Svenska Orienteringsförbundet

3+3 i Sälen Etapp 3 - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Olle Grywenz OK Linné 00:22:09 18,01
2 Hampus Brunander Attunda OK 00:22:22 18,90
3 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 00:22:30 19,45
4 Emil Auselius Bredaryds SOK 00:23:05 21,85
5 Benjamin Näslund Skogslöparna 00:23:08 22,06
6 Daniel Rönnqvist OK Linné 00:23:30 23,57
7 Felix Axelsson Markbygdens OK 00:23:33 23,78
8 Filip Trofast Bredaryds SOK 00:23:38 24,12
9 Erik Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:24:00 25,63
10 William Ernlund OK Linné 00:24:14 26,59
11 John Larsson Rånäs OK 00:24:30 27,69
12 Felix Persson Haninge SOK 00:24:31 27,76
13 Lukas Olm Kils OK 00:24:40 28,38
14 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:25:05 30,09
15 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 00:25:27 31,61
16 Gustav Jonsson OK Tor 00:25:39 32,43
17 Isak Hertin Västerviks OK 00:25:50 33,19
18 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 00:26:06 34,28
19 Olof Skoglund Kils OK 00:26:22 35,38
20 Axel Bergström OK Rodhen 00:27:35 40,40
21 Hampus Nyström IF Hagen 00:27:40 40,74
22 Johannes Ögren Korsnäs IF OK 00:27:42 40,88
23 Viktor Berg Leksands OK 00:27:43 40,95
24 Håkan Ramberg Hallstahammars OK 00:28:02 42,25
25 Tobias Karlsson Snättringe SK 00:28:06 42,52
26 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:28:33 44,38
27 Oskar Nyman OK Tyr 00:28:37 44,65
28 Eric Berlin Trollhättans SOK 00:28:54 45,82
29 Joel Wahlqvist OK Roslagen 00:29:05 46,58
30 Lukas Katvala OK Älgen 00:29:14 47,19
31 Rasmus Täck OK Hammaren 00:29:35 48,64
32 Carl Holmberg IF Hagen 00:29:46 49,39
33 Hugo Dalhammer OK Roxen 00:29:54 49,94
34 Truls Lindholm IFK Kiruna 00:30:24 52,00
35 Jakob Ingström Bottnaryds IF 00:30:37 52,89
36 Emil Grehn OK Rodhen 00:30:44 53,38
37 Albin Björnudd Vännäs OK 00:30:53 53,99
38 Sixten Törnqvist Västerås SOK 00:31:19 55,78
39 Gustav Kvarnbrink Umedalens IF 00:31:24 56,12
40 Gabriel Larsson Gammelstads IF 00:32:02 58,73
41 Harald Larsson Bergnäsets AIK 00:32:58 62,58
43 Björn Johansson Sundsvalls OK 00:33:38 65,32
44 John Granath Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 00:33:59 66,77
45 Hugo Bäsén IF Thor 00:34:12 67,66
46 Oliver Angelsiöö OK Linné 00:34:33 69,10
47 Erik Kärrlander Umedalens IF 00:35:05 71,30
48 Erik Eriksson OK Älgen 00:35:12 71,78
49 Måns Eriksson Östersunds OK 00:35:16 72,05
50 Martin Danielsson OK Kåre 00:35:37 73,50
51 Walter Lagerhäll Rehns BK 00:35:56 74,80
52 Viktor Wallin Korsnäs IF OK 00:36:20 76,45
53 Karl Brahm Långhundra IF 00:36:29 77,07
54 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 00:36:43 78,03
55 Adrian Lundberg IK Vikings OK 00:37:03 79,40
56 Rasmus Nordgren OK Kåre 00:38:57 87,23
57 Lucas Granberg OK Kåre 00:39:12 88,26
58 Filip Elihn OK Linné 00:39:31 89,57
59 Jonathan Magnusson Rehns BK 00:41:54 99,39
60 Carl Westerlund OK Roslagen 00:42:07 100,28
61 Måns Holmgren OK Hammaren 00:42:11 100,55
62 Nils Kangas OK Hammaren 00:42:24 101,45
63 Albin Norén Piteå IF 00:43:31 106,05
64 Ingmar Holmer OK Nipan 00:45:25 113,88
65 Jakob Näslund OK Roslagen 00:48:07 125,00
66 Viktor Alfredsson OK Tyr 00:48:45 127,61
67 Martin Skärlén Haninge SOK 00:53:14 146,08
68 Pontus Bierfeldt Ärla IF 00:59:46 173,00
69 Anders Ruhn OK Roslagen 01:03:39 189,01
Nils Strand OK Linné
Mattias Kallhauge Snättringe SK

Annonser