Svenska Orienteringsförbundet

Kinnekullesprinten Etapp 2 - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:09:23 35,85
2 Alfred Pettersson Falköpings AIK OK 00:09:47 40,50
3 Hugo Ström Ulricehamns OK 00:09:58 42,63
4 Joar Hertin Västerviks OK 00:10:01 43,21
5 Ludvig Holmqvist OK Tor 00:10:08 44,57
6 Valter Pettersson OK Tisaren 00:10:13 45,54
7 Hugo Setthagen OK Tranan 00:10:34 49,61
8 Marcus Klasenius KFUM Örebro OK 00:10:54 53,49
9 Hugo Mandinger Trollhättans SOK 00:10:57 54,07
10 Casper Hedar OK Tor 00:10:59 54,46
11 Albin Falk Nyköpings OK 00:11:12 56,97
12 Gustav Ohlin OK Tranan 00:11:14 57,36
13 Lucas Laagen Lidköpings VSK 00:11:20 58,53
14 Hampus Andersson Lidköpings VSK 00:11:22 58,91
15 Gustav Svärdhagen Lidköpings VSK 00:11:24 59,30
16 Albin Persson Halmstad OK 00:11:27 59,88
17 Anton Karlsson Mariestads FK 00:11:30 60,46
18 Linus Malm KFUM Örebro OK 00:11:36 61,63
19 Gustav Östensson OK Tranan 00:11:41 62,60
20 Nils Schagerström Garphyttans IF 00:11:55 65,31
21 Axel Berglund Ulricehamns OK 00:11:56 65,50
22 Oskar Källman OK Hällen 00:12:17 69,57
22 Melker Forsberg KFUM Örebro OK 00:12:17 69,57
24 Felix Abrahamsson Halmstad OK 00:12:21 70,35
25 Pontus Lindgren Västerås SOK 00:12:33 72,67
26 Johan Holmberg IF Hagen 00:12:47 75,39
27 Anton Svensson Hässleholms OK 00:12:49 75,77
28 Joel Magnusson OK Tor 00:12:52 76,35
29 Oscar Ingvarsson Lindebygdens OK 00:13:05 78,87
30 Jacob Österman Vänersborgs SK 00:13:06 79,07
31 Emil Ahlström Västerås SOK 00:13:13 80,42
32 Mac Erlandsson Hässleholms OK 00:13:16 81,01
33 Aron Östangård Gamleby OK 00:13:21 81,98
34 Martin Sandqvist Västerås SOK 00:13:22 82,17
35 Mathias Ohlsson Ärla IF 00:14:07 90,89
36 Erik Ingemarsson Hestra IF 00:14:41 97,48
37 Olle Elfström OK Orinto 00:14:44 98,06
38 Hugo Frisk Västerås SOK 00:15:01 101,35
39 Fabian Vallerius Gamleby OK 00:15:21 105,23
40 Adam Hertz Tenhults SOK 00:15:42 109,30
41 Martin Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:16:01 112,98
42 Ludwig Gertzell Garphyttans IF 00:16:02 113,18
43 Ludvig Carlbom Ulricehamns OK 00:16:15 115,70
44 Johan Vestin OK Tor 00:16:25 117,63
45 Joel Ingemarsson Hestra IF 00:16:49 122,29
46 Tobias Lindqvist Västerås SOK 00:17:15 127,32
47 Edvin Sidemyr Hässleholms OK 00:18:03 136,63
48 Samuel Rosén Mariestads FK 00:23:07 195,54
49 Hugo Emmes Tenhults SOK 00:23:08 195,74
50 Christoffer Wall Mariestads FK 00:23:49 203,68
August Abrahamsson Gällstadbygdens SOK
Kalle Sjöström Västerås SOK

Annonser