Svenska Orienteringsförbundet

Hallands 3-dagars Etapp 1, medel - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Magnus Johansson OK Löftan 00:28:11 22,29
2 Åke Ljunggren Linköpings OK 00:28:38 23,68
3 Lennart Söderberg IK Hakarpspojkarna 00:29:13 25,47
4 Mikael Nyberg Hellas Orientering 00:29:40 26,85
5 Björn Kristiansson Trollhättans SOK 00:30:16 28,69
6 Johan Alfredsson Stora Tuna OK 00:30:20 28,90
7 Anders Hellgren Frölunda OL 00:30:36 29,72
9 Per Sigvardson Bredaryds SOK 00:31:20 31,97
10 Jonas Persson Torsås OK 00:31:38 32,89
11 Ulf Lindqvist Östersunds OK 00:32:05 34,27
12 Anders Yngström Göteborg-Majorna OK 00:32:21 35,09
13 Johan Hansson Jönköpings OK 00:32:41 36,11
14 Mårten Wikström Halmstad OK 00:32:42 36,16
14 Magnus Homann OK Orinto 00:32:42 36,16
16 Fredrik Engman OK Denseln 00:33:27 38,47
17 Peter Braun Växjö OK 00:33:48 39,54
18 Anders Arfwedson Frölunda OL 00:33:55 39,90
19 Klas Grönkvist Jönköpings OK 00:34:01 40,21
20 Anders Petersson OK Njudung 00:34:35 41,95
21 Magnus Svensson Nässjö OK 00:34:40 42,20
22 Peter Asp IFK Göteborg 00:35:06 43,54
22 Anders Kindbom IF Hagen 00:35:06 43,54
24 Anders Pettersson Stigsökarna 00:35:13 43,89
25 Filip Sjöfors OK Älme 00:35:14 43,95
26 Geir Inge Folkestad Anderstorps OK 00:35:19 44,20
27 Mats Hedman IF Hagen 00:36:18 47,22
28 Magnus Grafström Centrum OK 00:36:24 47,53
29 Martin Svensson IF Rigor 00:36:29 47,78
30 Ulf Johansson OK Gisle 00:36:35 48,09
31 Staffan Johansson Sol Tranås 00:36:42 48,45
32 Magnus Oscarsson Søllerød OK 00:36:50 48,86
33 Dennis Toll OK Njudung 00:37:08 49,78
34 Matz Andersson Lesjöfors SK 00:37:30 50,91
36 Ola Envall Tullinge SK 00:37:56 52,24
37 Stefan Mårtensson Frölunda OL 00:38:33 54,13
39 Henrik Pettersson Falköpings AIK OK 00:39:55 58,33
40 Mats Johansson OK Tisaren 00:40:03 58,74
41 Johan Bökman Helsingborgs SOK 00:40:23 59,76
43 Håkan Berndtsson Frölunda OL 00:41:38 63,60
45 Lars-Magnus Björck OK Älme 00:42:23 65,90
47 Mikael Svärd Oskarströms OK 00:43:27 69,18
48 Pierre Danielsson OK Skogsfalken 00:44:04 71,07
49 Ulric Björck IK Uven 00:44:48 73,32
50 Jörgen Larsson Ulricehamns OK 00:45:22 75,07
51 Magnus Rydlund Hässleholms OK 00:45:25 75,22
52 Jonas Hultin OK Löftan 00:45:41 76,04
53 Jonas Detterfelt Linköpings OK 00:45:45 76,24
54 Tobias Den Braver OK Gränsen 00:46:00 77,01
55 Per Johansson OK Reftele 00:46:18 77,93
56 Mikael Martinsson Falkenbergs OK 00:46:34 78,75
57 Torbjörn Grahn IK Uven 00:48:22 84,28
58 Stefan Lemurell Sjövalla FK 00:48:29 84,64
59 Thomas Bergstrand Brattås CK 00:48:51 85,76
60 Jonas Pålsson K 3 IF 00:50:57 92,21
61 Mats Rönnborg IK Uven 00:51:59 95,39
62 Håkan Jansson Vänersborgs SK 00:52:24 96,66
63 Harri Viinamäki IF Hagen 00:53:43 100,71
64 Stig Nilsson Oskarströms OK 00:53:47 100,91
65 Svante Berglund Ulricehamns OK 00:53:50 101,07
66 Per Carlsson IF Hagen 00:56:40 109,77

Annonser

Bagheera