Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, lång, med Stigsökarträffen - H18 Elit2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Nils Alexandersson Stora Tuna OK 01:14:10 20,33
2 Nils Grip Kalmar OK 01:16:28 23,23
3 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 01:17:00 23,90
4 Tuve Möller OK Linné 01:18:23 25,65
5 Sixten Hillerhag IFK Lidingö SOK 01:18:25 25,69
6 Rickard Djerf Tibro OK 01:19:58 27,64
7 David Risberg Kils OK 01:20:18 28,06
8 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 01:20:50 28,74
9 Jonas Hammarskiöld OK Skogsfalken 01:20:51 28,76
10 Arvid Linder OK Hällen 01:21:10 29,16
11 Albin Larsson Katrineholms OK 01:21:55 30,10
12 Albin Claesson Sävedalens AIK 01:22:38 31,01
13 Johan Gustafsson OK Tyr 01:22:42 31,09
14 Jesper Vikman OK Nolaskogsarna 01:22:46 31,17
15 Douglas Fransson Lee OK Alehof 01:24:58 33,95
16 Jesper Lindström IF Hagen 01:27:05 36,62
17 Albin Andersson OK Ravinen 01:27:59 37,75
18 Christopher Wilestedt Attunda OK 01:28:20 38,19
19 Johan Persson OK Österåker 01:29:04 39,12
20 Martin Mörsell OK Kåre 01:29:15 39,35
21 Alfred Lönn Västerås SOK 01:29:47 40,02
22 Henrik Hamrefors Västerås SOK 01:30:35 41,03
23 Mårten Olsson Gävle OK 01:30:47 41,28
24 Oskar Öqvist Bergnäsets AIK 01:31:02 41,60
25 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 01:32:06 42,94
26 Marcus Beckius OK Tyr 01:32:44 43,74
27 Johan Stenström Linköpings OK 01:33:11 44,31
28 Rasmus Möller Arboga OK 01:35:01 46,62
29 Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 01:37:04 49,20
30 Oliver Malmkvist Jönköpings OK 01:39:40 52,48
31 Christian Redtzer Attunda OK 01:40:03 52,96
32 Pontus Lindblom OK Roxen 01:40:39 53,72
33 Henrik Sparr IFK Mora OK 01:40:48 53,91
34 Adam Tellsén OK Roxen 01:41:12 54,41
35 Tobias von Kronhelm OK Måsen 01:41:33 54,85
36 David Levin Svaide Roma SOK 01:42:05 55,53
37 Ludwig Bergfalk Järfälla OK 01:42:12 55,67
38 Ludvig Sandahl Järla Orientering 01:43:18 57,06
39 Rikard Holmström Västerbergslagens OL 01:45:02 59,25
40 Erik Berglund OK Kåre 01:45:18 59,58
41 Jesper Ågren Lunds OK 01:46:51 61,54
42 Erik Olsson Gävle OK 01:48:12 63,24
43 Sixten Törnqvist Västerås SOK 02:03:16 82,23
44 Lucas Norrman Attunda OK 02:11:43 92,88
Adrian Dahlström IFK Mora OK

Annonser