Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, medel, med OL-Touren, dag 2 - H21E2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Espen Hultgreen Weltzien Järla Orientering 00:30:40 7,08
2 Mathias Hallmén OK Denseln 00:32:12 11,08
3 Andreas Jansson IK Hakarpspojkarna 00:32:49 12,69
4 Jakob Andersson OK Linné 00:33:35 14,69
5 Rikard Claesson Stora Tuna OK 00:34:25 16,86
6 Oskar Daniels Attunda OK 00:34:28 16,99
7 Johan Aronsson OK Tisaren 00:35:33 19,82
8 Erik Engstrand IFK Göteborg 00:35:51 20,60
9 Anton Tynong Ärla IF 00:36:16 21,69
10 Håkan Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna 00:36:18 21,77
11 Linus Rapp IFK Mora OK 00:36:35 22,51
12 Erik Martinsson Linköpings OK 00:36:41 22,77
13 Mikael Andersson Stora Tuna OK 00:36:51 23,21
14 Andreas Bergander Eksjö SOK 00:37:06 23,86
15 Andreas Holmqvist Hestra IF 00:37:47 25,64
16 Anton Lif Rehns BK 00:37:54 25,95
17 Kalle Dalin Leksands OK 00:38:13 26,78
18 Ross Smith OK Linné 00:38:24 27,25
19 Anders Höije Göteborg-Majorna OK 00:38:29 27,47
20 Jeremy Genar Järfälla OK 00:38:51 28,43
21 Rasmus Elmelid Linköpings OK 00:39:19 29,64
22 Marcus Berggren Nyköpings OK 00:39:36 30,38
23 Erik Blom IFK Mora OK 00:39:40 30,56
24 Rickard Holmqvist Hestra IF 00:39:59 31,38
25 Mattias Mårts Stora Tuna OK 00:40:38 33,08
26 Robert Johansson Täby OK 00:40:58 33,95
27 Kristian Dahlström IFK Mora OK 00:42:00 36,64
28 Torbjörn Jakobsson OK Rodhen 00:42:32 38,04
29 Henrik Andersson Bredaryds SOK 00:43:04 39,43
30 Martin Ahlberger Hestra IF 00:43:08 39,60
31 Ewan McCarthy Malungs OK Skogsmårdarna 00:43:25 40,34
32 Erik Toomingas Sundsvalls OK 00:44:11 42,34
33 Jonathan Rosendahl Ärla IF 00:44:59 44,43
34 Robin Pousette Långhundra IF 00:45:06 44,73
35 Henrik Tosteberg Linköpings OK 00:45:13 45,04
36 John Svanberg OK Södertörn 00:46:32 48,47
37 Jacob Lindstam OK Ravinen 00:47:40 51,43
38 Vladimir Tregubov Malungs OK Skogsmårdarna 00:47:53 51,99
39 Thomas Pettersson IF Thor 00:48:36 53,86
40 Linus Larsson OK Kåre 00:49:08 55,25
41 Emil Rankka OK Roxen 00:49:11 55,38
42 Olof Eriksson OK Linné 00:51:24 61,17
43 Martin Dahlgren-Rosén Järla Orientering 00:53:10 65,78
44 Jonas Rinnbäck OK Ravinen 00:53:29 66,60
Dan Wester Järla Orientering

Annonser