Swedish Orienteering Federation

Kinnekullesprinten Etapp 2 - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Alva Sonesson Falköpings AIK OK 00:09:42 24.22
2 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 00:09:57 26.36
3 Alma Vilhelmsson Falköpings AIK OK 00:10:20 29.63
4 Emma Ling Jönköpings OK 00:10:28 30.77
5 Moa Alsiö Falköpings AIK OK 00:10:42 32.76
6 Ida Roos IF Hagen 00:10:53 34.33
7 Nellie Rydlund Hässleholms OK 00:11:01 35.47
8 Kajsa Bogren Sundbybergs IK 00:11:05 36.04
9 Malin Bierfeldt Ärla IF 00:11:32 39.88
10 Matilda Lindh Sundbybergs IK 00:11:54 43.01
11 Ida Skantze Sundbybergs IK 00:11:55 43.15
12 Agnes Källström Sala OK 00:12:55 51.69
12 Ellen Stålberg OK Hällen 00:12:55 51.69
12 Erica Bogren IF Hagen 00:12:55 51.69
15 Lovisa Tunesson Skogspojkarnas OK 00:12:57 51.98
16 Ida Larsson Västerås SOK 00:13:12 54.11
17 Nickolina Hedenlund Täby OK 00:13:16 54.68
18 Maja Holmgren Västerås SOK 00:13:25 55.96
19 Tove Eriksson Ryda SK 00:13:30 56.67
20 Emilia Brangefält Västerås SOK 00:13:36 57.53
21 Beatrice Eriksson OK Hällen 00:13:47 59.09
22 Sofia Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:14:00 60.94
23 Matilda Larsson OK Hällen 00:14:16 63.22
24 Tuva Falk Sundbybergs IK 00:14:20 63.79
25 Alva Pleiner Täby OK 00:14:30 65.21
26 Ella Stenils OK Hällen 00:14:33 65.64
27 Hanna Kromnér Skogspojkarnas OK 00:14:38 66.35
28 Andrea Lamprecht Köping-Kolsva OK 00:14:50 68.06
29 Tindra Bedoire Sala OK 00:14:56 68.91
30 Alice Thornell Västerås SOK 00:15:04 70.05
31 Sofia Tolonen OK Amne 00:15:15 71.62
32 Ingrid Olsson OK Tor 00:16:03 78.45
33 Agnes Ljungkvist Ärla IF 00:16:35 83.00
34 Sara Mouazzen Västerås SOK 00:16:43 84.14
34 Agnes Olsson OK Tor 00:16:43 84.14
36 Matilda Honeth Växjö OK 00:17:45 92.96
37 Vera Wallin Falköpings AIK OK 00:19:22 106.77
38 Ida Franzén Lidköpings VSK 00:20:31 116.59
39 Sara Hede Södertälje-Nykvarn OF 00:26:10 164.84
40 Mildred Pettersson Södertälje-Nykvarn OF 00:26:34 168.25
41 Felicia Lindberg Hässleholms OK 00:27:21 174.94
42 Elsa Kärnsund Sala OK 00:28:15 182.63
Linnea Sjöström Ärla IF

Advertisements