Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - D12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Klara Sjöström Västerås SOK 00:09:10 50,68
2 Tilda Palm IK Hakarpspojkarna 00:10:14 63,40
3 Evelina Finndahl IK Hakarpspojkarna 00:10:47 69,95
4 Klara Persson Halmstad OK 00:10:55 71,54
5 Lisa Åkesson Markbygdens OK 00:10:59 72,34
6 Moa Skoog IF Hagen 00:11:08 74,13
7 Unni Granfors IF Rigor 00:11:39 80,29
8 Elsa Karlsson OK Landehof 00:12:19 88,24
9 Thilda Seldén IF Rigor 00:12:33 91,02
10 Erika Åkesson Markbygdens OK 00:12:34 91,22
11 Vera Pettersson Falköpings AIK OK 00:12:48 94,00
12 Julia Berg KFUM Örebro OK 00:12:54 95,19
12 Mirjam Inemyr Istrums SK 00:12:54 95,19
14 Disa Svensson Korsnäs IF OK 00:13:01 96,58
15 Sofia Green Almby IK 00:13:04 97,18
16 Sofia Rask Kungälvs OK 00:13:10 98,37
17 Frida Johansson OK Skärmen 00:13:16 99,56
18 Alva Svärdhagen Lidköpings VSK 00:13:19 100,16
19 Rebecka Rundblad Främmestads IK 00:13:51 106,52
20 Sofie Bodin Almby IK 00:14:05 109,30
21 Elin Lindberg Vandrarringen 00:14:13 110,89
22 Eira Hertin Västerviks OK 00:14:22 112,68
23 Karin Lindgren KFUM Örebro OK 00:14:23 112,87
24 Kristina Lindgren Västerås SOK 00:14:24 113,07
25 Moa Steneborg OK Orinto 00:14:35 115,26
26 Malin Kindbom IF Hagen 00:15:12 122,61
27 Tilda Rosander SOK Aneby 00:15:20 124,20
28 Ida Johansson Främmestads IK 00:15:31 126,39
29 Jonna Sandberg Köping-Kolsva OK 00:15:38 127,78
30 Alice Helmersson Vandrarringen 00:15:39 127,98
31 Tova Halme OK Flundrehof 00:15:41 128,37
32 Tova Jansson Vänersborgs SK 00:15:55 131,16
33 Felicia Sahlén Västerås SOK 00:15:57 131,55
34 Amanda Hall Västerås SOK 00:15:58 131,75
35 Thea Tanhua Istrums SK 00:16:03 132,74
36 Elsa Wallenius OK Skogsstjärnan 00:16:24 136,92
36 Emma Lugne Kils OK 00:16:24 136,92
38 Elsa Linder OK Hällen 00:16:46 141,29
38 Ida Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:16:46 141,29
40 Tess Ekstrand Hässleholms OK 00:17:01 144,27
41 Linnea Wigholm Falköpings AIK OK 00:17:12 146,46
42 Sanna Sander OK Milan 00:17:13 146,65
43 Stina Pettersson IK Gandvik 00:17:14 146,85
44 Alina Johnsson Lerums SOK 00:17:17 147,45
45 Emma Olsson OK Gränsen 00:17:31 150,23
46 Olivia Grönkvist Jönköpings OK 00:17:44 152,81
47 Ellen Olovsson Gamleby OK 00:17:54 154,80
48 Filippa Kinde Tolered-Utby Ol-klubb 00:18:03 156,59
49 Frida Mattsson OK Kullingshof 00:18:06 157,19
50 Ellinor Lihv OK Gränsen 00:18:08 157,58
51 Sofie Strandby SOK Träff 00:18:34 162,75
52 Vera Carlsson OK Hällen 00:18:56 167,12
53 Tuffi Tiare Nässjö OK 00:18:59 167,72
54 Ida Klasér Korsnäs IF OK 00:19:10 169,90
55 Anna Nilsson Garphyttans IF 00:19:45 176,86
56 Maja Axelsson Gamleby OK 00:20:03 180,43
57 Sofie Ehnberg Sala OK 00:20:12 182,22
58 Alice Strömgren SOK Aneby 00:20:18 183,41
59 Tove den Braver OK Gränsen 00:20:54 190,57
60 Dea Sundmark IK Gandvik 00:20:57 191,16
61 Rebecca Take OK Tyr 00:21:02 192,16
61 Erika Holmberg OK Tylöskog 00:21:02 192,16
63 Wilma Broman OK Flundrehof 00:21:52 202,09
64 Lina Holmqvist OK Tor 00:22:01 203,88
64 Isabella Niklasson Falköpings AIK OK 00:22:01 203,88
66 Ellen Düring Mullsjö SOK 00:22:29 209,44
67 Lisa Järling SOK Träff 00:23:08 217,19
68 Alice Andell Tenhults SOK 00:23:42 223,95
69 Klara Nordström Kils OK 00:23:50 225,54
70 Tilde Wickström OK Tor 00:24:39 235,28
71 Simone Stennabb IK Gandvik 00:24:41 235,67
72 Nathalie Jönsson Falköpings AIK OK 00:26:23 255,94
73 Lisa Jessen Främmestads IK 00:26:55 262,30
74 Amanda Emilsson Jönköpings OK 00:27:02 263,69
75 Olivia Elvesson OK Löftan 00:27:32 269,65
76 Ella Selmosson Lidköpings VSK 00:27:40 271,24
77 Alice Tersing OK Flundrehof 00:28:19 278,99
78 Ester Rehnman Vandrarringen 00:28:28 280,78
79 Ella Ingström Bottnaryds IF 00:31:28 300,00
80 Josefin Skoglund Sala OK 00:31:31 300,00
81 Signe Lidberg IK Gandvik 00:31:36 300,00
82 Tilde Gran Tibro OK 00:32:03 300,00
83 Cajsa Vånsjö Arboga OK 00:34:16 300,00
84 Josefin Löfstedt FK Herkules 00:36:08 300,00
85 Karin Brorson OK Nackhe 00:44:03 300,00
86 Julia Ekberg Trollhättans SOK 01:10:00 300,00
Wilma Börjesson Falköpings AIK OK

Annonser

Bagheera