässleholms OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF