Svenska Orienteringsförbundet

Tour de Medelpad/Hälsingland Tour de Medelpad/Hälsingland Etapp 3, lång - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Erik Hannrup IF Thor 00:34:49 13,56
2 Ludvig Ek Nyköpings OK 00:35:03 14,14
3 Håkan Ramberg Hallstahammars OK 00:38:38 23,04
5 Benjamin Langerak Järfälla OK 00:39:05 24,16
6 Daniel Rönnqvist OK Linné 00:40:42 28,17
7 Edvin Nordström Täby OK 00:41:23 29,87
8 Olle Grywenz OK Linné 00:42:00 31,40
9 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:42:37 32,93
10 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 00:44:15 36,99
11 Filip Möller OK Södertörn 00:44:20 37,20
12 William Nilsson Nyköpings OK 00:44:26 37,44
13 Gustav Jonsson OK Tor 00:46:55 43,61
14 Axel Blom Frölunda OL 00:47:49 45,85
15 Martin Lamm Frölunda OL 00:48:14 46,88
16 John Larsson Rånäs OK 00:49:15 49,41
17 Johannes Ögren Korsnäs IF OK 00:51:07 54,05
18 Georg Eklöw OK Södertörn 00:51:55 56,03
19 Axel Bergström OK Rodhen 00:52:04 56,40
20 Axel Kudinoff OK Södertörn 00:54:07 61,50
21 Emil Grehn OK Rodhen 00:54:26 62,28
22 Edvin Johnsson Svaide Roma SOK 00:55:29 64,89
23 Walter Lagerhäll Rehns BK 00:55:36 65,18
24 Zeb Palm HJS-Vansbro OK 00:55:39 65,31
25 Oliver Angelsiöö OK Linné 00:56:29 67,38
26 William Ernlund OK Linné 00:57:42 70,40
27 Emil Jonsell IF Thor 00:58:25 72,18
28 Felix Lindell Öhman OK Måsen 00:58:52 73,30
29 Karl Brahm Långhundra IF 00:59:12 74,12
30 Viktor Wallin Korsnäs IF OK 01:00:19 76,90
31 Tomas Jonsson Forsa OK 01:04:34 87,45
32 Matviy Khotyaintsev IF Thor 01:04:35 87,49
33 Noel Waldenfjord Järfälla OK 01:04:39 87,66
34 Samuel Norén OK Enen 01:05:45 90,39
35 Victor Bylund IF Thor 01:05:46 90,43
36 Olle Svangren Gotlands Bro OK 01:06:48 93,00
37 Ludvig Waktel Svaide Roma SOK 01:07:14 94,08
38 Björn Johansson Sundsvalls OK 01:07:51 95,61
39 Nils Strand OK Linné 01:08:19 96,77
40 Jesper Nyström IF Thor 01:09:21 99,33
41 Filip Elihn OK Linné 01:13:52 110,55
42 Hugo Bäsén IF Thor 01:15:30 114,61
43 Andreas Magnvall OK Södertörn 01:16:07 116,14
44 John Granath Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 01:25:27 139,33
Adam Hedberg OK Södertörn
Gunnar Karlström OK Linné
Mattias Ivares OK Södertörn
Erik Helén OK Rodhen
Erik Wigle Södertälje-Nykvarn OF
Carl Carlsson Nyköpings OK
Ingmar Holmer OK Nipan
Mika Koskinen Grycksbo IF OK
Pontus Bierfeldt Ärla IF

Annonser

Bagheera