Swedish Orienteering Federation

25mannakorten - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:19:04 18.65
2 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 00:19:32 20.91
3 Linus Kristiansson Trollhättans SOK 00:19:50 22.35
4 Arvid Westerberg OK Kolmården 00:20:14 24.29
5 Alfred Pettersson Falköpings AIK OK 00:20:22 24.93
6 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 00:20:41 26.46
7 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:20:44 26.70
8 Linus Lundberg OK Bävern 00:20:46 26.86
10 Johan Calleberg Snättringe SK 00:21:09 28.71
11 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 00:21:11 28.87
12 Samuel Pihlström OK Landehof 00:21:17 29.35
13 Anton Gunnarsson Bredaryds SOK 00:21:21 29.68
14 Simon Frisk Gustavsbergs OK 00:21:33 30.64
15 Linus Täck OK Hammaren 00:21:54 32.33
16 Axel Elmblad Bredaryds SOK 00:21:55 32.41
17 Johan Langerak Järfälla OK 00:21:59 32.73
18 Hugo Ström Ulricehamns OK 00:22:14 33.94
19 Johan Lundbäck Järfälla OK 00:22:16 34.10
22 Mattis Persson Eksjö SOK 00:22:32 35.39
24 Philip Carlsson Nyköpings OK 00:22:56 37.32
25 Hugo Setthagen OK Tranan 00:23:17 39.01
26 Gustav Ohlin OK Tranan 00:23:19 39.17
26 Henrik Petrisi Västerbergslagens OL 00:23:19 39.17
28 Jonas Carlsson Stora Tuna OK 00:23:26 39.74
29 Melker Andersson OK Pan-Kristianstad 00:23:27 39.82
30 Melker Lundin Katrineholms OK 00:23:46 41.34
31 Måns Persson Andrarums IF 00:24:03 42.71
32 Albin Lindgren Visborgs OK 00:24:10 43.28
33 Emils Zernis Ärla IF 00:24:16 43.76
34 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:24:30 44.89
35 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:24:42 45.85
36 Felix Drejmo OK Landehof 00:24:44 46.01
37 Simon Giselsson Ronneby OK 00:24:56 46.98
38 Duncan Robertson Svaide Roma SOK 00:25:05 47.70
39 Emil Axelsson Lerums SOK 00:25:10 48.10
40 Kalle Åkerman Sjöström Västerås SOK 00:25:18 48.75
41 Hugo Mandinger Trollhättans SOK 00:25:19 48.83
42 Danila Khohlov Hellas Orientering 00:25:29 49.63
44 Hugo Jakobsson Eksjö SOK 00:25:39 50.44
44 Arvid Aronsson OK Kroppefjäll 00:25:39 50.44
46 Simon Svahn Eksjö SOK 00:25:40 50.52
47 Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 00:25:43 50.76
48 Albin Persson Halmstad OK 00:25:53 51.56
48 Ivan Kunin Hellas Orientering 00:25:53 51.56
50 Nils Körle OK Landehof 00:25:58 51.97
51 Joar Tryggö Trollhättans SOK 00:26:08 52.77
52 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 00:26:11 53.01
53 Karl Lundin Katrineholms OK 00:26:19 53.66
54 Gustav Östensson OK Tranan 00:26:22 53.90
55 Noah Bechtel FK Friskus-Varberg 00:26:30 54.54
56 Oskar Sundblom Rånäs OK 00:26:37 55.10
57 Albin Lindskog OK Ravinen 00:26:41 55.43
59 Hampus Andersson Lidköpings VSK 00:26:50 56.15
60 Benjamin Claesson Jönköpings OK 00:26:52 56.31
61 Benjamin Terent Forsa OK 00:26:56 56.63
62 Isac Eriksson OK Nolaskogsarna 00:26:57 56.71
63 Axel Lundgren Sundsvalls OK 00:27:04 57.28
64 Isak Olsson Stigsökarna 00:27:16 58.24
65 Melker Nordgren OK Kåre 00:27:26 59.05
66 Henry Svens Västerbergslagens OL 00:27:30 59.37
67 Mattias Österdahl Visborgs OK 00:27:38 60.01
68 Erik Bovallius Järfälla OK 00:27:44 60.50
69 Albin Kårén Sundsvalls OK 00:27:48 60.82
70 Samuel Lindén Attunda OK 00:27:52 61.14
71 Edvin Nilsson Gotlands Bro OK 00:28:12 62.75
73 Jakob Gunnarsson Lerums SOK 00:28:32 64.36
74 Mattias Levin Svaide Roma SOK 00:28:48 65.65
75 Aron Thorén Ronneby OK 00:28:53 66.05
76 Jakob Wilhelmsson OK Dacke 00:29:20 68.22
77 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 00:29:25 68.62
78 Gustav Åman OK Vilse 87 00:29:31 69.11
79 Oscar Thornell Surahammars SOK 00:29:34 69.35
80 Brian Ahlm Andrarums IF 00:29:38 69.67
81 Axel Berglund Ulricehamns OK 00:29:57 71.20
82 Emrik Lind FK Herkules 00:30:01 71.52
83 Hannes Lindahl Sundsvalls OK 00:30:09 72.16
85 William Wassenius Uddevalla OK 00:30:20 73.05
86 Anton Svensson Hässleholms OK 00:30:30 73.85
87 Gustav Wärnsberg Eksjö SOK 00:30:37 74.42
88 Aron Östangård Gamleby OK 00:31:17 77.64
89 Arvid Backteman Lerums SOK 00:31:34 79.00
91 Adam Olsson Sjövalla FK 00:31:58 80.94
93 Linus Boström OK Alehof 00:33:37 88.90
94 Seth Borglund Härnösands OK 00:34:35 93.57
95 Samuel Låstbom Härlövs IF 00:35:01 95.66
96 Erik Thoresson Andrarums IF 00:35:45 99.20
97 Mattias Lauri FK Herkules 00:36:03 100.65
98 Arvid Lundqvist Falkenbergs OK 00:36:05 100.81
99 Erik Johansson OK Alehof 00:36:24 102.34
100 Joel Hellman Sjövalla FK 00:36:57 105.00
101 Arvid Henning Härnösands OK 00:37:03 105.48
102 Povel Hedberg Lunds OK 00:37:16 106.52
103 Fabian Mellberg Svaide Roma SOK 00:37:52 109.42
104 Viktor Le Claire FK Herkules 00:40:52 123.91
106 Edvin Borne Frölunda OL 00:42:32 131.95
107 Joel Kihlström Rehns BK 00:42:38 132.44
108 Ludvig Carlbom Ulricehamns OK 00:42:39 132.52
109 Simon Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:42:52 133.56
111 David Åkerlind Lustens OK 00:45:03 144.10
112 Melvin Nilsson Härlövs IF 00:48:29 160.68
114 Zebastian Arfwedson Frölunda OL 01:04:06 236.08
115 Fabian Andersson Ronneby OK 01:12:41 277.52
Erik Nilsson Gotlands Bro OK
Oskar Bütikofer Ljusdals OK
Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna
Edvin Hägglund OK Nolaskogsarna

Advertisements

Bagheera