Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Viktor Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:13:27 34,44
2 Johan Alpberg Almby IK 00:14:59 46,72
3 Valter Pettersson OK Tisaren 00:15:00 46,85
4 Anton Karlsson Mariestads FK 00:15:50 53,52
5 Gustav Träff NAIS Orienteringsklubb 00:15:56 54,32
6 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:16:12 56,46
7 Albin Eronn Linköpings OK 00:16:23 57,93
8 Albin Persson Halmstad OK 00:16:51 61,66
9 Emil Ahlström Västerås SOK 00:16:58 62,60
10 Andreas Johansson Lidköpings VSK 00:17:09 64,07
11 Melker Lundin Katrineholms OK 00:17:13 64,60
12 Karl Lundin Katrineholms OK 00:17:14 64,73
13 Mattis Nilsson NAIS Orienteringsklubb 00:17:15 64,87
14 Johan Holmberg IF Hagen 00:17:22 65,80
15 Kalle Sjöström Västerås SOK 00:17:23 65,93
16 Melker Elofsson OK Njudung 00:17:29 66,74
17 Simon Möller Almby IK 00:18:03 71,27
18 Philip Forngren Vallentuna-Össeby OL 00:18:38 75,94
19 Olle Elfström OK Orinto 00:18:47 77,14
20 Nils Schagerström Garphyttans IF 00:19:27 82,48
21 Elliot Larson Sävedalens AIK 00:19:29 82,75
22 August Abrahamsson Gällstadbygdens SOK 00:19:38 83,95
22 Johannes Green Almby IK 00:19:38 83,95
24 Pontus Lindgren Västerås SOK 00:19:39 84,08
25 Martin Sandqvist Västerås SOK 00:19:49 85,42
26 Gustav Svärdhagen Lidköpings VSK 00:20:28 90,62
27 Hugo Oskarsson Halmstad OK 00:20:59 94,76
28 Oscar Hasselberg Sävedalens AIK 00:21:12 96,50
29 Linus Boström OK Alehof 00:21:17 97,16
30 Axel Nalbin Mullsjö SOK 00:21:19 97,43
31 Ludvig Classon NAIS Orienteringsklubb 00:21:29 98,76
32 Pontus Nordström Vandrarringen 00:21:41 100,37
33 Nikolaj Wikeling Arboga OK 00:21:48 101,30
34 Ludwig Gertzell Garphyttans IF 00:21:57 102,50
35 Fabian Vallerius Gamleby OK 00:22:09 104,10
36 Hampus Fyhr SOK Aneby 00:22:59 110,78
37 Alexander Mayer IF Rigor 00:23:02 111,18
38 William Wassenius Uddevalla OK 00:23:11 112,38
39 Hugo Frisk Västerås SOK 00:23:21 113,71
40 Oliwer Molin Degerfors OK 00:23:37 115,85
40 Olle Andersson Tidaholm SOK Sisu 00:23:37 115,85
42 Simon Andreasson Tolered-Utby Ol-klubb 00:24:11 120,38
43 Erik Johansson OK Alehof 00:24:14 120,78
43 Viktor Le Claire FK Herkules 00:24:14 120,78
45 David Kindlund OK Tyr 00:24:27 122,52
46 Clas Norgren Gällstadbygdens SOK 00:25:12 128,52
47 Alexander Tell OK 64 Torpa 00:25:21 129,73
48 Hampus Stockheden OK Gränsen 00:25:23 129,99
49 Mathias Ohlsson Ärla IF 00:25:41 132,40
50 Filip Bäck Arboga OK 00:25:47 133,20
51 Adam Hertz Tenhults SOK 00:26:11 136,40
52 William Bodin Gällstadbygdens SOK 00:26:48 141,34
53 Axel Hermansson Kungälvs OK 00:26:56 142,40
54 Henrik Hallberg Falköpings AIK OK 00:27:17 145,21
55 Alex Karlsson Uddevalla OK 00:27:49 149,48
56 Johannes Jakobsson Tidaholm SOK Sisu 00:29:49 165,49
57 Edvin Larsson Vänersborgs SK 00:29:50 165,63
58 Adrian Andersson Degerfors OK 00:31:31 179,10
59 Johan Schlyter NAIS Orienteringsklubb 00:32:07 183,91
60 Erik Hermansson Uddevalla OK 00:32:14 184,84
61 Frans Jönsson OK 64 Torpa 00:32:37 187,91
62 Olof Knutsson OK Kullingshof 00:32:48 189,38
63 Holger Patriksson OK Klyftamo 00:33:10 192,32
64 Samuel Rosén Mariestads FK 00:33:12 192,58
65 Algot Lithner Lerums SOK 00:33:43 196,72
66 Anton Astbäck Hjobygdens OK 00:33:58 198,72
67 Elias Andersson Degerfors OK 00:34:09 200,19
68 Christoffer Carter Hjobygdens OK 00:35:00 207,00
69 Erik Melin Garphyttans IF 00:36:07 215,94
70 Gustav Ribbholm OK Njudung 00:36:23 218,07
71 Christoffer Wall Mariestads FK 00:37:34 227,55
72 Erik Granath Jönköpings OK 00:37:37 227,95
73 Hugo Emmes Tenhults SOK 00:37:52 229,95
74 Isac Persson OK Gränsen 00:38:09 232,22
75 Axel Edström Bottnaryds IF 00:38:23 234,09
76 Erik Andersson Laxå OK 00:38:34 235,56
77 Tor Rännare Hjobygdens OK 00:38:50 237,69
78 Robin Düring Mullsjö SOK 00:39:46 245,16
79 David Elm Fellingsbro GOIF 00:39:59 246,90
80 Viktor Samuelsson Nässjö OK 00:40:13 248,77
81 Simon Westerlund Almby IK 00:40:26 250,50
82 Emil Selmosson Lidköpings VSK 00:44:04 279,60
83 Knut Hammar Tidaholm SOK Sisu 00:50:20 300,00
84 Eric Åstrand Falköpings AIK OK 00:51:05 300,00
85 Daniel Andersson Fjärås AIK 01:12:47 300,00
Nils Kylborn Almby IK
Tobias Lindqvist Västerås SOK
Philip Ekberg Trollhättans SOK
Erik Mattsson Tenhults SOK
David Haag OK Gränsen

Annonser

Bagheera