Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, medel, med OL-Touren, dag 2 - H18E2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hugo Dahlberg Haninge SOK 00:31:45 16,17
2 Nils Henriksson Bergnäsets AIK 00:34:17 23,28
3 Viktor Wassén Vänersborgs SK 00:34:31 23,94
4 Rasmus Möller Arboga OK 00:34:47 24,68
5 Martin Mörsell OK Kåre 00:34:51 24,87
6 Nils Alexandersson Stora Tuna OK 00:34:55 25,06
7 Johan Lamm Frölunda OL 00:36:05 28,33
8 Albin Larsson Katrineholms OK 00:36:06 28,38
9 Viktor Janrik Bromma-Vällingby SOK 00:36:10 28,57
10 Henrik Sparr IFK Mora OK 00:36:15 28,80
11 Rasmus Wickbom Vittjärvs IK 00:36:16 28,85
12 Nils Wärnsberg Eksjö SOK 00:36:33 29,64
13 Adrian Dahlström IFK Mora OK 00:36:47 30,30
14 Olle Hansson OK Roxen 00:36:50 30,44
15 Lukas Eveborn OK Roxen 00:37:14 31,56
16 Edvin Carlsson Markbygdens OK 00:38:32 35,21
17 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:39:14 37,17
18 Philip Edvardsson Eksjö SOK 00:39:29 37,87
19 David Risberg Kils OK 00:39:36 38,20
20 Hampus Larsson FK Göingarna 00:39:56 39,14
21 Joakim Skärlén Haninge SOK 00:40:04 39,51
22 Jakob Höst Hjärnarps GH OL 00:40:12 39,88
23 Johan Persson OK Österåker 00:40:33 40,87
24 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 00:40:34 40,91
25 Oskar Öqvist Bergnäsets AIK 00:40:53 41,80
25 Martin Persson Årsunda IF 00:40:53 41,80
27 Tuve Möller OK Linné 00:41:04 42,32
28 Erik Olsson Gävle OK 00:41:31 43,58
29 Axel Jutterström IFK Mora OK 00:41:43 44,14
30 John Gunnarsson Surahammars SOK 00:42:05 45,17
31 Arvid Claesson Jönköpings OK 00:42:35 46,57
32 Albin Andersson OK Ravinen 00:42:42 46,90
33 Waldemar Andersson OK Roslagen 00:42:46 47,09
34 Oliver Klingefjord IFK Lidingö SOK 00:43:35 49,38
35 Olle Sörqvist Markbygdens OK 00:43:47 49,94
36 Egil Morast Haninge SOK 00:44:03 50,69
37 Ludvig Sandahl Järla Orientering 00:44:19 51,44
38 Henrik Hamrefors Västerås SOK 00:44:20 51,48
39 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 00:44:34 52,14
40 Fritiof Axelsson FK Göingarna 00:44:50 52,89
41 Pontus Lindblom OK Roxen 00:45:52 55,78
42 Lars Olovsson Rehns BK 00:46:26 57,38
43 Adam Tellsén OK Roxen 00:47:04 59,15
44 Simon Österlund Västerås SOK 00:47:13 59,57
45 Victor Thörnkvist Sol Tranås 00:47:36 60,65
46 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 00:47:39 60,79
47 Albin Claesson Sävedalens AIK 00:48:04 61,96
48 Anton Källström Sala OK 00:48:10 62,24
49 Bobby Brahm Långhundra IF 00:48:17 62,57
50 Christopher Wilestedt Attunda OK 00:48:33 63,31
51 Ole Hennseler Jönköpings OK 00:48:43 63,78
52 Viktor Skoog Kils OK 00:49:15 65,28
53 Rikard Holmström Västerbergslagens OL 00:49:42 66,54
54 David Levin Svaide Roma SOK 00:49:56 67,20
55 Johan Edenhamn Länna IF 00:51:11 70,70
56 Oscar Molin Boxholm-Mjölby OL 00:51:12 70,75
57 Jesper Vikman OK Nolaskogsarna 00:52:05 73,23
58 Oscar Sundlöf Sundsvalls OK 00:52:30 74,40
59 Adam Johansson Trollhättans SOK 00:53:50 78,14
60 Oskar Enges Attunda OK 00:53:57 78,47
61 Ludwig Bergfalk Järfälla OK 00:54:29 79,96
62 Christian Redtzer Attunda OK 00:54:44 80,67
63 Mårten Olsson Gävle OK 00:55:25 82,58
64 Nicklas DeWitt Länna IF 00:55:37 83,14
65 Jesper Ågren Lunds OK 01:02:25 102,23
66 Marcus Beckius OK Tyr 01:06:11 112,80
67 Johan Stenström Linköpings OK 01:07:10 115,56
68 Filip Hahne Insjöns IF OK 01:07:40 116,96
69 Sixten Hillerhag IFK Lidingö SOK 01:08:04 118,08
70 Sixten Törnqvist Västerås SOK 01:09:46 122,85
71 Arvid Linder OK Hällen 01:11:00 126,31
72 Oliver Malmkvist Jönköpings OK 01:14:11 135,24
Isac Johansson Sol Tranås
Isak Hertin Västerviks OK
Oscar Wiberg Järla Orientering
Tobias von Kronhelm OK Måsen
Lucas Norrman Attunda OK
Hugo Thunberg OK Alehof

Annonser