Svenska Orienteringsförbundet

Hallands 3-dagars Etapp 2, lång - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Noel Braun Växjö OK 00:18:12 54,65
2 Johan Mårtensson OK Skogsstjärnan 00:19:07 61,09
3 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:20:06 68,00
4 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 00:20:50 73,16
5 Hampus Hatlen Tullinge SK 00:21:50 80,18
6 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:22:00 81,36
7 Linus Vernström Ronneby OK 00:22:03 81,71
8 Tobias Johansson OK Löftan 00:22:40 86,04
10 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:23:54 94,71
11 Erik Ling Jönköpings OK 00:23:55 94,83
12 Anton Carlsson IF Hagen 00:24:14 97,05
13 Albin Liljenvall Tolered-Utby Ol-klubb 00:24:22 97,99
14 Jonathan Rundqvist OK Nackhe 00:25:08 103,38
15 Johan Björck OK Älme 00:25:26 105,49
16 Victor Hansson OK Löftan 00:25:27 105,60
17 Oscar Hultgren OK Njudung 00:25:49 108,18
18 Jakob Moberg OK Löftan 00:26:43 114,50
19 Axel Bechtel FK Friskus-Varberg 00:27:03 116,85
20 Jesper Ramebäck Umeå OK 00:27:04 116,96
21 Valter Fredriksson GOIF Tjalve 00:27:21 118,96
22 Karl Granfors OK Landehof 00:27:27 119,66
23 Lukas Groth Kungälvs OK 00:27:41 121,30
24 Johan Hedman IF Hagen 00:28:20 125,87
26 Alexander Gustafsson OK Njudung 00:28:45 128,79
27 William Rönnborg IK Uven 00:29:26 133,60
28 Ludvig Lange Tumba-Mälarhöjden OK 00:29:46 135,94
29 Arvid Ekström Stenungsunds OK 00:31:02 144,84
30 Emil Jägstedt Halmstad OK 00:31:14 146,25
31 Vilmer Göthlin KFUM Örebro OK 00:31:24 147,42
32 Victor Beischer IK Uven 00:31:26 147,65
33 Oliver Pettersson OK Milan 00:32:03 151,99
34 David Almén Vänersborgs SK 00:32:10 152,81
35 Joel Ringström OK Landehof 00:32:18 153,74
36 Oliver Sjögren Bromma-Vällingby SOK 00:32:37 155,97
36 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 00:32:37 155,97
39 Isak Bengtsson OK Lindéna 00:33:04 159,13
40 Tom Axel Ekenstråle FK Herkules 00:33:21 161,12
41 Gustav Berts OK Alehof 00:33:49 164,40
42 Victor Ericsson Helsingborgs SOK 00:34:09 166,75
43 Johan Lund Stenungsunds OK 00:34:12 167,10
44 Jacob Grahn IK Uven 00:34:40 170,38
46 Jakob Tedhamre Snättringe SK 00:37:30 190,29
47 Malte Kristiansson Halmstad OK 00:37:33 190,64
48 Joel Thalén Sundbybergs IK 00:38:40 198,49
49 Eric Bäck Arboga OK 00:39:13 202,35
50 Simon Björck Tormestorps IF 00:40:36 212,08
51 Philip Larsson Eds SK 00:43:03 229,29
52 Filip Carlqvist FK Friskus-Varberg 00:43:59 235,85
53 Lucas Boström OK Alehof 00:45:38 247,45
54 Jakob Asp IFK Göteborg 00:47:34 261,04
55 Hugo Auselius Bredaryds SOK 00:47:43 262,09
56 Pelle Nilsson OK Linné 00:49:02 271,35
57 Melwin Wildheim FK Friskus-Varberg 01:05:30 300,00
58 Mikael Björck IK Uven 01:14:25 300,00

Annonser

Bagheera