Sommarlandssprinten - D14
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Emma Ling
|
Jönköpings OK |
00:13:24 |
30,53 |
|
2 |
Nellie Rydlund
|
Hässleholms OK |
00:13:36 |
31,86 |
|
3 |
Kajsa Bogren
|
Sundbybergs IK |
00:14:26 |
37,40 |
|
4 |
Nicolina Moberg
|
OK Tyr |
00:15:03 |
41,51 |
|
5 |
Johanna Fransson
|
Jönköpings OK |
00:15:27 |
44,17 |
|
6 |
Malin Bierfeldt
|
Ärla IF |
00:16:19 |
49,93 |
|
6 |
Ida Larsson
|
Västerås SOK |
00:16:19 |
49,93 |
|
6 |
Linnea Samuelsson
|
NAIS Orienteringsklubb |
00:16:19 |
49,93 |
|
9 |
Lovisa Lager
|
Halmstad OK |
00:16:27 |
50,82 |
|
10 |
Amanda Karmetun
|
OK Njudung |
00:16:38 |
52,04 |
|
11 |
Tilda Golsäter
|
Korsnäs IF OK |
00:16:55 |
53,92 |
|
12 |
Matilda Lindh
|
Sundbybergs IK |
00:17:04 |
54,92 |
|
13 |
Katharina Ott
|
OK Gränsen |
00:17:20 |
56,70 |
|
14 |
Ida Skantze
|
Sundbybergs IK |
00:17:31 |
57,91 |
|
14 |
Elsa Albinsson
|
OK Tyr |
00:17:31 |
57,91 |
|
16 |
Elin Jennerstrand
|
OK Njudung |
00:17:34 |
58,25 |
|
17 |
Marie-Chantal Ballnus
|
Järfälla OK |
00:17:36 |
58,47 |
|
18 |
Ida Hofstedt
|
Vallentuna-Össeby OL |
00:18:18 |
63,13 |
|
19 |
Vendela Lönkvist
|
OK Vivill |
00:18:38 |
65,34 |
|
20 |
Emely Weihart
|
Hestra IF |
00:18:47 |
66,34 |
|
21 |
Ida Ström
|
OK Skogsvargarna |
00:18:50 |
66,67 |
|
22 |
Matilda Rundqvist
|
OK Nackhe |
00:18:53 |
67,01 |
|
23 |
Agnes Källström
|
Sala OK |
00:18:56 |
67,34 |
|
24 |
Rebecca Lekberg
|
Sävedalens AIK |
00:18:59 |
67,67 |
|
25 |
Clara Johansson
|
OK Skärmen |
00:19:08 |
68,67 |
|
26 |
Maja Mäkiranta
|
Fellingsbro GOIF |
00:19:23 |
70,33 |
|
27 |
Ebba Lind
|
OK Skärmen |
00:19:35 |
71,66 |
|
28 |
Hanna Brorson
|
OK Nackhe |
00:20:00 |
74,43 |
|
29 |
Alice Thornell
|
Västerås SOK |
00:20:10 |
75,54 |
|
30 |
Tindra Bedoire
|
Sala OK |
00:20:14 |
75,99 |
|
31 |
Kajsa Norman
|
Sävedalens AIK |
00:20:26 |
77,32 |
|
32 |
Agnes Olsson
|
OK Tor |
00:20:36 |
78,43 |
|
33 |
Sara Mouazzen
|
Västerås SOK |
00:20:46 |
79,53 |
|
34 |
Sofia Jansson
|
Hjobygdens OK |
00:20:52 |
80,20 |
|
34 |
Ingrid Olsson
|
OK Tor |
00:20:52 |
80,20 |
|
36 |
Alice Svalin
|
Vänersborgs SK |
00:20:56 |
80,64 |
|
36 |
Ida Edvardsson
|
Eksjö SOK |
00:20:56 |
80,64 |
|
38 |
Kajsa Homann
|
OK Orinto |
00:20:58 |
80,86 |
|
39 |
Anna Svensson
|
Tenhults SOK |
00:21:39 |
85,41 |
|
40 |
Beatrice Eriksson
|
OK Hällen |
00:21:50 |
86,63 |
|
40 |
Hanna Kromnér
|
Skogspojkarnas OK |
00:21:50 |
86,63 |
|
42 |
Evelina Olsson
|
OK Nackhe |
00:22:21 |
90,07 |
|
43 |
Selma Eriksson
|
OK Djerf |
00:22:26 |
90,62 |
|
44 |
Ellen Stålberg
|
OK Hällen |
00:22:39 |
92,06 |
|
45 |
Nickolina Hedenlund
|
Täby OK |
00:22:43 |
92,51 |
|
46 |
Ella Stenils
|
OK Hällen |
00:22:54 |
93,72 |
|
47 |
Alva Pleiner
|
Täby OK |
00:22:55 |
93,84 |
|
48 |
Mathilda Westlund
|
Jönköpings OK |
00:23:12 |
95,72 |
|
49 |
Alvina Axelsson
|
OK Nackhe |
00:23:22 |
96,83 |
|
50 |
Malin Stomberg
|
IF Hagen |
00:23:25 |
97,16 |
|
51 |
Elsa Johnsson
|
Lidköpings VSK |
00:24:17 |
102,93 |
|
52 |
Agnes Gleisner
|
OK Skärmen |
00:24:23 |
103,59 |
|
53 |
Emilia Brangefält
|
Västerås SOK |
00:24:30 |
104,37 |
|
54 |
Linnea Jonsson
|
Tjällmo-Godegårds OK |
00:24:32 |
104,59 |
|
55 |
Sofia Tolonen
|
OK Amne |
00:24:35 |
104,92 |
|
56 |
Kajsa Ward
|
OK Vivill |
00:25:09 |
108,69 |
|
57 |
Elin Helmersson
|
OK Skogsvargarna |
00:25:12 |
109,02 |
|
58 |
Julia Fransson
|
SOK Aneby |
00:25:15 |
109,36 |
|
59 |
Moa Franzén
|
Lidköpings VSK |
00:26:01 |
114,46 |
|
60 |
Elsa Kärnsund
|
Sala OK |
00:26:02 |
114,57 |
|
61 |
Julia Lindblad
|
Sävedalens AIK |
00:26:23 |
116,90 |
|
62 |
Tuva Falk
|
Sundbybergs IK |
00:26:25 |
117,12 |
|
63 |
Ellen Ekinge
|
OK Motala |
00:26:40 |
118,78 |
|
64 |
Jennifer Svensson
|
Korsnäs IF OK |
00:27:00 |
121,00 |
|
65 |
Vera Wallin
|
Falköpings AIK OK |
00:28:00 |
127,65 |
|
66 |
Agnes Ljungkvist
|
Ärla IF |
00:28:20 |
129,87 |
|
67 |
Felicia Lindberg
|
Hässleholms OK |
00:31:04 |
148,05 |
|
68 |
Moa Rännare
|
Hjobygdens OK |
00:31:24 |
150,27 |
|
69 |
Erika Axelsson
|
Åmåls OK |
00:31:39 |
151,93 |
|
70 |
Sara Hede
|
Södertälje-Nykvarn OF |
00:32:45 |
159,25 |
|
71 |
Linnea Sjöström
|
Ärla IF |
00:33:16 |
162,68 |
|
72 |
Mildred Pettersson
|
Södertälje-Nykvarn OF |
00:33:56 |
167,12 |
|
73 |
Elin Sköld
|
Gudhems IF |
00:34:04 |
168,01 |
|
74 |
Klara Gleisner
|
OK Skärmen |
00:34:21 |
169,89 |
|
75 |
Matilda Honeth
|
Växjö OK |
00:34:38 |
171,78 |
|
76 |
Signe Engström
|
Tolered-Utby Ol-klubb |
00:36:27 |
183,86 |
|
77 |
Johanna Almyren
|
Falköpings AIK OK |
00:36:30 |
184,19 |
|
78 |
Linnea Andersson
|
Stångenäs AIS |
00:38:54 |
200,16 |
|
79 |
Tilda Träff
|
NAIS Orienteringsklubb |
00:42:01 |
220,89 |
|
80 |
Julia Dahlin
|
OK Skärmen |
00:42:54 |
226,77 |
|
81 |
Henriette Larsen
|
Eds SK |
00:47:07 |
254,82 |
|
|
Rebecka Stenholdt
|
FK Herkules |
|
|
|
|
Ida Franzén
|
Lidköpings VSK |
|
|