Swedish Orienteering Federation

Tour de Medelpad/Hälsingland Tour de Medelpad/Hälsingland Etapp 3, lång - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Sandra Boström OK Linné 00:34:49 8.54
2 Vilma Von Krusenstierna OK Kåre 00:37:38 13.95
3 Alva Ringi OK Kåre 00:39:01 16.60
4 Sofie Ohlsson Ärla IF 00:40:10 18.81
5 Emma Blixt OK Hammaren 00:43:07 24.47
6 Katrin Sjödén Älvdalens IF OK 00:43:41 25.56
7 Lova Klasér Korsnäs IF OK 00:45:06 28.27
8 Lina Svärd IF Thor 00:46:42 31.34
9 Ella Andersson OK Södertörn 00:46:58 31.86
10 Amanda Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 00:47:11 32.27
11 Ella Olsson Grycksbo IF OK 00:47:19 32.53
12 Emma Hållström Gävle OK 00:47:42 33.26
13 Hanna Lagerberg OK Södertörn 00:47:59 33.81
14 Ronja Hugg Forsa OK 00:48:09 34.13
15 Linnea Johansson Täby OK 00:48:13 34.25
16 Tilde Backlund OK Södertörn 00:48:32 34.86
17 Hanna Kjellin Forsa OK 00:48:40 35.12
18 Malva Steen OK Enen 00:50:01 37.71
19 Sofia Eriksson Stora Tuna OK 00:50:21 38.35
20 Ronja Jungåker Korsnäs IF OK 00:50:49 39.24
21 Jonna Lundbäck Järfälla OK 00:52:41 42.83
22 Alice Finndahl IK Hakarpspojkarna 00:53:17 43.98
23 Maja Petersson OK Nolaskogsarna 00:53:41 44.74
24 Alva Lindell IF Thor 00:54:54 47.08
25 Emelie Brudin IFK Moras OK 00:55:09 47.56
26 Maria Jansson OK Linné 00:55:37 48.45
27 Klara Möller OK Linné 00:56:02 49.25
28 Sara Nilsson VK Uvarna 00:58:22 53.73
29 Tove Flodman OK Hammaren 00:58:30 53.99
30 Maja Mörth Leksands OK 01:00:26 57.70
31 Emma Hansen Avesta OK 01:00:34 57.95
32 Emma Viberg Skogslöparna 01:01:14 59.23
33 Emelie Jonasson Forsa OK 01:03:56 64.41
34 Frida Vikström Sundsvalls OK 01:05:02 66.52
35 Ann Johansson Sundsvalls OK 01:05:23 67.19
36 Karolina Djerf Västerbergslagens OL 01:07:10 70.62
37 Eleanore Nealis Länna IF 01:08:17 72.76
38 Isa Lundqvist Järfälla OK 01:09:55 75.89
39 Linnea Nilsson Nyköpings OK 01:11:52 79.63
40 Sofia Zilling OK Södertörn 01:13:34 82.90
41 Tuva Nikolausson Svaide Roma SOK 01:19:22 94.03
42 Evelina Söderlund Skogslöparna 01:23:28 101.89
43 Emma Bernersson OK Enen 01:47:38 148.26
Elin Viker OK Kåre
Alma Andersson Domnarvets GOIF
Emma Jonsson OK Tor

Advertisements

Bagheera