Svenska Orienteringsförbundet

Hjo 2-dagars, dag 1, medel - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Kalvis Mihailovs IK Hakarpspojkarna 00:26:41 5,18
2 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 00:28:41 11,06
3 Erik Classon OK Orinto 00:28:57 11,85
4 Thomas Asp IFK Göteborg 00:31:10 18,36
5 Liutauras Bilevicius OK Linné 00:31:49 20,27
6 Fredrik Svensson Jönköpings OK 00:32:32 22,38
7 Martin Larsson Hestra IF 00:32:42 22,87
8 Tommy Andersson Vänersborgs SK 00:32:45 23,02
9 Markus Larsson Hestra IF 00:32:46 23,07
10 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:33:50 26,20
11 Marcus Kvarndal Ulricehamns OK 00:33:55 26,45
12 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 00:34:28 28,06
13 Linus Landergren Hestra IF 00:34:34 28,36
13 Rafael Dobnik Eksjö SOK 00:34:34 28,36
15 Anton Nilsson OK Tranan 00:34:38 28,55
16 Peter Arnesson Malungs OK Skogsmårdarna 00:34:41 28,70
17 Simon Andersson OK Kullingshof 00:35:24 30,81
18 Emil Lauri Järla Orientering 00:35:26 30,91
19 Nils Tärk Halmstad OK 00:36:17 33,40
20 Martin Särnbrink OK Tisaren 00:36:19 33,50
21 Max Suderbys Västerås SOK 00:36:27 33,89
22 Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna 00:36:28 33,94
24 Conny Rantzow Hestra IF 00:38:07 38,79
25 Jakob Wahl Göteborg-Majorna OK 00:38:53 41,05
26 Lukas Lundgren Växjö OK 00:39:08 41,78
26 Mathias Jansson Hagaby GOIF 00:39:08 41,78
28 Martin Jellvert Börjesson Göteborg-Majorna OK 00:40:06 44,62
30 Erik Bengtsson FK Åsen 00:40:33 45,95
31 Eric Rosjö Jönköpings OK 00:41:40 49,23
32 Lars Jakobsson Centrum OK 00:41:58 50,11
34 Henrik Balagué Falköpings AIK OK 00:42:25 51,44
35 Andreas Nordfors Stora Tuna OK 00:42:33 51,83
36 Andreas Petersson Burseryds IF 00:42:46 52,46
37 Adam Fredén Falköpings AIK OK 00:44:18 56,97
38 Christoffer Andersen IK Gandvik 00:44:27 57,41
40 Emanuel Winblad Linköpings OK 00:46:14 62,66
42 Simon Nilsson Eksjö SOK 00:47:15 65,64
43 Gustav Hjellström Gränna-Bygdens OK 00:47:52 67,46
44 Patrik Wallin Falköpings AIK OK 00:49:42 72,85
45 Mikael Trofast Jönköpings OK 00:49:55 73,48
47 Philip Hjellström Gränna-Bygdens OK 00:50:34 75,39
48 Anders Yngve IK Hakarpspojkarna 00:54:28 86,86
49 Klas Bringert Katrineholms OK 00:55:33 90,04
50 Erik Holmberg Jönköpings OK 00:55:43 90,53
51 Mikael Jansson IFK Lidingö SOK 00:56:11 91,91
52 Arvid Rudberg Gamleby OK 00:56:38 93,23
53 David Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:58:23 98,37
54 Erik Hansson Bredareds IF 01:00:09 103,57
55 Aleksander Samuelsson OK 64 Torpa 01:01:35 107,78
56 Johan Löfström Jönköpings OK 01:02:02 109,10
57 Jimmy Johansson FK Friskus-Varberg 01:07:14 124,39

Annonser