Svenska Orienteringsförbundet

3+3 i Sälen Etapp 3 - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jesper Lidmar Snättringe SK 00:20:56 33,60
2 Tobias Snell OK Renen 00:22:01 39,13
3 Joar Hertin Västerviks OK 00:22:32 41,76
4 Adrian Vartia OK Löftan 00:22:46 42,95
5 Emil Axelsson Lerums SOK 00:23:15 45,42
6 Axel Elmblad Bredaryds SOK 00:23:24 46,19
7 Linus Lundberg OK Bävern 00:23:58 49,08
8 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:24:31 51,89
9 Albin Toll OK Njudung 00:24:48 53,33
10 Gustav Perman OK Tyr 00:25:31 56,99
11 Jesper Johansson OK Löftan 00:25:42 57,93
12 Richard Take OK Tyr 00:26:32 62,18
13 Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 00:26:57 64,31
14 Linus Täck OK Hammaren 00:27:17 66,01
16 Emil Boström OK Linné 00:27:33 67,37
17 Anton Gunnarsson Bredaryds SOK 00:28:04 70,01
18 Philip Forngren Vallentuna-Össeby OL 00:28:58 74,60
19 Oskar Lundgren Vittjärvs IK 00:29:19 76,39
20 Anton Persson OK Hammaren 00:29:30 77,32
21 Aksel Halvarsson Östersunds OK 00:29:43 78,43
22 Samuel Stålnäbb Kvarnsvedens GOIF OK 00:30:04 80,22
23 Johan Calleberg Snättringe SK 00:31:02 85,15
24 Arvid Roos OK Linné 00:31:29 87,45
25 Hampus Nyholm Strängnäs-Malmby OL 00:31:47 88,98
25 Melker Lundin Katrineholms OK 00:31:47 88,98
27 Mattias Levin Svaide Roma SOK 00:31:49 89,15
28 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:31:57 89,83
29 Arvid Umegård Långhundra IF 00:32:04 90,43
30 Gustav Björklund IFK Mora OK 00:32:07 90,68
31 Karl Lundin Katrineholms OK 00:32:11 91,02
32 Jakob Nilsson Umeå OK 00:32:50 94,34
33 Simon Gårdsby Tolered-Utby Ol-klubb 00:33:06 95,70
34 Markus Österlund Västerås SOK 00:34:14 101,49
35 Isac Eriksson OK Nolaskogsarna 00:34:36 103,36
36 Axel Leijon Thorell Långhundra IF 00:35:35 108,38
37 John Wolgast Snättringe SK 00:35:42 108,97
38 Rasmus Fjordside Sävedalens AIK 00:35:58 110,33
39 Elias Brattberg OK Landehof 00:36:52 114,93
40 Melker Nordgren OK Kåre 00:37:12 116,63
41 Erik Flodman OK Hammaren 00:38:07 121,31
42 Felix Bäckstäde Visborgs OK 00:38:55 125,39
43 Emil Sone Attunda OK 00:39:09 126,58
44 Adam Hahne Insjöns IF OK 00:39:16 127,18
45 Viktor Holmgren Umeå OK 00:40:08 131,60
46 Lukas Aarnio OK Linné 00:40:42 134,49
47 Olle Pettersson Gradin Attunda OK 00:40:49 135,09
48 Pontus Gustafsson OK Linné 00:42:08 141,81
49 Gustaf Mårsäter OK Linné 00:42:49 145,30
50 Per Jutterström IFK Mora OK 00:43:51 150,57
51 Mårten Eriksson Umedalens IF 00:44:29 153,81
52 Patrik Eriksson Strängnäs-Malmby OL 00:45:23 158,40
53 Albin Hainke Snättringe SK 00:46:08 162,23
54 Jacob Wolgast Snättringe SK 00:47:44 170,40
55 Sander Krouwel Stora Tuna OK 00:48:00 171,76
56 Johan Holmberg IF Hagen 00:48:21 173,54
57 Erik Jonsson Strängnäs-Malmby OL 00:54:40 205,79
58 Hugo Hansson IF Thor 01:00:08 233,69
59 Linus Backlund Trollhättans SOK 01:01:41 241,60
60 David Åkerlind Lustens OK 01:10:10 284,91
61 Jon Trägårdh Umedalens IF 01:10:50 288,31
Vincent Lindvall Strängnäs-Malmby OL
Henrik Petrisi Västerbergslagens OL
Kalle Tuuri OK Renen
Mathias Ohlsson Ärla IF
Karl Granath Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr