Svenska Orienteringsförbundet

Hallands 3-dagars Etapp 1, medel - H60

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Kenneth Valtersson Bredaryds SOK 00:28:01 44,71
2 Kennet Sandström OK Stigen 00:28:37 46,68
3 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 00:28:41 46,90
4 Magnus Andersson Ulricehamns OK 00:29:58 51,12
5 Kent Granqvist Västerviks OK 00:30:04 51,44
6 Urban Larsson OK Gipen 00:30:14 51,99
7 Thomas Albinsson Bredaryds SOK 00:30:34 53,09
8 Göran Svenson SOK Viljan 00:30:47 53,80
10 Ken Ragnarsson OK Kompassen 00:32:21 58,94
12 Stefan Gunnarsson Kristinehamns OK 00:33:38 63,15
13 Lennart Erfors OK Torfinn 00:33:52 63,92
14 Björn Pettersson Ulricehamns OK 00:34:01 64,41
15 Ulf Svensson OK Njudung 00:34:07 64,74
16 Arne Bogren OK Vivill 00:34:45 66,82
17 Pierre Karlsson OK Alehof 00:35:21 68,79
19 Willy Olsson OK Skogsfalken 00:36:09 71,42
20 Hans Gottfridsson Torsås OK 00:36:16 71,80
21 Lars Strand Skåneslättens OL 00:36:25 72,29
23 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 00:36:31 72,62
24 Robert Jessen Främmestads IK 00:36:41 73,17
25 Tommy Westerberg IF Hagen 00:36:43 73,28
26 Anders Eriksson IF Hagen 00:37:12 74,86
27 Karl Mollén OK Denseln 00:37:26 75,63
30 Sten Blomström IK Stern 00:37:44 76,61
31 Conny Sahlin Vänersborgs SK 00:38:13 78,20
32 Bo Andersson Falköpings AIK OK 00:38:17 78,42
34 Börje Sundberg OK Gipen 00:39:40 82,96
35 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 00:40:11 84,66
36 Ingvar Andersson OK Amne 00:40:25 85,42
37 Johan Karlsson Trollhättans SOK 00:40:30 85,70
38 Clyde Persson Ljungskile FK 00:41:03 87,50
39 Sven-Olof Svensson Björkfors GOIF 00:41:06 87,67
40 Bo Andersson Strängnäs-Malmby OL 00:42:38 92,70
42 Lennart Gustafsson Jönköpings OK 00:43:16 94,78
43 Lennart Jakobsson Tibro OK 00:43:22 95,11
44 Roalh Kleveland Kvillebyns SK 00:43:32 95,65
45 Bill Andersson I 15 IF 00:44:02 97,29
46 Ove Eriksson Nyköpings OK 00:44:56 100,25
47 Gunnar Bejbom Uddevalla OK 00:45:36 102,44
48 Kenneth Andersson Nässjö OK 00:46:15 104,57
49 Arne Alfredsson Uddevalla OK 00:46:47 106,32
50 Hans Trofast Tenhults SOK 00:48:14 111,08
51 Bernhard Grenabo Hjobygdens OK 00:50:07 117,27
52 Jan Carlsson IFK Göteborg 00:51:41 122,41
53 Lennart Svernestam Linköpings OK 01:02:02 156,39
54 Ragnar Olsson Tibro OK 01:25:22 232,98
Stellan Martinsson OK Tyringe

Annonser

Bagheera