Svenska Orienteringsförbundet

25mannakorten - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:20:00 11,13
2 Emil Björnlinger IK Hakarpspojkarna 00:20:40 13,95
3 Axel Granqvist OK Ravinen 00:20:44 14,23
4 August Mollén OK Denseln 00:21:13 16,27
6 Carl Carlsson Nyköpings OK 00:21:34 17,75
7 Emil Auselius Bredaryds SOK 00:21:51 18,95
8 Jannis Bonek OK Linné 00:22:14 20,57
9 Oscar Johansson OK Dacke 00:22:26 21,42
10 Daniel Rönnqvist OK Linné 00:22:27 21,49
11 John Larsson Rånäs OK 00:22:33 21,91
12 Lukas Olm Kils OK 00:22:35 22,05
13 Clemens Wolfram Eksjö SOK 00:22:40 22,40
14 Albin Andersson Tullinge SK 00:22:41 22,47
15 Hugo Lillieström OK Roxen 00:23:00 23,81
16 Olle Hedman IF Hagen 00:23:07 24,30
17 Marcus Carlsson IF Hagen 00:23:19 25,15
17 Daniel Bogren IF Hagen 00:23:19 25,15
19 Erik Herne OK Ravinen 00:23:28 25,78
20 Oskar Forsberg Tullinge SK 00:23:33 26,14
21 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:23:37 26,42
23 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:23:47 27,12
24 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:23:49 27,26
24 Ruben Bryngelsson Tullinge SK 00:23:49 27,26
27 Filip Rosjö Jönköpings OK 00:23:55 27,68
28 Hampus Nyström IF Hagen 00:24:06 28,46
28 Viktor Barkegren Stora Tuna OK 00:24:06 28,46
28 Emil Pettersson OK Dacke 00:24:06 28,46
31 Noel Waldenfjord Järfälla OK 00:24:24 29,73
32 Filip Trofast Bredaryds SOK 00:24:27 29,94
33 Gustav Runefors Växjö OK 00:24:37 30,64
34 Isac Ericsson Växjö OK 00:24:44 31,14
36 Johan Grahn IK Uven 00:24:49 31,49
38 Emil Grehn OK Rodhen 00:24:55 31,91
40 Eric Berlin Trollhättans SOK 00:25:06 32,69
40 Carl Holmberg IF Hagen 00:25:06 32,69
42 Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:25:09 32,90
43 Ludvig Waktel Svaide Roma SOK 00:25:14 33,25
44 Jonatan Wedberg-Kilnäs Sjövalla FK 00:25:15 33,32
45 Hannes Svahn OK Ravinen 00:26:03 36,70
46 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 00:26:06 36,91
47 Oscar Stomberg IF Hagen 00:26:10 37,20
48 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:26:13 37,41
49 Axel Olsson OK Skogsstjärnan 00:26:16 37,62
50 Hannes Bergenfur IK Vikings OK 00:26:18 37,76
51 Hugo Lindbärg OK Södertörn 00:26:21 37,97
52 Martin Lamm Frölunda OL 00:26:31 38,67
53 Axel Blom Frölunda OL 00:26:33 38,82
54 Algot Najvik OK Pan-Kristianstad 00:26:35 38,96
55 Lukas Arkäng Tullinge SK 00:26:41 39,38
56 Nils Lundgren Sundsvalls OK 00:26:46 39,73
57 Gustav Olsson Torsås OK 00:26:52 40,15
58 Anders Björklund Trollhättans SOK 00:27:12 41,56
59 Filip Johansson Trollhättans SOK 00:27:23 42,34
60 Walter Lagerhäll Rehns BK 00:27:24 42,41
61 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 00:27:30 42,83
62 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 00:27:38 43,39
62 Edvin Ljungberg Sjövalla FK 00:27:38 43,39
66 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 00:28:03 45,16
67 Mattias Ivares OK Södertörn 00:28:11 45,72
69 Felix Falk Göteborg-Majorna OK 00:28:27 46,85
70 Emil Jonsell IF Thor 00:28:49 48,40
71 Emil Arvidsson Säterbygdens OK 00:29:14 50,16
72 Måns Eriksson Östersunds OK 00:29:27 51,07
73 Anton Gliveson Ronneby OK 00:29:32 51,42
75 Rasmus Täck OK Hammaren 00:29:58 53,26
77 Jonas Lauri FK Herkules 00:30:11 54,17
78 Truls Lindholm Sundsvalls OK 00:30:27 55,30
79 Johan Hjelmér Sjövalla FK 00:30:30 55,51
80 Ludwig Gustavsson OK Bävern 00:30:41 56,29
81 Daniil Kotov Hellas Orientering 00:31:13 58,54
83 Erik Eriksson OK Älgen 00:32:04 62,13
84 Oscar Modig OK Pan-Kristianstad 00:32:35 64,32
85 Klas Johansson OK Tranan 00:32:51 65,44
86 Jonathan Uller Kils OK 00:33:37 68,68
87 Simon Freyland Eksjö SOK 00:33:38 68,75
88 Carl Wärnsberg Eksjö SOK 00:33:53 69,81
89 Oscar Karlsson Trollhättans SOK 00:34:28 72,28
90 Ludvig Lindén Attunda OK 00:34:29 72,35
90 Gustav Frænell Sundsvalls OK 00:34:29 72,35
92 Filip Johansson Kungälvs OK 00:34:32 72,56
94 Björn Johansson Sundsvalls OK 00:35:15 75,59
95 Oliver Vallerius Gamleby OK 00:35:29 76,57
96 Adrian Lundberg IK Vikings OK 00:35:48 77,91
97 Erik Kärrlander Umedalens IF 00:36:03 78,97
98 Oskar Svahn Eksjö SOK 00:36:10 79,46
99 Albin Karlsson IK Vikings OK 00:36:56 82,70
100 Axel Toresson Lunds OK 00:37:06 83,41
101 William Jörnelius FK Herkules 00:37:09 83,62
102 Erik Lund Stenungsunds OK 00:37:33 85,31
103 Anton Håkansson Lunds OK 00:37:43 86,01
104 Rasmus Virgin Gotlands Bro OK 00:38:14 88,20
105 Anton Mildton IK Uven 00:38:46 90,45
106 Edvin Johnsson Svaide Roma SOK 00:39:38 94,11
107 Rasmus Nordgren OK Kåre 00:39:45 94,61
108 Axel Forsman FK Herkules 00:40:05 96,02
109 Petter Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 00:40:23 97,28
110 Joakim Björkegren Gotlands Bro OK 00:40:34 98,06
111 Tim Dalheimer IK Vikings OK 00:41:09 100,52
112 Jimmy Johansson Forsa OK 00:41:14 100,88
113 Ludvig Hallabro Hässleholms OK 00:41:18 101,16
114 Hugo Söderberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:42:46 107,36
115 Johan Kindbom IF Hagen 00:42:51 107,71
118 Nils Hammar FK Herkules 00:52:25 148,15
119 Kalle Lundgren Tolered-Utby Ol-klubb 00:52:54 150,19
120 Jesper Malmberg Tolered-Utby Ol-klubb 01:17:36 254,59
Olle Svangren Gotlands Bro OK
Gabriel Sturesson Lerums SOK
Loke Östangård Gamleby OK

Annonser